sarah_237
13.11.09,17:09
Dobrý den,
chcela by som sa poradit ohladne predaja nehnutelnosti s niekým kto má mozno skúsenosti s predajom nehnutelnosti do zahranicia, kedze sa jedná o rodinný dom, ktorý je velký a teda skor vhodný na podnikanie ako bývanie. Na Slovensku sa ho nedarí predat (klasicky cez realitku) a pár ludí mi povedalo ze ho mám dat na zahranicné internetové stránky. V tom ako sa to robí sa tiez velmi nevyznám, takze uz neviem co a ako by bolo najlepsie, za rady vopred dakujem.
ciners
13.11.09,20:25
Tu su skoro vsetci uctovnici,tak vam vysvetlia pravildla trhu. Ked sa nieco neda predat,asi je to drahe...
sarah_237
14.11.09,11:00
No drahe urcite nie, pretoze cenu som porovnávala s podobnými objektami a uz aj znízila. No kedze je to objekt vhodný najkor na penzión alebo nieco podobné asi sa skor investori nájdu v zahranicí.
Lianka
14.11.09,14:21
Dnes je to horsie s financiami aj dostupnost uverov nie je, ako byvala. Moze ale nemusi byt na vine cena, ktoru ponukas. Osobne by som dnes nehnutelnost predavala len ozaj z nudze, nie je vhodny cas na predaj nehnutelnosti - ceny su nizke, ludia si drzia peniaze, su opatrni.

Ak mas zaujem predat dom zahranicnej osobe, skus oslovit nejaku zahranicnu realitku, ktora sa orientuje aj na zahranicne nehnutelnosti (napr. rakuska realitka, ktora ponuka aj slovenske nehnutelnosti), skus najst na nete a oslovit ich.
sarah_237
15.11.09,17:06
no presne tak to asi aj skusim, dakujem za rady.
AndrejG
15.11.09,22:46
Urobil by som losovanie, ako sme o tom par krat citali v novinach, to je genialny napad. Napr. v Rakusku jedna rodina vydala 10 000 losov po 100 euro a potom jeden vyherca "vyhral" dom a rodina zarobila 1mil. euro na dome ktory mal hodnotu mozno 300tis. :)
vratnik
16.11.09,04:32
Doporucujem ho neponukat v USA, tam su v milionovych mestach novostavby lacnejsie ako u nas splesnivene a zatuchnute 50-rocne domy v okresnom meste s minipozemkom situovane blizko priemyselnej zony. V Cechach su len po prepocte na eur nehnutelnosti lacnejsie. Porovnavat cenu s podobnymi realitnymi leziakmi, ktore majitel ponuka 5-ty rok sa mi nezda za meradlo realnej ceny.