luaka
15.11.09,14:56
Dobry den,
chcela by som sa informovat,aky je postup, ak sa zamestnanec dobrovolne rozhodne ukoncit pracovny pomer, ktory bol uzavrety na dobu urcitu. Nastup do zamestnania september 2009, doba urcita do septembra 2010, ale zamestnanec planuje odchod sam niekedy v januari 2010. Aky postup zvoli zamestnavatel a ake povinnosti ma zamestnanec. dakujem
veronikasad
15.11.09,13:59
Dobry den,
chcela by som sa informovat,aky je postup, ak sa zamestnanec dobrovolne rozhodne ukoncit pracovny pomer, ktory bol uzavrety na dobu urcitu. Nastup do zamestnania september 2009, doba urcita do septembra 2010, ale zamestnanec planuje odchod sam niekedy v januari 2010. Aky postup zvoli zamestnavatel a ake povinnosti ma zamestnanec. dakujem
Pokial pracovný pomer neskončí v skúšobnej dobe, po tomto termíne len na základe dohody medzi zamestnancom a zamestnávatelom v zmysle § 60 Zákonníka práce.
terezamaria
15.11.09,14:27
Dobry den,
chcela by som sa informovat,aky je postup, ak sa zamestnanec dobrovolne rozhodne ukoncit pracovny pomer, ktory bol uzavrety na dobu urcitu. Nastup do zamestnania september 2009, doba urcita do septembra 2010, ale zamestnanec planuje odchod sam niekedy v januari 2010. Aky postup zvoli zamestnavatel a ake povinnosti ma zamestnanec. dakujem

Máš dobu určitú od 9/2009 do 9/2010. Chceš ukončiť pracovný pomer oveľa skôr, teda v januári 2010. To už nebudeš mať skúšobnú dobu, v ktorej by si mohol bez udania dôvodu pracovný pomer ukončiť. Budeš sa musieť dohovoriť so zamestnávateľom, aby súhlasil s ukončením pracovného pomeru dohodou, podľa § 60 ZP. Pokiaľ zamestnávateľ nebude súhlasiť, budeš si musieť dať Výpoveď s tým, že výpovedná doba Ti začne plynúť od 1. decembra a bude končiť 31. januára, teda budeš končiť pracovný pomer 31. januára 2010.