daary
14.11.09,19:17
NAŠLA SOM TAKÝTO ČLÁNOK:
Ak aktualizujeme systém z lokality Windows Update alebo nainštalujeme Windows ServicePack, vytvoria sa v adresári Windows adresáre, ktoré obsahujú stav pred aktualizáciou. Názvy týchto adresárov sa začínajú a končia znakom „$“ a obsahujú slovo „Uninstall“. Ak nebudeme chcieť aktualizácie odinštalovať, môžeme adresáre zmazať, ušetríme značné miesto na disku.
Chcem to zmazať podľa tohto návodu, ale sa aj obávam toho, máte niekto s tým skúsenosť? Je to vysvietené modrým písmom, a v tom $NTUNINSTAL$ sa nachádza ešte zložka "spuninst" a v nej textový dokument. Dík.
sondaw
14.11.09,19:00
Smazat to samozřejmě můžeš, může se však stát, že budeš potřebovat někdy některou z aktualizací odinstalovat (třeba z důvodů nové instalace), dnes se mi to stalo u Microsoft Silverlight, který vykazoval chybu a potřebovala jsem reinstal na novou verzi. Pokud bych tebou zmiňované složky měla smazané, aplikaci neodinstaluji. Osobně bych to nemazala, člověk nikdy neví, kdy to bude potřebovat
misoft
14.11.09,19:51
Dobrá rada: zálohuj si odinštalačné súbory aktualizácii na DVD. Potom ich môžeš vymazať. Ak by si neskôr potrebovala odinštalovať nejakú aktualizáciu, tak tieto súbory budú na DVD. Stačí, ak si na DVD napíšeš Súbory na odinštalovanie - záloha a budeš to mať stále ako výstrahu pred stratou DVD :).
sthruska
15.11.09,07:52
Ja ich mažem bez milosti. Ešte mi nechýbali. Avšak mám urobenú zálohu OS aj s programami.
TomasHC
15.11.09,11:16
Bezny uzivatel ich moze kludne zmazat. Problem moze byt na servroch, kde su rozne aplikacie a nove zaplaty mozu sposobit ich nefunkcnost.

Ale ak Ta netlaci miesto, tak ich tam kludne nechaj. 1 GB v dnesnej dobe je malina ;)