ivuska84
13.11.09,18:58
náhrada škody nie je predmetom dane, to znamena, ze ak vystavujem fakturu staci, ze len napisem, fakturujeme vam náklady za vzniknutu škodu, uvediem sumu a sumu na uhradu? ziadne udaje ako zaklad dane a dph s nulou nie su potrebne? potrebne doklady k preukazaniu skody mam
pohodička
13.11.09,18:03
DPH neuvádzaš, akurát priložíš doklady k preukázaniu škody alebo ju nejako špecifikuješ bližšie ako len vznikunutú škodu.
ivuska84
13.11.09,18:06
ale nemusim mat tam ten rozpis ze zaklad dane a dph, ci ano?staci len suma na uhradu? robim si vzory a potrebujem vediet...a moze sa to zauctovat 311/648?
Danila
13.11.09,19:02
ale nemusim mat tam ten rozpis ze zaklad dane a dph, ci ano?staci len suma na uhradu? robim si vzory a potrebujem vediet...a moze sa to zauctovat 311/648?Ivuška, teraz riskujem, že ma Richard napomenie. Je mi to fuk. Ale v profle máš, že si účtovník, mzdár a hlavný účtovník. Vieš, čo si? Tiežúčtovník, a to som práve ako takých tiežúčtovníkov veľmi urazila.:confused:
simonka1
13.11.09,19:55
:D:D:D teda Danila, zasa si ma dobre pobavila, fakt som sa narehnila........len bacha aby to ivuska strovila.....na noc jej dávaš ťažké sústo.......
Danila
13.11.09,20:52
:D:D:D teda Danila, zasa si ma dobre pobavila, fakt som sa narehnila........len bacha aby to ivuska strovila.....na noc jej dávaš ťažké sústo.......:) A ja mám modrý jazyk, lebo som si musela veľmi zakúsnuť, aby som bola nežná. Veď ma poznáš.;)
simonka1
13.11.09,21:22
:---
:) A ja mám modrý jazyk, lebo som si musela veľmi zakúsnuť, aby som bola nežná. Veď ma poznáš.;)
jj, mala som tú česť....
ivuska84
23.11.09,18:12
ja som v uctovani zaciatocnik, neuctujem sama, na to si netrufam, len sa pytam, neviem co je na tom zle...ale asi sa radi bavite na druhych...no co uz
Danila
23.11.09,19:39
ja som v uctovani zaciatocnik, neuctujem sama, na to si netrufam, len sa pytam, neviem co je na tom zle...ale asi sa radi bavite na druhych...no co uzMy sa radi nebavíme, my sme smutné, ale aby to nevyzeralo celkom smutne, pridali sme smajlíka. No čo už.....:rolleyes:

P.S. Začínajúci účtovník je ten, čo presne zadefinuje aspoň pojem škoda.
A začínajúci účtovník aj keď neúčtuje sám, musí vedieť, čo je obsahom účtovníctva, poznať Zákon o účtovníctve, o DPH, o daniach, Postupy aspoň matne. Prepáč, ale aj začínajúca mamička musí vedieť vymeniť plienku. Aj keď jej manžel môže asistovať.;)

P.S. A ako vidíš, tiežúčtovníkov poznáš podľa červených palcov.:D Ale len že sú tu, lebo oni spoza monitora neprídu poskytnúť argument, prečo palcujú.
ivuska84
23.11.09,20:24
mozno som to zle napisala a nie ako som to myslela, a vyznelo to tak ako to vyznelo, ja obcas mam take skraty, ze sa potrebujem uistit v uplnych primitivnostiach...viem, co vsetko obnasa ak chce clovek uctovat, ake zakony poznat
Danila
24.11.09,08:22
mozno som to zle napisala a nie ako som to myslela, a vyznelo to tak ako to vyznelo, ja obcas mam take skraty, ze sa potrebujem uistit v uplnych primitivnostiach...viem, co vsetko obnasa ak chce clovek uctovat, ake zakony poznatNo tak to si ma potešila.:) Vieš, Porada je v prvom rade fórum účtovníkov, tak naše povolanie nedevalvujme takto verejne. Predstav si, ako by vyzeral gynekológ, keby sa prišiel opýtať, čo je to plodová voda.;) Tak mi to prepáč, ja už som asi s účtovníctvom spojená pupočnou šnúrou.Prajem Ti pekný deň.:)
ivuska84
27.11.09,17:16
nic sa nestalo, aj ked ja som sa nepytala co je skoda:-)))pekny den aj tebe