hanjel
17.11.09,13:19
Zdravím vás všetkých a opäť som tu s prosbou:

pracovníčka nastúpila 2.3.2009 na PN a bude maródovať do konca roka, v kalendárnom roku však ani zďaleka neodpracovala 60 dní - má nárok vôbec na dovolenku za kalendárny rok alebo sa jej bude krátiť za 100 a ďaľších 22 dní - vymeškaných pracovných dní by bolo 219 dní/ kalendárných dní 305.
Podľa mňa musí odpracovať tých 60 dní aby jej nárok na dovolenku vznikol a potom sa môže krátiť, alebo sa mýlim ? Prosím poraďte - ďakujem moc :confused::confused:
veronikasad
17.11.09,12:26
Zdravím vás všetkých a opäť som tu s prosbou:

pracovníčka nastúpila 2.3.2009 na PN a bude maródovať do konca roka, v kalendárnom roku však ani zďaleka neodpracovala 60 dní - má nárok vôbec na dovolenku za kalendárny rok alebo sa jej bude krátiť za 100 a ďaľších 22 dní - vymeškaných pracovných dní by bolo 219 dní/ kalendárných dní 305.
Podľa mňa musí odpracovať tých 60 dní aby jej nárok na dovolenku vznikol a potom sa môže krátiť, alebo sa mýlim ? Prosím poraďte - ďakujem moc :confused::confused:
Keďže neodpracovala 60 dní, nevznikne jej nárok na dovolenku za kal. rok a preto jej nemôžeš uplatniť krátenie dovolenky z titulu PN.

Má nárok na dovolenku za odpracované dni - za každých celých 21 dní 1/12 ročného nároku.
mesiačik
17.11.09,19:51
díky tak som to pochopila ale keďže nemá odpracované ani v januári ani vo februári po 21 dní tak jej nedám nič, že ? V januári mala dovolenku /pracovala asi 15 dní/ vo februári mala priepustky na celý deň k lekárovi/pracovala asi 18 dní /. Dúfam že je to tak správne. prosím ešte mi to potvrdte

Díky moc
ivka70
17.11.09,20:00
díky tak som to pochopila ale keďže nemá odpracované ani v januári ani vo februári po 21 dní tak jej nedám nič, že ? V januári mala dovolenku /pracovala asi 15 dní/ vo februári mala priepustky na celý deň k lekárovi/pracovala asi 18 dní /. Dúfam že je to tak správne. prosím ešte mi to potvrdte

Díky moc

Nie, nie je to spravne, dovolenka a aj osobne prekazky na strane zamestnanca (teda tzv. "paragraf") sa pre vypocet dovolenky rataju medzi odpracovane dni.
veronikasad
17.11.09,20:37
díky tak som to pochopila ale keďže nemá odpracované ani v januári ani vo februári po 21 dní tak jej nedám nič, že ? V januári mala dovolenku /pracovala asi 15 dní/ vo februári mala priepustky na celý deň k lekárovi/pracovala asi 18 dní /. Dúfam že je to tak správne. prosím ešte mi to potvrdte

Díky moc
Odpracované dni sa nesledujú samostatne v každom mesiaci, ale spolu. Čerpanie dovolenky sa považuje za odpracovanú dobu. Vznikne jej nárok na 2/12 ročného nároku, ak tvoja otázka súvisí s prvým príspevkom a od marca bola na PN-ke.
hanjel
18.11.09,06:29
aha, tak teraz mi je to jasné díky moc