Fair Jobs
02.09.05,06:44
Mám na Vás dve otazočky:

1. Je možné ešte stále podať opravné daňové priznanie ak človek prišiel na chybu ?
2. Mám klienta v zahraničí, minulý rok mu boli mnou poskytnuté a vyfakturované služby. Mala som dané faktúry hlásiť na daňový úrad, pokiaľ je to klient zo zahraničia ?

Prosím pomôžte !!!:mee:
zuzanar
02.09.05,05:02
Opravné daňové priznanie sa posiela ak sa zistí chyba v podanom DP len v termíne na podanie daňového priznania t.j. dp 31. 3. Potom dodatočné DP.
Neviem nič o hlásení faktúr na daňový úrad. To máš skadiaľ?
Fair Jobs
02.09.05,05:25
Hlásenie faktúr ? Išla okolo mňa nedávno taká fáma, že podnikateľ musí hlásiť faktúry nad istú čiastku - už presne neviem akú a taktiež faktúry zo styku so zahraničím. Neprikladala som tomu žiadnu dôležitosť, pretože si myslím, že je to úplny nezmysel - ako väčšina vecí, ktoré podnikteľ v tomto štáte musí robiť. No zase pri tom sťažovaniu života podnikateľom štátom, by som sa ani nedivila, keby to bola pravda...
Paula
02.09.05,05:33
Bod 2. -Nejedná sa náhodou o oznamovaciu povinnosť o platbách fyzickým osobám ? Iné mi nenapadá.
zuzanar
02.09.05,05:40
Ja viem len, že platby fyzickým osobám nad 100.000,- Sk sa nahlasujú na DU. O inom neviem.
durisovad
02.09.05,05:52
Ja viem tolko, ze na danovy urad treba oznamovat prijimatelov penazi, pokial im zrazame z poskytnutej platby dan. Jedna sa o fyzicke osoby-nepodnikatelov. O inych pripadoch neviem, ze by bolo treba na danovy urad oznamovat.
Zuziana
02.09.05,06:02
Svoje otázky zadávajte pod názov témy, ktorá im zodpovedá.:D Teda vystihuje charakter otázky
liba2
02.09.05,06:23
Dodatočné daňové priznanie možno podať kedykoľvek - najneskôr do dňa začiatku daňovej kontroly. Takže: rýchlo to treba urobiť.
ilona
02.09.05,07:28
Ešte si to hlásenie na DU možno mýliš s hlásením-súhrnný výkaz,ak ty vystavuješ fa. do zahraničia a si platcom DPH,ale o inom hlásení neviem.
vladan
02.09.05,07:33
Mám na Vás dve otazočky:
1. Je možné ešte stále podať opravné daňové priznanie ak človek prišiel na chybu ?
2. Mám klienta v zahraničí, minulý rok mu boli mnou poskytnuté a vyfakturované služby. Mala som dané faktúry hlásiť na daňový úrad, pokiaľ je to klient zo zahraničia?
... máš na mysli "bonzácky paragraf", t.j. nahlasovanie hotovostných platieb fyzickým osobám nad 100 000 Sk, alebo "devízovú ohlasovaciu povinnosť" podľa Devízového zákona č. 312/2004 (§ 8)?
zuzanar
02.09.05,07:43
Súhrnný výkaz - sa nepodáva ak sú faktúry za služby, len vyvezený tovar.