Katie5
15.11.09,16:50
Dobru den, mam jeden taky atypicky problem, a rada by som vedela, ako sa riesi. Ako riesit situaciu, ked sa stanete zavisle od nosneho spreja? Proste ze ho musite mat stale pri sebe, a pouzivat par krat denne. V lekarni ma aj upozornili, ze mi nemozu predat viacero z nich (zijem v zahranici, tak som sa zasobovala Olynth - om, nakolko sa tu neda kupit.), koli tomu, ze je to navykove. Ok. Tak co robit, ked uz som v tom? Bojim sa aby som si vdaka tomu neznicila nosnu sliznicu alebo nieco podobne. Dakujem!
pasuliatko
15.11.09,19:35
používaš Olynth?a koľko?
Katie5
15.11.09,20:01
používaš Olynth?a koľko?
no ono sa to tyka asi vsetkych sprejov, ale tak minimalne pol roka mi nemoze chybat aspon jeden v kabelke. tento problem nemam jedina, preto chcem vediet, ako to riesit. pretoze uz mam pocit, ze je to ako odvykacka od cigariet.
Kováčová.D
15.11.09,20:09
ja som používala asi 2 roky kvapky Nasivin, tiež som bez nich nevedela dýchat, ale potom som s tým razom sekla. Prve 2 týždne boli tažke, zapchaty nos, nedalo sa mi dobre spat, ale telo si potom zvyklo a sliznica odpuchla.
pasuliatko
15.11.09,20:37
ja mám podobný problém... ja už dlhé ale naozaj dlhé roky používam Olynth, neivem sa ho zbaviť, sesternica tiež.... a druhá sesternica s tým sekla a povedala,že to boli tie najhoršie dni jej života čo evedela dýchať ale prešlo to potom... a teraz nemá problém...ale ja sa neviem odhodlať :D na Orl si bola na vyšetrení?
Katie5
16.11.09,06:34
ja mám podobný problém... ja už dlhé ale naozaj dlhé roky používam Olynth, neivem sa ho zbaviť, sesternica tiež.... a druhá sesternica s tým sekla a povedala,že to boli tie najhoršie dni jej života čo evedela dýchať ale prešlo to potom... a teraz nemá problém...ale ja sa neviem odhodlať :D na Orl si bola na vyšetrení?
No ved hovorim, ze to je ako cigarety! V ZIVOTE by mi take nieco nenapadlo..... V podstate mi nikdy nebolo divne, ze mama tiez stale "sanorin-uje". heh Pekne svinstvo! No ale tak z cigaretami sa mi uz podarilo seknut, len tento sprej......
Katie5
16.11.09,06:35
No ved hovorim, ze to je ako cigarety! V ZIVOTE by mi take nieco nenapadlo..... V podstate mi nikdy nebolo divne, ze mama tiez stale "sanorin-uje". heh Pekne svinstvo! No ale tak z cigaretami sa mi uz podarilo seknut, len tento sprej......
Nie, nie, ja tieto nosno-krcno-usne oddelenia radsej zdaleka obchadzam.... bojim sa ich odkedy som mala anginu, a pocula som zpoza dveri asi 20 rocneho chalana ako sa tam rozplakal..... no way! A ozaj, co sa tyka negativnych ucinkov? mozno to ma donuti......
Katie5
16.11.09,06:38
ja som používala asi 2 roky kvapky Nasivin, tiež som bez nich nevedela dýchat, ale potom som s tým razom sekla. Prve 2 týždne boli tažke, zapchaty nos, nedalo sa mi dobre spat, ale telo si potom zvyklo a sliznica odpuchla.
No a nebola si nahodou u lekara s tym? celkom by ma zaujimal aj jeho nazor... heh
Wau, no a klobuk dole ze si s tym len tak sekla..... nejaky navod na to? heh to vies, ze ked musis, tak musis..... :o(
delonka
16.11.09,06:46
Katie, pokiaľ je to len trošku možné, osloboď sa od nosných sprejov., pomáhajú len na chvíľu, mám to overené na mojej dcére a ona to zistila aj sama, lebo došla do štádia, že už ani sprej jej nepomohol., hľadaj možnosti v alternatívnej medicíne-upchatý nos je spojený so studenými nohami, nedostatočné prekrvovanie, najmä päty!!!, poviem ti ako to teraz rieši moja dcéra,ked má upchatý noštek: ohreje si nohy v teplej vode, horúcej, ako znesie,dá si dvojo ponožiek -bavlnené a pije teplé tekutiny., v noci spí na dvoch vankúšoch, vyššie pložená hlava, ak ti však nepomáhajú takéto natur veci, možno už máš v nose polypy a to už je chirurgická záležitosť, daj si ich odstrániť.,
calawen
16.11.09,06:47
A nepomôže vám fyziologický roztok? To je obyčajná slaná voda...
tilia
16.11.09,06:54
Fyziologický roztok je v tomto prípade už slabý, mohol by skôr
pomôcť hypertonický - Physiomer používať podľa návodu:
vyplachovať nos nad umyvadlom.
Katie5
16.11.09,08:51
Katie, pokiaľ je to len trošku možné, osloboď sa od nosných sprejov., pomáhajú len na chvíľu, mám to overené na mojej dcére a ona to zistila aj sama, lebo došla do štádia, že už ani sprej jej nepomohol., hľadaj možnosti v alternatívnej medicíne-upchatý nos je spojený so studenými nohami, nedostatočné prekrvovanie, najmä päty!!!, poviem ti ako to teraz rieši moja dcéra,ked má upchatý noštek: ohreje si nohy v teplej vode, horúcej, ako znesie,dá si dvojo ponožiek -bavlnené a pije teplé tekutiny., v noci spí na dvoch vankúšoch, vyššie pložená hlava, ak ti však nepomáhajú takéto natur veci, možno už máš v nose polypy a to už je chirurgická záležitosť, daj si ich odstrániť.,
No tak snad tak zle to nebude. Ja sice nepatrim medzi ludi, ktori by behali bosi, ale skusim na to klast vacsi doraz... Dakujem aj za tuto radu!
Este jedna vec - myslis si, ze caste bolesti hlavy s tym mozu suvisiet?
pasuliatko
16.11.09,18:33
ja používam aj Vincentrku nosný sprej aj ten je dobrý, prípadne zvlhčovač vzduchu
eriksonka
16.11.09,18:52
ahoj, ja pouzivam kvapky do nosa, uz roky. skusala som tiez seknut, ale akonahle prisla nadcha, zacalo to odznovu. Som po 2 operaciach nosa. asi najlepsie je jednoducho prestat. Nosova sliznica aj na kvapky reaguje opuchom, takze pokusim sa aj ja. potom ti poviem ako to dopadlo
ilom
16.11.09,19:24
Tiež som mal podobný problém (Olynth) a pomohlo mi preplachovanie nosa slanou vodou v koncentrácii ako používam pri kloktaní.
mpca
16.11.09,20:20
Katie5
17.11.09,06:25
Katie5
17.11.09,06:26
Tiež som mal podobný problém (Olynth) a pomohlo mi preplachovanie nosa slanou vodou v koncentrácii ako používam pri kloktaní.
A ako dlho?
wegamizi
17.11.09,07:13
Prepanakrala dievcence, preco to robite s tymi kvapkami? Ked je clovek chory, tak si pomoze s kvapkami, ale choroba odide a koncim s podavanim kvapiek. Preco ste pokracovali v podavani??
Nielenze zhrubne nosna sliznica, ale tym padom stratite cuch na cely zivot. Nie je to vitazstvo, ale katastrofa, s tym uz neurobite nic. Rieste to, kym je cas.
ilom
17.11.09,07:23
Asi tak 2 mesiace som si preplachoval nos ráno a večer necelou čajovou šialkou napoly medzi obe nosové dierky. Teraz občas len tak preventívne ráno alebo pri náznakoch nádchy a mám pokoj.
delonka
17.11.09,07:43
KATIE, bolesti hlavy môžu byť z toho., skús požiadať lekára o rontgen dutín.,
zabudla som ti napísať tiež o strate čuchu,je to skutočne tak,mám aj kolegyňu, ktorá po niekoľkoročnom používaní nosných kvapiek úplne ale skutočne úplne stratila čuch., potom sa začala orientovať na alternatívne spôsoby /pleplachovanie nosa soľou, atď., homeopatika/ teraz sa jej pomaly začína vracať čuch, cíti silnejšie vône., nezabudni na ten rontgen dutín!
Katie5
17.11.09,08:25
Asi tak 2 mesiace som si preplachoval nos ráno a večer necelou čajovou šialkou napoly medzi obe nosové dierky. Teraz občas len tak preventívne ráno alebo pri náznakoch nádchy a mám pokoj.
a neutopil si sa? heh alebo si pouzil nejaku osvedcenu metodu?
Katie5
17.11.09,08:27
KATIE, bolesti hlavy môžu byť z toho., skús požiadať lekára o rontgen dutín.,
zabudla som ti napísať tiež o strate čuchu,je to skutočne tak,mám aj kolegyňu, ktorá po niekoľkoročnom používaní nosných kvapiek úplne ale skutočne úplne stratila čuch., potom sa začala orientovať na alternatívne spôsoby /pleplachovanie nosa soľou, atď., homeopatika/ teraz sa jej pomaly začína vracať čuch, cíti silnejšie vône., nezabudni na ten rontgen dutín!
A to ako naozaj z nosnych kvapiek??? no to by som teda naozaj nechcela..... ale tak uz som na "odvykacke", heh , zacala som dva dni dozadu, a je to fakt neprijemne.... :(
Co mozu zistit pri tom rontgene dutin?
delonka
18.11.09,06:00
Katie, hlava ťa nebolí z kvapiek! ale môže bolieť z upchatých dutín., rontgenovým vyšetrením zistia či sú v poriadku t.j. voľné, priechodné., najlepšie ti pomôže lekár, ak nie obvodný, pýtaj sa na nosné,ušné,krčné., určite však nepokračuj v používaní nosných sprejov a kvapiek., želám všetko dobré a držím palce.
Zdenka175
18.11.09,07:36
Olynth sprej mi alergologička zákazala dávať synovi.:mad:Spôsobuje opuch a krvácanie. Vraj najlepšia je Vincentka a Mar plus a časté smrkanie.
pasuliatko
18.11.09,08:54
Olynth sprej mi alergologička zákazala dávať synovi.:mad:Spôsobuje opuch a krvácanie. Vraj najlepšia je Vincentka a Mar plus a časté smrkanie.

aj mne povedala to isté,že ho nemám používať...ale keď im sa to tak ľahko povie :rolleyes:
Katie5
18.11.09,10:29
aj mne povedala to isté,že ho nemám používať...ale keď im sa to tak ľahko povie :rolleyes:
;) ale ved my uz vieme, ze ho nemame pouzivat.... hahaha
ale ono to potom uz po case je jedno ci je to olynth alebo nieco ine, treba to mat pri sebe stale.... heh ale ja uz treti den odolavam.... wohooou! :---
ilom
18.11.09,10:41
a neutopil si sa? heh alebo si pouzil nejaku osvedcenu metodu?
Samozrejme, že to chce trochu cviku. V čajovej šialke s teplou - vlažnou vodou si rozpusti soľ (ja dávam dve kávové lyžičky), jednou rukou si stlač jednú nosovú dierku a pri miernom predklonení hlavy si pod druhú dierku podlož šialku s roztokom tak aby ti okraj šialky tesnil. Potom pomaly zakláňaj hlavu a keď na nose ucítiš vodu opatrne plynulo začni cez nos "nasávať".Keď ucítiš, že roztok sa ti dostáva do úst prestaň, uvolni a všetko pekne nosom vyfúkni a začni druhou nosovou dierkou. Sama čaom prídeš na ten správny grif ako nedostať roztok do pľúc a aké množstvo "nasať" a ak sa tak aj stane, tak tu trošku v pohode vykašleš.
Zdenka175
19.11.09,04:36
;) ale ved my uz vieme, ze ho nemame pouzivat.... hahaha
ale ono to potom uz po case je jedno ci je to olynth alebo nieco ine, treba to mat pri sebe stale.... heh ale ja uz treti den odolavam.... wohooou! :---
Len sa drž,potom budeš na seba hrdá.
kačenka
19.11.09,10:43
moja skúsenosť, ako 15-ročná som dostala alergiu a tá mi spôsobovala upchatie nosa. Celé roky, presne 7, až do mojich 22 rokov, kedy som otehotnela som používala Sanorin. Moja rodina mi hovorila, že môj syn sa narodí aj so Sanorinom v ruke. A na druhý deň po pôrode som už nepotrebovala žiadne kvapky. Všetko bolo úplne v pohode. Zrejme sa mi v tele udiali také hormonálne pochody, že odvtedy som dlhodobo nepotrebovala používať kvapky do nosa, len tak príležitostne, t.j. pri chorobe.
pasuliatko
19.11.09,10:58
;) ale ved my uz vieme, ze ho nemame pouzivat.... hahaha
ale ono to potom uz po case je jedno ci je to olynth alebo nieco ine, treba to mat pri sebe stale.... heh ale ja uz treti den odolavam.... wohooou! :---

super držím palce:)
Poola
19.11.09,11:05
ked nechcete este viac ublizit vasim dutinam radsej si nemiesajte doma solne roztoky sami, moj alergolog ma dobre sprdol lebo aj som to v minulosti robila s dobrym umyslom.., ale opak je pravda. V lekarni maju, a mam to odskusane - original roztoky s morskou vodou v sprejoch, v predchadzajucich prispevkoch aj boli nazvy, teraz mi nenapadnu, ale v lekarni sa informujte. Nosny sprey predpisany od alergologa kombinujem v sezone
s tym precistujucim zazrakom a vdaka tomu viem bez problemov dychat a opuch dutin sa stmi.
Lenka1979
19.11.09,11:51
No ľudkovia, môj mužíček robí to isté... pchá ten Olynth do toho nosa, a pchá... a pchá... a raz sa tak opil u svokrovcov, a Olynth nechal doma... ľudia on dostal riadny záchvat, nemohol sa nadýchnuť, len chrčal, myslela som,že je koniec, tak som utekala k susedke, nech mi niečo dá, dala mi Olynth, ale aj tak zabral možno až po hodine toho chrčania.... fakt to nie je sranda... ale on s tým nevie seknúť, ani ho nemôžem dopchať ku krčnej lekárke, určite má takú opuchnutú sliznicu nosa, keď tam už nemá aj tie polypy, či čo to je.... :(:(:(, čo s ním??? Ja som nešťastná a on sa usmieva... no nezadusím ho?
Poola
19.11.09,12:34
mily pribeh :---, ma pobavil,
stastie ze sa ti muz usmieva, nie je nic nad to, ked je muz stastny v akom kolvek smere;)
ilom
19.11.09,13:27
... a v akomkoľvek stave...
Lenka1979
19.11.09,13:37
... a v akomkoľvek stave...

:D:D:D sto bodov...
Pachole
21.11.09,17:12
Před dvaceti lety jsem podobně "ujela" se sanorinem. Začalo to velkou rýmou, ta se nějak nelepšila, a po půl roce jsem si uvědomila,že spotřebuju jeden sanorin týdně v práci, druhý doma.Bez něj ani ránu.

Pokud jsem si tři-čtyři hodiny nekápla do nosu, měla jsem ho oteklý a naprosto neprůchodný. I po kápnutí - zcela bez čichu.

Po osmiměsíčním užívání přišla další rýma, na kterou už sanorin nezabral.Týden jsem se trápila, ale absťák stál za to - dodnes nic do nosu neužívám. A čich se vrátil bez problémů.
PetraX
14.12.11,21:50
SUPER POPIS SITUACIE UZ DAVNO SOM SA TAK NEZASMIALA AJ KED JE TO VAZNY PROBLEM KTORY MAM SAMA :-)
sončinka
13.02.14,16:33
ja som tiež závislá na Olynth-e, ale mne to začalo normálnou alergiou pred 30-timi rokmi! Tiež som nemohla dýchať, ale netušila som, čo sa deje. Po návšteve u krčného som zistila že mám alergiu. Poslal ma na alergológiu, ale v tej dobe sa na termín čakalo niekoľko mesiacov...!!! Kým som sa tam dostala a otestovali ma, už som bola závislá. Mala som alergiu na chlad. Ale vtedy mi zobrali krv a vyrobili autosérum. Pichali mi injekcie, ktoré veľmi dobre zabrali. Div divúci, 15 rokov som mala absolútny pokoj. Žiadne kvapky, žiadne dusenie. Ale potom sa to vrátilo a napriek všeliakym sprayom od alergológa, musím si striekať Olynth, lebo sa dusím, a najhoršie je to v noci, často sa mi sníva o úzkych priestoroch, kde nie je vzduch a ja nemôžem dýchať, no je to hrozné, zobudím sa spotená a už čiaham na stolík za sprayom. Nedávno bola relácia "zdravie", kde sa s touto problematikou zaoberali alergológovia, ktorí tvrdili, že sú nové metódy, ktoré túto závislosť dokážu absolútne vyliečiť. Ibaže nepovedali, kde je taká ambulancia (reklama!) ani lekársky tím. Takže raďte, keď viete. Inak som sa pýtala mojej alergologičky, prečo sa dnes nevyrábajú injekcie s mojej krvi ako v 80-tich rokoch minulého storočia, tak mi povedala, že s tým sa už nadobro prestalo, lebo sú nové a účinnejšie lieky...ha ha ha. Vôbec mi nezaberajú a úžívam ich už 17 rokov.