Eva Suchá
14.11.09,14:06
Od 1.12. začínam podnikať ako SZČ, no zároveň som dostala pracovnú ponuku na Dohodu, kt. chcem prijať. Zaujímajú ma odvody do Zdrav. poisťovne a Sociálnej poisťovne. Čo bude za mňa odvádzať zamestnávateľ a čo ja za seba?
Ďakujem,
Eva
veronikasad
14.11.09,13:29
Od 1.12. začínam podnikať ako SZČ, no zároveň som dostala pracovnú ponuku na Dohodu, kt. chcem prijať. Zaujímajú ma odvody do Zdrav. poisťovne a Sociálnej poisťovne. Čo bude za mňa odvádzať zamestnávateľ a čo ja za seba?
Ďakujem,
Eva
Práca na dohodu neovplyvní tvoje odvodové povinnosti SZČO voči zdr. a socialnej poisťovni. Môže však ovplyvniť výšku základu dane.
Aká bude mesačná výška odmeny na dohodu ?
Lianka
14.11.09,14:11
Od 1.12. začínam podnikať ako SZČ, no zároveň som dostala pracovnú ponuku na Dohodu, kt. chcem prijať. Zaujímajú ma odvody do Zdrav. poisťovne a Sociálnej poisťovne. Čo bude za mňa odvádzať zamestnávateľ a čo ja za seba?
Ďakujem,
Eva

Odvody:
SZCO - ZP od 12/2009, SP od 7/2010 v zavislosti od obratu a zakladu dane v roku 2009,
dohoda - zamestnavatel ti zdani mzdu 19% a navyse odvedie 1,05% (garancny fond a urazove poistenie),

Pokial si dobrovolne neplatis socialne poistenie, nie si nemocensky ani dochodkovo poistena (zjednodusene povedane nemas narok na vyplatenie PN, neprispievas si na dochodok, nezapocitava sa ti tato doba ako odpracovane roky do dohodku a pod.)