janusik22
17.11.09,13:20
ahoj, pocula som, ze sem chodia ludia vyznaju v pc, tak by som vas chcela poprosit o radu, ci mam narok reklamovat notebok, ci mu nieco je a teda mam trvat na odstraneni zavady. pripadne co mam spravit, ak sa zavada neda odstanit (nizsie pisem o prasklinach)


1. mam tento notebook - nemozm davat linky, ale je to 6720S,najlepsie softwerove vybavenie ake ponuka, kedze neviem ake ma parametre, len ze ked somsi hokupovala, tak lepsi nebol) a niekedy sa mi stane, ze mi prave tlacitko neponukne moznosti (napr ulozit ako, otvorit v novej zalzoke), nejdu m otvart nove priecinky, ani nove okna internetu, nemozem si pozriet video... a aj pismena vynechavaju pri pisani. pomoz estartovat pc. mam tam vistu. ak by mi neomohlo preinstalovat windows, moze to byt chyba pc?


2. mava dost teplu obrazovku, teda jej spodok. asi kvoli teplu mi zacal notebook v tom mieste praskat, nevrazila som s nim nikam. myslite, ze mi to uznaju?

3. stava sa mi dost pravidelne, ze mi vypadava nabijacka z notebooku, sama sa vytiahne a to viackrat za den, aj pri najmnsom pohybe. ten plast, ktory je okolo, je tiez trochu prasknuty, pravdepodobne teplom. tam je jasne, ze som nemohla do nicoho vrazit.


myslite, ze niec z toho ma sancu uspiet? notebok ma jeden rok. velmi sa mi ho nechce ist reklamovat, ak je vopred jasne, ze na to nemam narok, lebo tam mam dost veci, ktore nemam kam zalohovat (250gb skoro)a nechcem mat neprijemnosti napr kvoli pesnickam, ktore tam mam. na druhej strane ak by som preinstalovaa windows, tak tiez o tie veci pridem

budem vdacna za kazdy nazor a skusenost
Andy Kralik
17.11.09,12:32
Vlastne neviem co chces pocut. :)
1. Možno pomôže preinštalovanie systému. Najmä ak pomôže reštartovať počítač nevyzerá to hardware chybu. Takto sa správa počítač ktorý je neudržiavaný. Systém tieť treba upratovať.
Odporúčal by som nájisť v okolí niekoho kto sa počítačom vyzná, nech sa na to pozrie. Samozrejme z takéhoto opisu hardware chybu vylúčiť nemožno.
2. Notebook sa zahrieva to je norma. Ale ak by mal pritom prasknúť.. hmmm.. tak to by už mala byť riadna teplota. Si si istý, že si nikde nevrazil. Notebook môže prasknúť aj keď sa ohne napríklad v taške. Ak naň niečo tlačí.
Ak si si istý, že to prasklo kôli teplote, tak to je na reklamáciu. Teda priam taký notebook by som ani nepoužíval, aby nevyhorel. Či s reklamáciou uspieš ti nik nezaručí. Asi bude treba znalecký posudok prečo tá prasklina vznikla.
3. Nabíjačky vypadávajú. Niektoré viac, niektoré menej. Zvykni si.
Ak máš zlomený plast okolo prívodu elektriny, tak by som ho už vôbec nepoužíval. Riskuješ skrat a zásah el.prúdom. Do servisu nech sa na to pozru.
4. Všetko čo na ńom máš si zálohuj. Lebo o dáta skôr či neskôr prídeš.
neva19
17.11.09,15:39
Ja určite nie som odborník, ale po prečítaní tvojho príspevku mi sedliacky rozum hovorí asi toto:
1/ neotvára priečinky, neviem pozrieť video, nepíše písmenká .... toto považujem za chybu softvéru, asi by pomohlo preinštalovať.
2/ ovela vážnejšie je to čo uvádzaš ďalej a tým by som začala. Pokiaľ sa tak prehrieva, že po roku máš prasklinky, tak by som to určite išla reklamovať. Rovnako aj to vypadávanie nabíjačky, určite to nie je normálne. Nečakaj s tým reklamuj. Zálohu si urob na CD,DVD. Neviem o aké pesničky sa jedná, ale ak ich máš posťahované, kludne to vyhoď.
janusik22
17.11.09,16:28
idem ho reklamovat urcite, len som potrebovala vediet, ci na to mam narok, nerada by som sa s niekym hadala a nakoniec to poslu do servisu a pride mi odpoved, ze som s tym vrazila do niecoho. ale ta prasklina vedla nabijacky je urcite z tepla, ak by som vrazila bokom notebooku, tak obijem inu cast, ktora vytrca. navyse dnes som si prasklinu odfotila makrom a na fotke som zistila, ze nejaky pliesok je tam (asi) prehoreny. takze minimalne to by mi uznat mali.
s2 imgupload cz img 92801 djpTQ IMG_8472 JPG do medzier dosadit
. . / / / / .
som tu nova, nemozem davat odkazy na stranky
Andy Kralik
17.11.09,17:19
Uznať ti to nemusia. Na to buď pripravená. Ale ak tam vidíš niečo prehorené tak to určite reklamuj resp. daj do servisu. Aby si nahodou nevyhorela.
Jake
19.11.09,07:07
Chod to skusit reklamovat, povedal by som ze ti to praska ze sa to nejako prehnane prehrieva. Tlacitko to moze byt aj zavada na notebooku, ked mas notebook v zaruke urcite chod reklamovat. Oni by ti mali povedat co s tym. Tie veci by si si mala samozrejme niekam zalohovat. Kamaratka mala notebook, tiez mala problem a ked jej ho vratili z opravy nejake data tam uz nemala. Chcelo by to kupit nejaky externy disk, kam by si si data mohla ulozit.
marco2233
21.11.09,19:08
no ked pozeram na ten obrazok urcite co najskor chod reklamovat notebook a zalohuj si data!!! servisne stredisko neruci za data... tj ze ti tam aj ostanu to je vec zakaznika