Dod.com
15.11.09,20:56
prosim, poradte mi, ci je mozne ziskat spat zalohu od firmy, kt. som uhradil. bola spisana zmluva o buducej zmluve o najme, ale podmienky druha strana nedodrzala. je mozne dostat tuto zalohu spat? resp. ak ano, akou cestou?
vopred dakujem.
josh
17.11.09,08:05
zavisi od znenia zmluvy, ktora bola uzatvorena. ale kedze oni nedodrzali podmienky, by v ramci dobrych mravov malo byt vratenie preddavku samozrejme.
truch
23.11.09,06:51
Toto je problém. S podobným sme sa stretli aj my. Dali sme zálohu na služby- vybavenie pozemku. Keďže do termínu stanoveného v zmluve partner- realitka nič nevybavil, žiadali sme o vrátenie zálohy. Teraz je to všetko na súde, bol to jasný podvod zo strany tkz. realitnej kancelárie a predstavte si, že pojednávanie bolo odročené. Takže ja si myslím, že jedine súdnou cestou dostanete svoje peniaze späť, aj to bude trvať veľmi dlho. Držím palce
Dod.com
25.11.09,10:15
Ďakujem za postrehy... nuž, rátam s tým, že to nepôjde ľahko, nakoľko z druhej strany nie je vôľa... aj keď by sa to dalo táák jednoducho vyriešiť... uvažujem, že predám pohľadávku firma, ktorá sa zaoberá takýmito prípadmi...