Stromova
15.11.09,19:10
Ahojte,
1.zamestnanec používa na služobné cesty úžitkové motorové vozidlo,môže použiť paušál 0,183eur?
2.zamestanec požíva na služobné cesty osobné motorové vozidlo a nie je vlatníkom vozidla,kto platí v tomto prípade cestnú daň?
Ďakujem
Ivana K
15.11.09,18:18
1. môže
2. ak nie je v TP zapísaný ako držiteľ vozidla, neplatí daň z mot.vozidiel ani firma ani on.
Stromova
15.11.09,20:31
No,ale ja som sa už stretla u Vás na porade s odpoveďou,že paušál môžem použiť len pri osobných autách,tak som z toho trošku vedľa,pretože aj zákon hovorí len o osobných autách.
Ivana K
16.11.09,12:21
Pozerala som Zákon č.283/2002 Z.z. o cestovných náhradách, kde je v § 7 ods. 3 napísané, že sumu základnej náhrady pre nákladné automobily dohodne zamestnávateľ so zamestnancom. Netuším, akým spôsobom sa majú dohodnúť, nenašla som to ani vo výklade zákona. Zamestnanec si asi musí nejako odhadnúť opotrebenie svojho vozidla ale myslím si, že ak sa dohodnú na tých 0,183, ktoré platí aj pre osobné automobily, nič sa tým nepokazí. Len to musia mať podchytené vo vnútropodnikovej smernici, aby to DÚ uznal ako daňový náklad.
Stromova
17.11.09,19:10
Vďaka ,a je to naozaj tak,že je to o dohode medzi zamestnávateľom a zamestnancom .
kolett
18.11.09,15:42
Úžitkové vozidlo zakúpené do sro-čky z bazáru , cena s DPH.

Je možnosť odpočítať DPH?
Na koho napísať doklady,na sro -čku alebo na jediného majiteľa- konateľa?
Tweety
18.11.09,16:38
Úžitkové vozidlo zakúpené do sro-čky z bazáru , cena s DPH.

Je možnosť odpočítať DPH?
Na koho napísať doklady,na sro -čku alebo na jediného majiteľa- konateľa?
1. Je
2. na sro