L.ili
16.11.09,11:45
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu potrebovala by som vypracovať predbežnej zmluvy a k tomu prijatie zálohovej faktúry.
Jedná sa mi o to že máme autobazár a pri nerozhodných klientoch alebo zákazníkov berieme zálohy. Tieto zálohy sú v určitej výške ceny auta a zálohy sa nevracajú, nakoľko to auto do toho času sa neponúkalo a bolo rezervované pre toho klienta.
Chcela by som vás poprosiť či náhodou nemáte niekto podobné tlačivo alebo ako by to tlačivo malo vyzerať aby nebolo právne napadnuteľné.
Dakujem
Zoltán Kovács
16.11.09,10:49
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu potrebovala by som vypracovať predbežnej zmluvy a k tomu prijatie zálohovej faktúry.
Jedná sa mi o to že máme autobazár a pri nerozhodných klientoch alebo zákazníkov berieme zálohy. Tieto zálohy sú v určitej výške ceny auta a zálohy sa nevracajú, nakoľko to auto do toho času sa neponúkalo a bolo rezervované pre toho klienta.
Chcela by som vás poprosiť či náhodou nemáte niekto podobné tlačivo alebo ako by to tlačivo malo vyzerať aby nebolo právne napadnuteľné.
Dakujem

To akože keď dá klient zálohu cca. 30% ceny, a nakoniec to rozmyslí, nič im nevraciate? Pri aute za 10 tisic euro je to celkom slušná suma. Tiež by som chcel takto zarábať.
Obvykle berú (čo som ja zatiaľ platil) tisíc Sk v starej mene, ako rezervacia.

Sorry, že som bol mimotemy
L.ili
16.11.09,11:09
nie samozrejme že nie 30% ale max. do 100€ pri nejakom drahom aute a necháva sa 50% zo zálohovej faktúry. a samozrejme ak sa tá záloha robí tak je aj kupujúci o tom oboznámený.
Zoltán Kovács
16.11.09,11:11
Moja skúsenosť, že tieto podmienky rezervácie a záloh majú autobazáre vo všeob.obch,podmienkach zakomponované.
L.ili
16.11.09,11:16
ešte by som potrebovala pomoc tieto všeobecné podmienky musia prejsť aj nejakou kontrolou alebo akým spôsobom sa robia, lebo fakt s tým bohužiaľ nemám skúsenosť :(
Dakujem
Zoltán Kovács
16.11.09,11:22
ešte by som potrebovala pomoc tieto všeobecné podmienky musia prejsť aj nejakou kontrolou alebo akým spôsobom sa robia, lebo fakt s tým bohužiaľ nemám skúsenosť :(
Dakujem

Tieto VOP si každá spoločnosť vytvára sám.