ALBINA
16.11.09,13:30
Dobrý deň , prosím Vás , existuje aj nejaký "vzor" na poverenie učiteľa
riaditeľom školy vykonávať činnosť triedneho alebo uvádzajúceho učiteľa?
Platové dekréty som písala podľa "vzoru".
Ďakujem.
Sabadka
16.11.09,12:45
Dobrý deň , prosím Vás , existuje aj nejaký "vzor" na poverenie učiteľa
riaditeľom školy vykonávať činnosť triedneho alebo uvádzajúceho učiteľa?
Platové dekréty som písala podľa "vzoru".
Ďakujem.

V prílohe prikladám vzor menovacieho dekrétu, uprav si podľa potrieb či je to pre triedneho učiteľa alebo uvádzajúceho učiteľa
Doorka
17.11.09,16:43
V prílohe prikladám vzor menovacieho dekrétu, uprav si podľa potrieb či je to pre triedneho učiteľa alebo uvádzajúceho učiteľa
Môžem poprosiť o objasnenie paragrafov z 596 a 533, na základe ktorých sa vymenovávajú/poverujú učitelia výkonom činnosti? Ďakujem

P.S. Mám pochybnosti o tom, že je potrebné vymenovávať triednych učiteľov a uvádzajúcich učiteľov, aj keď sa to na školeniach spomína.

1. Poveriť? Poveruje sa len na právne úkony - učiteľ neuzatvára zmluvy, dohody...
2. Vymenovať? Na základe čoho? Vymenovávanie sa spomína len v súvislosti s ustanovením vedúceho zamestnanca. Vymenovávajú sa riaditelia, zástupcovia riaditeľa - tiež to súvisí s právnymi úkonmi.
Alebo sa mýlim?
Ak áno, uveďte ma prosím do obrazu.
Sabadka
18.11.09,06:00
Môžem poprosiť o objasnenie paragrafov z 596 a 533, na základe ktorých sa vymenovávajú/poverujú učitelia výkonom činnosti? Ďakujem

P.S. Mám pochybnosti o tom, že je potrebné vymenovávať triednych učiteľov a uvádzajúcich učiteľov, aj keď sa to na školeniach spomína.

1. Poveriť? Poveruje sa len na právne úkony - učiteľ neuzatvára zmluvy, dohody...
2. Vymenovať? Na základe čoho? Vymenovávanie sa spomína len v súvislosti s ustanovením vedúceho zamestnanca. Vymenovávajú sa riaditelia, zástupcovia riaditeľa - tiež to súvisí s právnymi úkonmi.
Alebo sa mýlim?
Ak áno, uveďte ma prosím do obrazu.

A ako chceš ustanoviť triedneho učiteľa? Povieš mu to len tak medzi rečou? na základe čoho mu budeš vyplácať príplatok za činnosť, ktorý mu patrí podľa § 13 553/2003? Čím podložíš, že niekto je triedny učiteľ alebo uvádzajúci učiteľ? A ak si pozrieš náplň práce triedneho učiteľa, tak zistíš že to nie je len o vypisovaní triednej knihy a triedneho výkazu.
jaros5
18.11.09,12:20
A ako chceš ustanoviť triedneho učiteľa? Povieš mu to len tak medzi rečou? na základe čoho mu budeš vyplácať príplatok za činnosť, ktorý mu patrí podľa § 13 553/2003? Čím podložíš, že niekto je triedny učiteľ alebo uvádzajúci učiteľ? A ak si pozrieš náplň práce triedneho učiteľa, tak zistíš že to nie je len o vypisovaní triednej knihy a triedneho výkazu.
Úplný súhlas.
A to nie len pri poverení triednictvom resp. uvádzaním do praxe, ale napr.aj vedúci lyžiarskeho, plaveckého kurzu, obdobne aj vedúceho školy v prírode.
Doorka
19.11.09,18:50
Ja nemám problém s odôvodnením, prečo ho je potrebné vystaviť. Ja som mala problém s citáciou paragrafov. Teda legislatívnou stránku veci. Napísať vo vzore, že na základe zákona 596 je trosku obšírny pojem.
Už problém nemám, dnes sme taký vzor videli na seminári, ten ma uspokojil.
olga11
19.11.09,19:33
Tak sem s ním! Ďakujem!