mario115
14.11.09,23:35
Ahojte,zlucenim Istrobanky s CSOB som sa nechtiac stal klientom CSOB a hned sa im zadarilo v ramci prechodu na bankovy kod CSOB zo mna u dvoch dodavatelov vyrobit neplatica.Mate niekdo podobne skusenosti? Reakcia na pobocke samozrejme v zmysle sorry ale to niekto na centrale......pokafral.Zaujimalo by ma ak by ma Vodarenska spolocnost a SPP odpojili od medii na zaklade bankou neuskutocneneho prikazu kto by bol zodpovedny.Ved za odpojenie a znovupripojenie sa uctuje dost vysoky poplatok.A to si nechcem predstavit ze by som neprebral doporucene upomienky,inak extremne promptne zaslane to musim uznat,z dovodu pobytu mimo SR.To by boli natahovacky.Z mojho pohladu jednoznacne banka.
veronikasad
15.11.09,07:12
Mário, koncom juna 2009 si dostal zo zlúčených bánk list, v ktorom upozorňujú na zmenu bankového kodu a zmenu čísla účtu. V závere listu sa píše :
"Nové číslo účtu bude platné pre všetky platby prichádzajúce na Váš účet od 1.júla 2009, a preto vám odporúčame bezodkladne ho do tohto dátumu oznámiť:
- Vášmu zamestnávatelovi, ak Vám zasiela mzdu na účet v ISTROBANKE,
- Vašim dodávatelom, obchodným partnerom, aby zmenili tieto údaje vo všetkých výzvach na inkaso (v inkasných spoločnostiach, s ktorými má ISTROBANKA zmluvný vzťah - Slovak Telekom, a.s., Západoslovenská energetika, a.s., Slovenská pošta, a.s. automaticky zabezpečí zmenu čísiel účtov ISTROBANKAˇ)
- ak ste dôchodca ..."

Ak si túto poštu hodil do koša, vyrobil si si problém.
Mám podnikatelský účet v IB-teraz ČSOB a žiadne problémy so zmenou banky som nezaznamenala.
mario115
16.11.09,10:58
veronikasad,dakujem za reakciu,samozrejme vsetky zmeny boli nahlasene,dokonca platby z noveho cisla uctu aj realizovane,problem nastal az v oktobri zavedenim kodu 7500 u dvoch dodavatelov platby zralizovane neboli avsak bez akehokolvek zasahu v novembri realizovane boli.To je moj problem.Ale podstatnejsie je to ze ja som banku menit nechcel,takze mi pripada scestne aby som ja bol nuteny vyvijat nejaku cinnost aby moj ucet vobec fungoval tak ako ma.Vychadzam iba zo skusenosti pri davnom prechode sice v zahranici z banky do banky a skutocne som tento prechod nepocitil,banka bola schopna vsetko vybavit sama.Ale to bol prechod chceny.......tentokrat som sa ocitol nechtiac v banke v ktorej som nikdy ziadny ucet nechcel mat.Da sa namietat ved ho zrus a prejdi do inej,ale vzhladom na uver z Istrobanky to nevidim ako jednoduchy krok.Zostava mi iba verit ze to bol prvy a aj posledny zazitok ktory ma jemne povedane rozrusil.
veronikasad
16.11.09,14:58
veronikasad,dakujem za reakciu,samozrejme vsetky zmeny boli nahlasene,dokonca platby z noveho cisla uctu aj realizovane,problem nastal az v oktobri zavedenim kodu 7500 u dvoch dodavatelov platby zralizovane neboli avsak bez akehokolvek zasahu v novembri realizovane boli.To je moj problem.Ale podstatnejsie je to ze ja som banku menit nechcel,takze mi pripada scestne aby som ja bol nuteny vyvijat nejaku cinnost aby moj ucet vobec fungoval tak ako ma.Vychadzam iba zo skusenosti pri davnom prechode sice v zahranici z banky do banky a skutocne som tento prechod nepocitil,banka bola schopna vsetko vybavit sama.Ale to bol prechod chceny.......tentokrat som sa ocitol nechtiac v banke v ktorej som nikdy ziadny ucet nechcel mat.Da sa namietat ved ho zrus a prejdi do inej,ale vzhladom na uver z Istrobanky to nevidim ako jednoduchy krok.Zostava mi iba verit ze to bol prvy a aj posledny zazitok ktory ma jemne povedane rozrusil.
Mário, ide o trvalé príkazy alebo inkasá ?

mimotemyV ČSOB som tiež nikdy účet nemala ani nechcela mať. Napriek tomu, že u mňa nevznikli problémy s platbami, ak by zlúčili aj pracoviská bánk v našom meste - účet zruším. Zatial pracovisko "ISTROBANKY" s veľmi ochotnými pracovníčkami funguje.
mario115
16.11.09,15:21
Ano jednalo sa o inkasa,a mas pravdu u nas zatial tiez funguje byvala utulna pobocka Istrobanky a je tam uplne ina atmosfera ako v CSOB.....ale to je asi o inom.Dakujem.
veronikasad
16.11.09,15:26
Ano jednalo sa o inkasa,a mas pravdu u nas zatial tiez funguje byvala utulna pobocka Istrobanky a je tam uplne ina atmosfera ako v CSOB.....ale to je asi o inom.Dakujem.
Práve na tie inkasá upozorňovali v liste, z ktorého som ti citovala.
Spätne už s tým nič neurobíš, ak by náhodou prišli penále, dodávatelia by to mohli brať do úvahy a odpustiť ich.
misoft
16.11.09,16:36
samozrejme vsetky zmeny boli nahlasene,dokonca platby z noveho cisla uctu aj realizovane,problem nastal az v oktobri zavedenim kodu 7500 u dvoch dodavatelov platby zralizovane neboli avsak bez akehokolvek zasahu v novembri realizovane boli.

Pokiaľ boli tebou vykonané zmeny a oznámené a banka zmenila kód banky, pričom prvé platby sa nerealizovali, ale následné áno = chyba banky. Ak ti vznikla škoda (penále, sankcie), žiadaj náhradu od banky - oni menili kódy, nie ty.
janaGT
24.11.09,12:02
moja najnovšia skúsenosť z "novej čsob" - pôvodnej Istrobanky:
v banke nám bolo povedané, že nakoľko sa banka zmenila, treba urobiť nové podpisové vzory a splnomocnenia. V Istro to fungovalo tak, že 2 konatelia mi podpísali výber na firme a s tým som išla na pobočku, kde mi bez problémov dali peniažky, len som podpísala potvrdenku z pokladne. Takže vstredu 18.11. sme nabehli všetci traja do banky, že to ideme dať všetko na poriadok, aby som opätovne mohla vyberať peniaze a nosiť prevoďáky a výpisy brať atď .... lenže pracovníčka s nami spísala žiadosť s tým, že keď budú vytlačené zmluvy či čo , tak mi zavolaá a prídem pre ne a dodatočne ich majitelia podpíšu. Do dneska 24.11. čo je 5 pracovných dní!!! nebol nikto schopný urobiť nové splnomocnenie. Dnes som na výber samozrejme s 2 podpismi majiteľov a nechceli mi dať peniaze, že nemáme ešte urobené podpisové vzory!!! Ako keby to bol náš problém, že ich banka nie je schopná za necelý kal. týždeň niečo spracovať! Presne už teraz viem, čo nás v čsob čaká, je to úplne otrasná banka! Takže ak to bude takto pokračovať aj naďalej, určite o našu firmu ako klienta prídu. A to sme medzi VIP klientami ...
janaGT
07.12.09,11:24
ďalšia skúsenosť z čsob - opäť negatívna:
v bývalej Istrobanke sme mali určitý balík služieb. Dnes som si všimla, že nám po preklenutí bánk dali obyčajný bežný účet. Keď som sa pýtala, že z akého dôvodu, nikto nič nevedel ... Takže opätovne treba dať žiadosť na zmenu na balík služieb.
A to malo zlúčenie bánk prebehnúť bez dopadu na klienta. Ale moja skúsenosť je úplne opačná.
Máte aj vy skúsenosti?