nokia901
15.11.09,11:21
Dobrý deň, mám otázku, ako vyriešiť cestovné hráčov - futbalistov na tréningy a zápasy?
Chodia na tréningy 3 X týždenne a dochádzajú na vlastným autách. Sme futbalový klub, ktorý finančne podporuje obec a tej sme povinný predkladať aj uzávierku k čerpaniu dotácií a ak chcem obstáť aj v tejto problematike tak neviem si poradiť ako preukázne a správne vyúčtovať tie cestovné náhrady za dochádzku na tréningy, tak aby mi ich kontrolórka navyhodila ako neplatné.
Sme občianske združenie- TJ a vedieme jednoduché účtovníctvo.

Ďakujem za odpovede a za rady
irene
19.11.09,10:10
Najpreukaznejší (ale asi aj najpracnejší) spôsob bude podľa mňa cez klasické "cesťáky" - čiže cestovné príkazy. K nim treba ale bločky o nákupe phm + technicky preukaz vozidla majiteľa. Myslím, že môže byť viac ciest na jednom CP..-napr.za mesiac. A nenapadá ma iný spôsob ako to vyúčtovať v súlade so zákonmi ;)
nokia901
27.11.09,11:34
Takže ak tomu dobre rozumiem, okrem toho, že musí byť za auto zaplatené povinné zmluvné poistenie a havaríjne, tiež musí byť za takto využívané auto zaplatená aj daň z motorových vozidiel ale u iného daňovníka, kedže naše OZ nemá auto v majetku a potom sa môžu vypisovať "cesťáky" ?
victoria
29.11.09,16:35
Pokiaľ futbalisti používajú svoje vlastné motorové vozidlá, najjednoduchší spôsob vyúčtovanie je prostredníctvom cestovného príkazu. K vyúčtovaniu je potrebná kópia technického preukazu vozidla kvôli spotrebe pohonných hmôt, blok o nákupe PHM kvôli cene PHM a je potrebné aby automobil bol povinne zmluvne poistený. Čo sa týka dane z motorových vozidiel, táto sa platí iba za automobily ktoré sa používajú na podnikanie a to nie je váš prípad. Pokiaľ OZ nevykonáva podnikateľskú činnosť tak za automobily používané v rámci hlavných činností daň z motorových vozidiel neplatí.