82domca94
17.11.09,12:11
mám 15 rokov a už asi mesiac mám kutik a neviem sa ho zbavit.Som si už kupila aj B-komplex a už sa zdalo že sa to hoji ale zase sa to vrátilo a mám to tak ako som to mala na začiatku a ešte sa mi aj začali starše pukat pery. ono to išlo tak zaradom: najprv sa mi robil kutik iba na jednej strane potom to preslo na pery ciže sa ni začali pukat a potom to prešlo dalej a spravil sa mi kutik aj na druhej strane a teraz mám všetko do kopy....prosim vás o radu ako sa toho zbaviť. Zvadzia mi to a ešte to aj strašne bolí a hlavne ráno...Ďakujem:)
31Jankal
17.11.09,11:16
ja by som ti poradila to čo robievam ja ked mám takýto problém. Je to hnusné ale pomáha to. Večer ked idem spať tak si vyčistím uši a tu masť si dám do kútikov / je to hnusné ale stojí to za to/ a na pery pomáha med, ked sa učiš alebo si doma a nikde sa nechystáš tak si potri pery medom.
viktorviktor
17.11.09,11:22
niekomu pomôže prestať jesť výrobky s vysokým obsahom kakava, ako čokoláda, plnené keksy ... a taktiež orechy, obsahujú niečo čo svedčí nehojeniu kútikov, mne pomáha nejsť čokoládu - tmavú. B komplex ich skôr udržiava ako pomáha
adi11
17.11.09,11:44
U nas v rodine to mal nedavno vnuk, potom aj syn a nakoniec aj ja. Trvalo to kazdemu dva tyzdne nez sa to zahojilo. Vnuk to mal dlhsie, lebo si daval na to niveu. Ja so synom sme to nahrievali biolampou a uzivanim B komplexu. Lekarky som sa pytala po zahojeni, ze z coho, ci nie z liekov to bolo, ze je to virusove :confused:
DanielaSL
17.11.09,11:51
Jednoducho - urob zo seba "fajnovku". Zásadne po nikom nejedz, nepi, dávaj si pozor , aby riad s ktorým ješ bol skutočne čistý a tiež ovocie, aby bolo riadne umyté. Oduč sa cmúľať ceruzku, alebo pero, zbytočne si rukou prechádzať po tvári. Môžeš aj potrieť čajovníkovým olejom.
pasuliatko
17.11.09,12:04
najlepšie je na to ušný maz
a nabudúce treba haľadať či tu téma už nie je http://www.porada.sk/t42300-kutik-pri-ustach.html
pasuliatko
22.11.09,11:50
calciová masť. večer dáš ráno nemáš :)
Sony
22.11.09,15:52
odporúčam - KOSMÍN - regeneračná masť na pery a kútiky s harmančekom a gáfrom - mne pomohla a vyskúšala som toho dosť - dostať ju v lekárni