AcapulcoGOLD
16.11.09,14:08
Dobry den, prevadzkujem internetovy obchod a vlastnim registracnu pokladonu. Blocky pribalim k nakupu. Ako je to prosim s uzavierkami?

Ďakujem
arizona
16.11.09,13:16
Veď Tebe vytlačí "sumár" , ked si urobíš uzávierku, ( dennú, či mesačnú )z toho čerpáš údaje.
Tieto "bločky" si zakladáš .
AcapulcoGOLD
16.11.09,13:21
Ďakujem.

Ale skus trochu konkretnejsie. Tj. denna a mesacna uzavierka. A ked v dany den nic nezarobim netreba robit. Spravne? Alebo sa to v niecom lisi (pri internetovom obchode).

Vdaka
ucetni_fantozzi
16.11.09,13:36
mal by som k tomuto sposobu taku doplnujucu otazku, ci som spravne pochopil aplikovany postup:
1/ zakaznik si objedna tovar,
2/ tovar zabalis, nablokujes jeho cash predaj a blocek pribalis(???)
3/ posles na dobierku?

resp. pride ti platba vopred (zrejme na ucet) potom podla bodu 2?

mne totiz nesedi, ze blokujes pri internetovom obchode. blokuje sa iba pri priamom hotovostnom predaji...
AcapulcoGOLD
16.11.09,21:08
Jednoducho.. Tovar vozim v ramci okresu a pridam k nemu blocok.
ucetni_fantozzi
18.11.09,08:33
jeeej, to je luxusny internetovy obchod...

v takomto pripade treba rozlisovat, ci pouzivas pokladnicu podla:
1/ vyhlasky MFSR c.55/1994 - kde podla §3 vystavujes dennu a mesacnu uzavierku, dennu len za dni, ked si mal prijem a mesacnu raz za mesiac,
2/ zakona 289/2008 - kde sa podla §12 vyhotovuje denna zavierka len za dni, v ktorych bola trzba.

k tej druhej variante nemam este skusenosti z praxe, ale tak sa mi vidi, ze mesacna zavierka nie je povinna - zakon ustanovuje okrem dennej len intervalovu (na poziadanie DU) a prehladovu zavierku (tato by mohla byt doterajsu mesacnou, ale nenasiel som povinnost jej pravidelneho vyhotovovania)...
AcapulcoGOLD
18.11.09,22:03
Dakujem Ti ucetni_fantozzi. Dost si mi pomohol.