mirka16
02.09.05,06:30
Ahojte poraďáci,
viete mi poradiť s výpočtom mzdy nového pracovníka? Nemám zatiaľ soft, tak len pre istotu.
Zamestnanec nastúpil 24.8.2005 - teda za august odpracoval 5 dní + 1 sviatok
Základný mesačný plat má 10.000,- Sk
má 1 nezaopatrené dieťa, na ktoré si uplatňuje daňový bonus
Skúšala som si stiahnuť nejaké demo, ale väčšinou mi to povolí urobiť mzdy v prvých troch mesiacoch roku 2005.
Ďakujem za pomoc.
Mirka
ESTER
02.09.05,04:47
V prvom rade musíš vedieť či sa mu mzdav dôsledku sviatku kráti alebo nie.

1. Ak nie tak postup:
10000 : 23 x 6 = 2 609 (Hrubá mzda)

2. Ak za sviatok dostáva náhradu mzdy:
-vypočítaš priem. hod. zárobok pravdepodobný 10000 : 21,74 : 8(pri tomto úväzku) = 57,50
-vypočítaš mzdu na 5 odprac. dní 10000 : 23 x 5 = 2174
+náhrada mzdy 57,50 x 8= 460
=hrubá mzda 2 634
Od hrubej mzdy odvíjaš ďalší výpočet zrážky.......
janaGT
02.09.05,05:25
pozri prílohu
kacena
02.09.05,05:28
Skús si pozrieť www.financnik.sk (http://www.financnik.sk) a tam vypočet čistej mzdy. To len tak pre kontrolu , aby si vedela či to máš správne.
mirka16
02.09.05,10:25
Pri krátení mzdy o sviatok, čo znamená to 21,74?
Maňaska
02.09.05,10:33
Pri krátení mzdy o sviatok, čo znamená to 21,74?Je to konštanta. 21,74 je priemerný počet pracovných dní na každý mesiac v roku.
mirka16
02.09.05,10:43
Ďakujem moc, pomohli ste mi. Papa
Janka6685
03.09.05,19:25
Ahojte.

V inej téme sa poraďáci bavili o výplatnej listine, že sa tam po novom majú uvádzať aj poistné platené zamestnávateľom. Urobila som listinu vo worde. Skúste mi poradiť, čo tam zmeniť a čo tam chýba a možno to aj niekomu pomôže.

Asi to nebude bohviečo, lebo som to robila teraz a už som dosť unavená....ale aj tak...
Muselo by sa ale spolu pripínať viac hárkov......no neviem...
Maňaska
04.09.05,10:22
Snažila si sa.

Doplním pár poznámok:
1 - Cena práce - musí byť rozpísaná zvlásť na hrubú mzdu a všetky poistné fondy platené zamestnávateľom s ohľadom na II. pilier SDS. /§130 odst.5 ZP/
2 - Z praxe viem, že zamestnanci si dovolenku kontrolujú a na tvojej páske sú strohé údaje o priemere a zostatku. Možno by sa zislo rozčleniť dovolenku na nárok, čerpanie a zostatok v dńoch. /čerpanie dovolenky máš len v hodinách v rámci náhrad mzdy/
3 -veľkoryso vyčlenený priestor na údaje o poistnom hradenom zamestnávateľom
/budú sa v rámci ceny práce opakovať/
4 - chýbajúce údaje o DDP - III.pilier /možno nemáte/
5 - pri starobnom poistení by som doplnila %.
6 - údaje o zametnancovi zvyknú obsahovať aj osobné číslo a začlenenie v organizačnej štruktúre /napr.: útvar, stredisko, výplatné miesto/, ale v tvojom prípade asi ide o malú firmu
Janka6685
04.09.05,10:50
Snažila si sa.

Doplním pár poznámok:
1 - Cena práce - musí byť rozpísaná zvlásť na hrubú mzdu a všetky poistné fondy platené zamestnávateľom s ohľadom na II. pilier SDS. /§130 odst.5 ZP/
2 - Z praxe viem, že zamestnanci si dovolenku kontrolujú a na tvojej páske sú strohé údaje o priemere a zostatku. Možno by sa zislo rozčleniť dovolenku na nárok, čerpanie a zostatok v dńoch. /čerpanie dovolenky máš len v hodinách v rámci náhrad mzdy/
3 -veľkoryso vyčlenený priestor na údaje o poistnom hradenom zamestnávateľom
/budú sa v rámci ceny práce opakovať/
4 - chýbajúce údaje o DDP - III.pilier /možno nemáte/
5 - pri starobnom poistení by som doplnila %.
6 - údaje o zametnancovi zvyknú obsahovať aj osobné číslo a začlenenie v organizačnej štruktúre /napr.: útvar, stredisko, výplatné miesto/, ale v tvojom prípade asi ide o malú firmu
Super. Vďaka. Robila som to dosť narýchlo a večer, takže je jasné, že som na určité veci zabudla a viac-menej som to riešila na moju firmu. Ale hlavne mi išlo o to, aby si to v prípade potreby poraďáci doplnili.

Tie percentá by som ale musela každému zamestnancovi zvlášť, lebo niekomu sa odpočítava na deti a niekomu nie.

Odvody hradené zamestnávateľom sa musia opakovať pri celkovej cene práce? Mám z obchodu kúpené zúčtovacie a výplatné listiny a o dovolenke tam bolo iba toto.

Môžete mi prosím napísať zákon alebo vyhlášku /číslo/, kde sa hovorí o tom, čo všetko má byť po novom vo výplatnej listine?
Maňaska
04.09.05,10:56
Neviem o žiadnej vyhláške - odvolávam sa iba o spomenutý § 130 odst. 5 ZP.

Tam je napísané, že v cene práce musia byť hodnoty rozpísané.

To % pri starobnom dôchodku je spomenuté práve preto, že môže byť iné ako 4 %.

Ostatné som spomenula preto, lebo také mám skúsenosti z praxe.
Janka6685
04.09.05,11:35
Neviem o žiadnej vyhláške - odvolávam sa iba o spomenutý § 130 odst. 5 ZP.

Tam je napísané, že v cene práce musia byť hodnoty rozpísané.

To % pri starobnom dôchodku je spomenuté práve preto, že môže byť iné ako 4 %.

Ostatné som spomenula preto, lebo také mám skúsenosti z praxe.
Ďakujem pekne.
metracik2
06.09.05,06:32
Pri vypocte mzdy treba dat pozor, na odpocitatelnu polozku, zamestnanec nemoze mat v jednom mesiaci uplatnenu odpocitatelnu polozku 2-krat ale ani danovy bonus ani znizenie sadzby na dieta??!!!
Maňaska
06.09.05,06:50
Pri vypocte mzdy treba dat pozor, na odpocitatelnu polozku, zamestnanec nemoze mat v jednom mesiaci uplatnenu odpocitatelnu polozku 2-krat ale ani danovy bonus ani znizenie sadzby na dieta??!!!
Nerozumiem presne. Predpokladám, že spominaš prípady viacerých pracovno-pravnych vzťahov u zamestnávateľa a výpočet výplaty z týchto PPV..
Janka6685
09.09.05,08:49
Ahojte.

Znova som sa pustila do vypracovania zúčtovacej a výplatnej listiny. Asi to bude na A4, no nevadí. Chcela by som ale vedieť, aké informácie by mali obsahovať údaje o dovolenke.
Tweety
09.09.05,10:24
Ahojte.

Znova som sa pustila do vypracovania zúčtovacej a výplatnej listiny. Asi to bude na A4, no nevadí. Chcela by som ale vedieť, aké informácie by mali obsahovať údaje o dovolenke.O dovolenke iba toľko: nárok na rok :....dní ,čerpanie :...dní, zostatok:...dní
Mária M
Janka6685
09.09.05,11:07
O dovolenke iba toľko: nárok na rok :....dní ,čerpanie :...dní, zostatok:...dní
Mária M
Ďakujem .
Tweety
09.09.05,11:13
Ďakujem .Keď viem poviem, keď neviem nepoviem.
Janka6685
09.09.05,13:18
Môže byť takto?