Zdenusko
14.11.09,01:49
Zdravim ,
Mozem poprosit o radu ako prelozit elektricku skrinu.Momentalny stav je zabudovana v stene domu,od ulice.Rad by som ju prelozil asi meter od domu ako samostatne stojacu /obmurovanu/.Dovod je ten ze by som rad dal elektricku posuvnu branu a potom by nebol vobec pristup do skrine,proste by som ju neotvoril.Treba nejake povolenia? Kto by bol opravneny to urobit?
Dakujem za kazdu uzitocnu radu...
Vdaka
petmar
15.11.09,06:38
Zrejme ide o elektromerový rozvádzač. Ide hlavne o to, ako sú do neho riešené vstupné a výstupné káble. Musí sa prihliadať, či tie káble dočiahnu aj na nové miesto, pretože v zemi ich nepredĺžiš. Prívodný kábel od elektrikárov nemôže sa prerušiť, čiže len vykopať, premiestniť alebo vymeniť.. Kábel do domu by sa mohol predĺžiť v nejakej skrinke na pôvodnom mieste. El. rozvodné závody musia o tom vedieť, budú prekladať elektromer. Oni ti povedia, čo k tomu budú potrebovať (papiere), môže to robiť odborná firma či živnostník s oprávnením.
petmar
15.11.09,07:35
A vlastne ten meter od domu je ešte Tvoj pozemok ?
Zdenusko
15.11.09,09:35
noo...dobra otazka...veru ten meter od domu je uz obecny...fuha.A co teraz? Kam s nim?
jojo164
19.11.09,20:05
Najlepšie riešenie je asi preložiť elektromerový rozvádzač na hranicu pozemku, verejne prístupné miesto (zvyčajne do oplotenia pozemku RD. Káble sa dajú bez problémou spoľahlivo spojiť aj v zemi. Pre elektrikára to nie je žiadny problém. Lenže je potrebné nahlásiť odblombovanie elektromera z dôvodu rekonštrukcie, prekládky merania a potom predložiť revíznu správu. Možno budú požadovať aj projekt. Celá táto sranda stojí okolo 350 €.
entonyl
21.11.09,18:44
Tu je len jedna rada.Treba isť na elektrárne a oni Ti už povedia