stefpo
14.11.09,13:36
Dobrý deň.
Stále sa množia sú všade , rôzne spolupráce ako Avon, SBS-trade, a iné ( ak viete môžete hodiť svoje skúsenosti).
Mňa však zaujíma jedna vec.

na vykonávanie tejto činnosti potrebujem živnosť???
podľa poučky čo je podnikanie áno, ale stále od tých firiem alebo od ich zástupcov počuť nie netreba..

kde je pravda, vie to niekto?
vie niekto právne pozadie a aká je skutočne táto práca a aké dôsledky môže mať?

môj osobný názor je taký že živnosť treba

Ďakujem každému kto pomôže k riešeniu tohoto rébusu...
Lianka
14.11.09,14:16
Hlavna definicia podnikania - hadam pomoze:

§ 2 Podnikanie

(1) Podnikaním sa rozumie sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.

(2) Podnikateľom podľa tohto zákona je:

a) osoba zapísaná v obchodnom registri,
b) osoba, ktorá podniká na základe živnostenského oprávnenia,
c) osoba, ktorá podniká na základe iného než živnostenského oprávnenia podľa osobitných predpisov,
d) fyzická osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu.
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#911

Pozri aj: http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html
stefpo
14.11.09,15:23
Lianka ano hlavnú poučku poznám, ale ide o to.
Manželke niekto nasadil chrobáka do hlavy a povedal jej že na predaj v tej trade nieje potrebná živnosť ( alebo iná forma) a ja mám pocit že na to živnosť treba viď poučka...
sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
a ja jej to neviem rozumne vysvetliť prečo jej povedali živnosť NETREBA
pokiaľ som nemal v pláne začať podnikať ( rozpracované štádium ) tak by som mávol rukou a povedal však tak to robia všetci.
ALE nakoľko som sa o to začal zaujímať tak už nad tým uvažujem inak.
Mária.K.
14.11.09,17:48
Lianka ano hlavnú poučku poznám, ale ide o to.
Manželke niekto nasadil chrobáka do hlavy a povedal jej že na predaj v tej trade nieje potrebná živnosť ( alebo iná forma) a ja mám pocit že na to živnosť treba viď poučka...
sústavná činnosť vykonávaná samostatne podnikateľom vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť za účelom dosiahnutia zisku.
a ja jej to neviem rozumne vysvetliť prečo jej povedali živnosť NETREBA
pokiaľ som nemal v pláne začať podnikať ( rozpracované štádium ) tak by som mávol rukou a povedal však tak to robia všetci.
ALE nakoľko som sa o to začal zaujímať tak už nad tým uvažujem inak.
Myslím si, že potenciálnym uchádzačom o spoluprácu sa hovorí, že netreba živnosť hlavne preto, aby sa nezľakli povinností, ktoré ich v súvislosti s vybavením živnosti čakajú.
stefpo
14.11.09,19:24
ONO vlastne ani živnosť netreba, ale potom ich navadzaju na trestnú činnosť :D