robert3636
13.11.09,15:48
Má niekto z Vás skúsenosti s chorobou ankylozujúca spondilitída teda Bechterevova choroba. Poprípade či existuje nejaký klub. V Čechách ho majú no na Slovensku som ho nikde na internete nenašiel.
simono
21.06.10,07:50
Prave som sa chcela aj opytat na to iste, kto vie nieco o tejto chorobe?
Čo s tym da robit?
Zoltán Kovács
21.06.10,08:06
Môj otec žije s touto chorobou cca. 35 rokov, ak nie viac.
Ak som dobre pochopil podstatu choroby, tak sa jedná o zvápenatenie stavcov, čím sa obmedzuje ohybnosť chrbtice.
atomika
21.06.10,08:17
Aj môj svokor trpí touto chorobou dlhé, dlhé roky. Na začiatku mu povedali, že to má diagnózu s ktorou bude doživotne chodiť do kúpeľov a odporúčali mu prácu v záhrade. Vraj pomáha. To prvé padlo - už je dlhé roky na dôchodku a intenzívne pracuje v záhrade. Na bolesti sa nesťažuje, takže mu zrejme táto choroba iba znemožňuje určitý druh pohybu - napr. otáčanie hlavou, zohnutie sa (napr. pri zaväzovaní šnúrok na topánkach si musí vyložiť nohu na schodík, ...).
simono
21.06.10,09:08
chodí do kúpeľov v A-čku alebo B-čku, a ja som este mladá, chytá ma panika
Zoltán Kovács
21.06.10,09:11
Otec sa tak isto nesťažuje na bolesti. Má len problém s otáčaním hlavy, hlavne keď cúva autom (a ani zaboha nevie si zvyknúť používať vonkajšie spätné zrkadlá). Chodil do kúpelov 15 rokov pravideľne.
miskin1
25.02.11,19:39
Založili sme diskusné fórum o tejto zákernej chorobe nechýba dobrá nálada a rôzne informácie bechterevik.sk
martuli
26.02.11,06:49
Ono nejde ani tak o zvápenatie, ako o to, že stavce spolu zrastajú a tým sa vlastne obmedzuje pohyb. Do kúpeľov začiatočné štádia chodia na Béčko a ťažšie na Áčko. Oco mmá niečo podobné a volá sa to Hyperostóza.
lujza.j
26.02.11,07:02
kaivorus
26.02.11,07:48
Bol som človek, ktorý bol nositeľom Bechterevovho reumatického syndrómu. Viem čo , a ako trpia takíto ľudia.
Školská medicína tvrdí, že to je autoimunitné ochorenie.
Presne stanovenými postupmi, sa však dá Bechterev zmierňovať, až vyliečiť, záleží od človeka, ako pristúpi k tomuto dielu následnej možnosti zlepšenia svojho zdravotného stavu. Procesy v hrubom čreve, následne kostnatenie úponov..., vyrástol som z toho a žijem. Samozrejme, dodržiavam stanovený systém ozdravenia.Každý človek je však iný, každý človek postihnutý týmto syndrómom je v inom štádiu, preto univerzálne postupy na túto chorobu meexistujú. Viac cez súkromnú správu, alebo cez mail.
Mám skutočne skúsenosti, ako si uľahčiť , voči tejto chorobe život.