Blankake
17.11.09,11:12
Prosím Vás, neviete niekto, ako si môžem vo Worde 2007 uložiť svoje prispôsobenia panela nástrojov Rýchly prístup?
Potrebujem, aby sa mi pri otvorení ľubovoľného dokumentu vo Worde zobrazoval tento panel stále rovnako, aby som si ho nemusela zakaždým upravovať a pridávať tam ikonky, ktoré potrebujem. Dá sa to?
sthruska
17.11.09,10:57
Ak máš na mysli úplne prvý riadok - záhlavie okna - tak ten sa mi po úprave nemení. Či už je to Word, Excel či Access. Nezáleží to na otvorenom súbore.
Niektoré nastavenia MS Office 2007 likviduje CCleaner. Aj keď ho mám v ňom vylúčený. Ale panel s nástrojmi Rýchly prístup... sa nemení.
Blankake
17.11.09,11:06
Ak máš na mysli úplne prvý riadok - záhlavie okna - tak ten sa mi po úprave nemení. Či už je to Word, Excel či Access. Nezáleží to na otvorenom súbore.
Niektoré nastavenia MS Office 2007 likviduje CCleaner. Aj keď ho mám v ňom vylúčený. Ale panel s nástrojmi Rýchly prístup... sa nemení.
No mne sa práve ten panel s nástrojmi Rýchly prístup nezobrazí stále rovnako, tak ako si ho pri prvom otvorení Wordu upravím (pridám si tam určité ikonky, ktoré stále používam). Keď otvorím potom iný dokument, tak nie vždy tam ten svoj panel nástrojov mám...
PaloPa
17.11.09,11:10
Ak máš na mysli úplne prvý riadok - záhlavie okna - tak ten sa mi po úprave nemení. Či už je to Word, Excel či Access. Nezáleží to na otvorenom súbore.
Niektoré nastavenia MS Office 2007 likviduje CCleaner. Aj keď ho mám v ňom vylúčený. Ale panel s nástrojmi Rýchly prístup... sa nemení.

Sthruska má pravdu. Už raz pridané ikonky by mali zostať i pri ďalšom spustení. Problém bude asi v samotnom profile. Treba skontrolovať či súbor Word.qat (tu sa ukladajú informácie o paneli rýchleho prístupu) nie iba read only.

Cesta k súboru:
c:\Documents and Settings\TvojeKonto\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Word.qat

Palo
Blankake
17.11.09,11:15
Sthruska má pravdu. Už raz pridané ikonky by mali zostať i pri ďalšom spustení. Problém bude asi v samotnom profile. Treba skontrolovať či súbor Word.qat (tu sa ukladajú informácie o paneli rýchleho prístupu) nie iba read only.

Cesta k súboru:
c:\Documents and Settings\TvojeKonto\Local Settings\Application Data\Microsoft\Office\Word.qat

Palo
A ako skontrolujem, či ten súbor Word.qat nie je iba na čítanie?

Aha, už som zistila - nie je zaškrtnutá voľba "iba na čítanie"
Blankake
17.11.09,11:22
Môže to byť v tom, že závisí od toho, ako uložím súbor - napr. ako dokument pre nižšie verzie (97 - 2003)? A tieto nastavenia si Word pamätá len pre 2007?
PaloPa
17.11.09,11:37
Ešte môže byť i iná príčina.
Word.qat sa neukladá s profilom, ak sú použité sieťové profily.
Vtedy možno ikonky na toolbar pridať pre základnú šablónu Normal.dotm.

Postup:

1) Otvoriť šablónu Normal ako dokument (v dialógovom okne Otvoriť
kliknite na položku Dôveryhodné šablóny, vyberte Normal.dotm a kliknite na tlačidlo OK).

2) Kliknite na tlačidlo Office | Možnosti programu Word. Kliknite na tlačidlo Vlastné.
V rozbaľovacom zozname "Prispôsobiť panel s nástrojmi Rýchlay prístup" vyberte "Pre Normal.dotm" a vykonajte požadované zmeny.
Keď ste hotoví, uložte a zatvorte súbor.

Palo

Ešte jeden nápad:
"...Keď otvorím potom iný dokument, tak nie vždy tam ten svoj panel nástrojov mám..."

Tie iné dokumenty boli pravdepodobne vytvorené pod inou šablónou ako je Normal.dotm
Blankake
17.11.09,12:15
Ešte môže byť i iná príčina.
Word.qat sa neukladá s profilom, ak sú použité sieťové profily.
Vtedy možno ikonky na toolbar pridať pre základnú šablónu Normal.dotm.

Postup:

1) Otvoriť šablónu Normal ako dokument (v dialógovom okne Otvoriť
kliknite na položku Dôveryhodné šablóny, vyberte Normal.dotm a kliknite na tlačidlo OK).

2) Kliknite na tlačidlo Office | Možnosti programu Word. Kliknite na tlačidlo Vlastné.
V rozbaľovacom zozname "Prispôsobiť panel s nástrojmi Rýchlay prístup" vyberte "Pre Normal.dotm" a vykonajte požadované zmeny.
Keď ste hotoví, uložte a zatvorte súbor.

Palo

Ešte jeden nápad:
"...Keď otvorím potom iný dokument, tak nie vždy tam ten svoj panel nástrojov mám..."

Tie iné dokumenty boli pravdepodobne vytvorené pod inou šablónou ako je Normal.dotm
No, ja tam žiadnu šablónu Normal nevidím...
PaloPa
17.11.09,12:54
No, ja tam žiadnu šablónu Normal nevidím...

Vid obrázky:
Blankake
17.11.09,13:16
Vid obrázky:
Tie dôveryhodné šablóny - kde ich nájdem?

...ešte dopĺňam - mám Vistu
PaloPa
17.11.09,13:21
Tie dôveryhodné šablóny - kde ich nájdem?

...ešte dopĺňam - mám Vistu

1) Zatvoriť všetky otvorené dokumenty(napr. cez CTRL+F4)
2) Tlačidlo Office / Otvoriť / položka Dôveryhodné šablóny / Normal.dotm
Blankake
17.11.09,13:46
1) Zatvoriť všetky otvorené dokumenty(napr. cez CTRL+F4)
2) Tlačidlo Office / Otvoriť / položka Dôveryhodné šablóny / Normal.dotm
Nevidím žiadne Dôveryhodné šablóny (Mám Office Home and Student 2007).

A nemôžem si vytvoriť teda vlastnú šablónu - kde si nastavím všetko, čo potrebujem a potom by sa mi všetky dokumenty otvárali s tými istými nastaveniami?
PaloPa
17.11.09,18:10
...
A nemôžem si vytvoriť teda vlastnú šablónu - kde si nastavím všetko, čo potrebujem a potom by sa mi všetky dokumenty otvárali s tými istými nastaveniami?

Áno, to je presne to, k čomu sa snažíme dostať.

1) Šablóna Normal.dotm je normálny súbor, ktorý sa dá otvoriť
i preklikaním k priečinku kde je uložená:
c:\Documents and Settings\TvojeKonto\Application Data\Microsoft\Templates\Normal.dotm
(Na Viste to bude na C:\Users\username\AppData\Local\Microsoft\Office\ ...)

2) K čomu šablóna slúži (výcuc z MS info):
"Šablóna Normal.dotm sa otvorí pri každom spustení programu Microsoft Office Word 2007
a obsahuje predvolené štýly a prispôsobenia, ktoré určujú základný vzhľad dokumentu."

"Ak dôjde k premenovaniu, poškodeniu alebo presunutiu súboru Normal.dotm, program
Word pri najbližšom spustení automaticky vytvorí novú verziu tohto súboru (v ktorej sa používa pôvodné predvolené nastavenie).
Nová verzia nebude zahŕňať prispôsobenia, ktoré ste vykonali v premenovanej alebo presunutej verzii súboru."

Plné info tu: http://office.microsoft.com/sk-sk/word/HA100307561051.aspx

Ľubovoľný súbor sa dá cez "Uložiť ako" uložiť ako šablóna.
Ak sa vytvorí nový súbor na základe takejto šablóny,
prevezme si i všetky nastavenia zdrojovej šablóny.

P.
Blankake
17.11.09,18:38
Áno, to je presne to, k čomu sa snažíme dostať.

1) Šablóna Normal.dotm je normálny súbor, ktorý sa dá otvoriť
i preklikaním k priečinku kde je uložená:
c:\Documents and Settings\TvojeKonto\Application Data\Microsoft\Templates\Normal.dotm
(Na Viste to bude na C:\Users\username\AppData\Local\Microsoft\Office\ ...)

2) K čomu šablóna slúži (výcuc z MS info):
"Šablóna Normal.dotm sa otvorí pri každom spustení programu Microsoft Office Word 2007
a obsahuje predvolené štýly a prispôsobenia, ktoré určujú základný vzhľad dokumentu."

"Ak dôjde k premenovaniu, poškodeniu alebo presunutiu súboru Normal.dotm, program
Word pri najbližšom spustení automaticky vytvorí novú verziu tohto súboru (v ktorej sa používa pôvodné predvolené nastavenie).
Nová verzia nebude zahŕňať prispôsobenia, ktoré ste vykonali v premenovanej alebo presunutej verzii súboru."

Plné info tu: http://office.microsoft.com/sk-sk/word/HA100307561051.aspx

Ľubovoľný súbor sa dá cez "Uložiť ako" uložiť ako šablóna.
Ak sa vytvorí nový súbor na základe takejto šablóny,
prevezme si i všetky nastavenia zdrojovej šablóny.

P.
Tak už mi to funguje, tak ako som chcela ;):):D
neviem, či som raz omylom nedala uložiť jeden súbor ako šablónu (a tým som si ju prepísala...)
Veľmi pekne Ti ďakujem, PaloPa :---
PaloPa
17.11.09,19:52
Vďačne. Rád pomôžem i inokedy:)

Takéto problémy sa vždy riešia ťažšie. Ak človek nesedí pri konkrétnom stroji a príčin môže byť viac, tak je to niekedy "streľba naslepo" a potom to dlho trvá:)

Palo
Blankake
17.11.09,19:59
Vďačne. Rád pomôžem i inokedy:)

Takéto problémy sa vždy riešia ťažšie. Ak človek nesedí pri konkrétnom stroji a príčin môže byť viac, tak je to niekedy "streľba naslepo" a potom to dlho trvá:)

Palo
Toto práve obdivujem, keď niekto dokáže takto na diaľku postupne prísť na to, v čom je problém. :)...a ešte keď musí komunikovať s laikmi alebo pololaikmi.:D