ivana184
16.11.09,12:48
Dobrý deň, prosím Vás, ak nám chodia objednávky cez internetový obchod a zasielame im tovar na dobierku, ako je to potom s faktúrou?

Fakturujem na meno odberateľa a čo máme dávať ako IČO...DIČ..?

Čo by ste mi poradili?

Ďakujem
Martin Mocko
16.11.09,11:50
Dobrý deň, prosím Vás, ak nám chodia objednávky cez internetový obchod a zasielame im tovar na dobierku, ako je to potom s faktúrou?

Fakturujem na meno odberateľa a čo máme dávať ako IČO...DIČ..?

Čo by ste mi poradili?

Ďakujem

Pri faktúre vystavenej na meno FO-nepodnikateľa nie je potrebné uvádzať IČO a IČ DPH ani DIČ, pretože táto osoba nedisponuje týmito údajmi. Ak software zoberie prázdnu kolónku - tak je to v poriadku. Ak nie, daj tam nuly.
aurika1
16.11.09,12:54
ahojte, ked som uz v teme fakturacia velmi by som vas prosila aby ste mi pomohli ako mam vyfakturovat : Naša firma nakupila a svojpomocne vyrobila pracovný stôl, ktory potrebujeme na vyrobu panelov, ja som zatial zauctovala len material na sklad a majitel chce vyfakturovat aj prácu aby som tento stol dala do majetku lebo to ma velku hodnotu....viem ze nemozem urobit fakturu na svoju firmu, tak vas prosim poradte mi ako to mam urobit...Dakujem
Rozalka
16.11.09,13:22
Načo faktúra?
Mzdy sú už v nákladoch, tak hodnotu práce zaúčtuješ

042/624

Takisto aj hodnotu materiálu:
MD
-112
+042
aurika1
16.11.09,20:01
...potrebujem urobit z toho nejaku konecnu zostavu ako je napr. faktura, lebo skladníčka ma výdaj materialu ako na zakazku
Rozalka
17.11.09,10:16
Výdajka zo skladu materiálu = výdajka na interné použitie
Konečná zostava = interný doklad
aurika1
17.11.09,16:29
dakujem