tamara
02.09.05,07:34
Ahojte, obraciam sa na vas s problemom, ktorý ma už dlhšie trápi a to sú mastné vlasy.Vyskúsala som uz vsetky mozne sampony ktoré existuju, ale vysledok bol nijaky, v sobotu si ich umyjem a v pondelok rano uz pri korienkoch mastneju a vecer by som uz s nimi nemohla ist medzi ludi...a ako by to nestacilo, v poslednej dobe aj nadmerne vypadavaju....verim, ze nemam sama takyto problem a ze sa so mnou podelite o svoje skusenosti.....
durisovad
02.09.05,06:09
Ja sice problemy s vlasmi nemam, ale pocula som, ze v takomto pripade pomaha zabal z dobreho olivoveho oleja. Treba olej na vlasy naniest rano, na hlavu dat nejaku igelitovu ciapku, zabalit hlavu do hrubeho uteraka a vecer umyt. Znie to sice paradoxne, ale udajne pricina mastnenia vlasov je v tom, ze korienky nie su schopne pravidelne a dostatocne produkovat maz a ked sa vlasy umyju, vyprovokuje ich to k zvysenej aktivite. Jedna moja znama tuto kuru robila tri razy v tyzdennych intervaloch a pomohlo jej to. Predtym si vlasy umyvala kazdy den, teraz staci raz za 4-5 dni. Ak mas cas a chut, oprobuj a potom sa pochval s vysledkom.
Zuziana
02.09.05,06:10
Tamarka, ja si vlasy umývam každý druhý deň a poznám veľa žien, ktoré robia tak isto, prípadne aj denne. Ale tiež sa rada poučím:)
tamara
02.09.05,06:13
ja som kedysi skusala ricínový olej,nepomohlo....ale dakujem,vyskusam....
tamara
02.09.05,06:15
Tamarka, ja si vlasy umývam každý druhý deň a poznám veľa žien, ktoré robia tak isto, prípadne aj denne. Ale tiež sa rada poučím:)
to nemyslis vazne, mne sa uz aj každé dva dni zda viac ako dost....ale ked som mala vlasy kratke, tak to bolo trochu lepsie a teraz ked mi konecne narastli, tak nechcem iba kôli tomuto o ne prist ...:-)
pyton
02.09.05,06:48
to nemyslis vazne, mne sa uz aj každé dva dni zda viac ako dost....ale ked som mala vlasy kratke, tak to bolo trochu lepsie a teraz ked mi konecne narastli, tak nechcem iba kôli tomuto o ne prist ...:-)
V nejakej relácii alebo možno v knihe? myslím že Tokolyová radila KAŽDÝ deň si vlasy umývať. Ale potom čo s farbou...
pyton
02.09.05,06:54
Ten olivový olej je dobrá rada a poradiť sa s kožným lekárom si neskúšala?http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/012.zeny.velke/018.gif
Velettka
02.09.05,07:00
Ja zmývam každé ráno, takže si ešte na tom celkom fajn .. som zvedavá na rady :-)
pyton
02.09.05,07:06
Tweety
02.09.05,07:08
Ahojte, obraciam sa na vas s problemom, ktorý ma už dlhšie trápi a to sú mastné vlasy.Vyskúsala som uz vsetky mozne sampony ktoré existuju, ale vysledok bol nijaky, v sobotu si ich umyjem a v pondelok rano uz pri korienkoch mastneju a vecer by som uz s nimi nemohla ist medzi ludi...a ako by to nestacilo, v poslednej dobe aj nadmerne vypadavaju....verim, ze nemam sama takyto problem a ze sa so mnou podelite o svoje skusenosti.....K umývaniu vlasov: netreba často meniť typ šampónu, používať ho málo. K vypadávaniu vlasov: môže za tým byť aj nedostatok železa.

Mária M
Bionda
02.09.05,07:08
Dobrý spôsob, ale musí byť vykonávaný dlhšie obdobie je, po umytí vlasov (mám skúsenosti dobré s Timotejom pre jemné vlasy , alebo ten čo je pre korienky mastné a končeky súché..(to neviem aká značka).. a po zmytí šampónom posledné opláchnutie vykonanať s vodou s citrónovou šťavou ale studenšou vodou, nie teplou, sušenie nie fénom. Dobré je oplachovanie aj žihľavovým odvarom, alebo inými odvarmi z byliniek.
zuzanar
02.09.05,07:10
Vlasy si umývam tiež každý druhý deň. Na vypadávanie je dobrý zinok. Ale ten čo sa bežne predáva vraj obsahuje málo zinku. Treba sa spýtať v lekárni.
tamara
02.09.05,07:20
ja som uz pojedla kvanta zinku,aj zelezo som jednu dobu brala, aj injekcie panthenol, ale vysledok nic moc, nikedy som z ozaj zufala...nema niekto skusenosti s vlasovou kozmetikou obsahujucou cajovníkový olej?
Tanicka
02.09.05,09:06
Ahojte, obraciam sa na vas s problemom, ktorý ma už dlhšie trápi a to sú mastné vlasy.Vyskúsala som uz vsetky mozne sampony ktoré existuju, ale vysledok bol nijaky, v sobotu si ich umyjem a v pondelok rano uz pri korienkoch mastneju a vecer by som uz s nimi nemohla ist medzi ludi...a ako by to nestacilo, v poslednej dobe aj nadmerne vypadavaju....verim, ze nemam sama takyto problem a ze sa so mnou podelite o svoje skusenosti.....
V sobotu si ich umyjes a v pondelok sú už mastné..ale veď to je normalne :o) mne vlasy vydrzia dva dni .o) a časté umývanie tiež nie je dobré, lebo vlasy sa budú mastiť ešte viac .o) a mne teraz tiez vypadávajú vlasy..vždy na jar a na jeseň .o) cítim sa ako pes, ktorý pĺzne :o)
durisovad
02.09.05,13:33
Medzicasom som volala tej mojej znamej na overenie a upresnenie receptu - do 1 dcl oleja treba vmiesat jeden zltok a tuto speciu potom naniest na hlavu. Ale musi sa to nechat aspon 10-12 hodin.
Janka6685
03.09.05,19:34
Ja mám skôr opačný problém. Mám dosť suché vlasy. Keby som nebola taká čistotná, tak by mi stačilo umyť vlasy raz za mesiac. Ale neriskujem....:D Môj snúbenec, ten si musí umývať vlasy každé ráno. Asi málokto má dokonalé vlasy.
sklenkova
04.09.05,06:45
Ja som mala problém,že mi vlasy vypadávali, mastili potom jedno obdobie boli zase strašne suché. Ukončila mi to dcéra kaderníčka,ktorá mi urobila zábaly z olivového oleja,povyhadzovala všetky šampóny z obchodu,kúpila v sklade profesionálny šampón LONDA, ale už som vyskúšala aj MATRIX,aj DOMINO,LOREAL aodvtedy je pokoj.Sú to poväčšine 1l bal.v cene 240,- -700,-Sk,ale ale zase dlho vydrží.(myslím že sú aj menšie) Kto ste z BA môžete si kúpiť v rempe, v Dúbravke jje nový obchod na saratovskej pri Bille (domino). Inak som pila istý čas aj pohár žihľavoveho čaju denne,a ja si aj tak myslím že to mi pomohlo najviac
KEJKA
04.09.05,08:12
V sobotu si ich umyjes a v pondelok sú už mastné..ale veď to je normalne :o) mne vlasy vydrzia dva dni .o) a časté umývanie tiež nie je dobré, lebo vlasy sa budú mastiť ešte viac .o) a mne teraz tiez vypadávajú vlasy..vždy na jar a na jeseň .o) cítim sa ako pes, ktorý pĺzne :o)dcéra študuje medicínu, umýva si vlasy každý deň, minimálne obdeň, dlhšie by to nezniesla. Tvrdí, že to je povera, že to škodí. Dnes sú kvalitné šamponya iné prípravky, netreba ľutovať peniaze.
pyton
04.09.05,08:25
Lida, ale potom zas veľmi rýchlo zleze dolu farba aj melír.
Ajuška
04.09.05,08:27
Lida, ale potom zas veľmi rýchlo zleze dolu farba aj melír.
...treba troška investovať aj do kondicionérov, či balzamov. Majú zložky, ktoré farbu doslova osviežujú. Moje rýchlovyrastajúce šediny to ale nezachráni...:mad:
pyton
04.09.05,08:32
Ajuška, to už snáď používa každý. Ale tá farba od šampónu veľmi bledne a bledne...to zmývanie farby je prirodzené a dennodenným umývaním by sa to ešte urýchlilo. A farbenie vlasov sa doporúča až minimálne po mesiaci...
Ajuška
04.09.05,08:45
Ja by som nemohla asi medzi ľudí... keby som musela čakať minimálne mesiac. Nielen vyrastený vlas, ale samotná /ne/ kvalita ma núti siahnuť po farbe už po 2 týždňoch. Radšej siaham po kvalitnejších farbách /ale hlbšie do vrecka/ Osvedčila sa mi od Welly Safira. Priamo v balení je aj osviežovač farby, ktorý doporučujú použiť po 2 týždňoch od farbenia. Výsledok ... pre mňa ... je úžasný. A umývam si vlasy už celé desaťročia najneskôr tretí deň a zásadne v rámci rannej sprchy...
sklenkova
04.09.05,10:32
mňa mladá farbí tak,že mi namieša farbu a ešte mi nikdy nevybledla.samozrejme mi vlasy vyrástli,ale je to lepšie,skúste ísť kaderníčke a žiadajte ju nech vám namieša odtieň,nemusíte sa tak často farbiť
KEJKA
04.09.05,15:36
mňa mladá farbí tak,že mi namieša farbu a ešte mi nikdy nevybledla.samozrejme mi vlasy vyrástli,ale je to lepšie,skúste ísť kaderníčke a žiadajte ju nech vám namieša odtieň,nemusíte sa tak často farbiťako namieša?
mne dcéra kúpi farbu, potom nafarbí a potom vydržím cca mesiac a zasa ma nafarbí. Ak mi odrastú vlasy a potrebujem aj ostrihať idem ku kaderníčke.
sklenkova
04.09.05,16:25
sú kaderníčky,ktoré farbia farbami z obchodu,ale keď sa rozumie tomu existuje tuším 10 zákl. odtieňov s tými mieša ďalšie farby+peroxid(neviem to detailne vysvetliť)a namieša farbu akú chce, ale nie všetky vedia miešať farby,či na farbenie melírovanie...
tamara
05.09.05,05:59
Medzicasom som volala tej mojej znamej na overenie a upresnenie receptu - do 1 dcl oleja treba vmiesat jeden zltok a tuto speciu potom naniest na hlavu. Ale musi sa to nechat aspon 10-12 hodin.
jeden cas som si robievala tiez zabal z ricínového oleja, zltka a medu, ale ten zabal som si nechala nanajvýš tak pol hodinu na hlave, lebo som nemohla vydrzat ten vajcový smrad :-) ale dakujem za radu, vyskusam, snad to prezijem :-)
JanaF
05.09.05,08:19
Ja som mavala tiez taketo problemy, po odporucani, aby som pila zihlavovy caj to nakoniec nabralo spravny spad a problemy ustali, este aj vlasy zhlustli. dobre je tiez vyplachnutie vlasov odvarom zo zihlavy.
Mozno to nezaberie hned na prvykrat, ale po mesiaci vidno vysledky a mozno aj skor.
SERVIS
05.09.05,09:53
Ženy a čo robíte so šedinami? Mám tmavé vlasy a dosť mi presvitajú šediny - a čo je najhoršie z farieb mi na ne ešte nič nechytilo, ani u kaderníčky. Aká značka farby je ozaj dobrá?
Zuzana210
05.09.05,10:23
Možno trochu od veci, ale viete že údajne spolu súvisia vlasy s chorobami očí? Možno by nebolo od veci aj navštíviť očného lekára ak ešte nenosíš okuliare.
SERVIS
05.09.05,11:13
Okuliare nosim už od cca 27-roku života. Mne sa to zdá prehnané farbiť si vlasy každý mesiac, ako píše ktorási poraďáčka. A keby - čím ?
Tanicka
05.09.05,11:35
dcéra študuje medicínu, umýva si vlasy každý deň, minimálne obdeň, dlhšie by to nezniesla. Tvrdí, že to je povera, že to škodí. Dnes sú kvalitné šamponya iné prípravky, netreba ľutovať peniaze.
áno, ja to tiez neznesiem..ono clovek sa uz niekedy nevie zorientovať v tom, čo je dobré a čo nie..každý deň hovoria niečo iné...
Tweety
05.09.05,12:28
Ženy a čo robíte so šedinami? Mám tmavé vlasy a dosť mi presvitajú šediny - a čo je najhoršie z farieb mi na ne ešte nič nechytilo, ani u kaderníčky. Aká značka farby je ozaj dobrá?Neviem koľko je tých šedín, ale ak ich je iba tak aby sa nepovedalo, Ja skúšam už dlhší čas melír a je to super, dobre zvolená kombinácia dvoch farieb vydrží aj 4 mesiace.Samozrejme od kaderníčky.
príjemný deň
Mária M
sklenkova
05.09.05,14:52
Osobne si myslím, že ak kaderníčka nedokáže namiešať farbu tak aby prekryla šediny,treba zmeniť kaderníčku
Zuzana Boháčová
17.01.08,07:46
ahojte
prosím Vás viete mi poradiť-keď som si farbila vlasy včera-tj v stredu na hnedo,trvalou farbou,v piatok chcem ísť na plaváreň-môžem-nezničí mi ten silný chlór čerstvo zafarbené vlasy?
vraví sa že blond vlasy čerstvo po zafarbení po návšteve plavárne zozelenejú..:D
no tak niečo také podobné nepotrebujem /aj keď hnedé asi nezozelenejú,ale nechcem ich moc ničiť,aj tak sú dosť jemné a nič moc../
farbila som si NATEOu od garnier a postupovala som presne podľa návodu-v ktorom však nie je nič spomenuté o umytí vlasov šampónom.. bolo mi to divné,ale neumyla som si ich šampónom
len riadne riadne vymývala a potom tam je záverečná výživná starostlivosť,tak v tom mohlo byť niečo čo ich ošetrí po farbení a tak:o
Zuzana Boháčová
21.01.08,18:01
ahojte
prosím Vás viete mi poradiť-keď som si farbila vlasy včera-tj v stredu na hnedo,trvalou farbou,v piatok chcem ísť na plaváreň-môžem-nezničí mi ten silný chlór čerstvo zafarbené vlasy?
vraví sa že blond vlasy čerstvo po zafarbení po návšteve plavárne zozelenejú..:D
no tak niečo také podobné nepotrebujem /aj keď hnedé asi nezozelenejú,ale nechcem ich moc ničiť,aj tak sú dosť jemné a nič moc../
farbila som si NATEOu od garnier a postupovala som presne podľa návodu-v ktorom však nie je nič spomenuté o umytí vlasov šampónom.. bolo mi to divné,ale neumyla som si ich šampónom
len riadne riadne vymývala a potom tam je záverečná výživná starostlivosť,tak v tom mohlo byť niečo čo ich ošetrí po farbení a tak:o

no len ak by to niekoho zaujimalo ako to dopadlo-všetko ok
čerstvo zafarbene hnede vlasy farbu po chlore na plavoške nezmenili super:D
Tanče
21.01.08,18:20
no len ak by to niekoho zaujimalo ako to dopadlo-všetko ok
čerstvo zafarbene hnede vlasy farbu po chlore na plavoške nezmenili super:D

a co voda v bazéne? :D
misolga
22.01.08,18:07
Možno trochu od veci, ale viete že údajne spolu súvisia vlasy s chorobami očí? Možno by nebolo od veci aj navštíviť očného lekára ak ešte nenosíš okuliare.
Zuzana má pravdu, mám podobný problém s vypadávaním vlasov ale len na vrchnej časti hlavy nie celoplošne, našťastie to nie je veľmi vidno a moja doktorka mi odporučila v prvom rade navštíviť očného lekára - vlasy môžu vypadávať už aj pri nesprávnom používaní okuliarov-zmena dioptriií alebo sa nepoužívajú pri práci s pc, čítaní. Ak je očné vyšetrenie v poriadku, treba navštíviť zubára a gynekológa.Zubár ma poslal na rtg vyšetrenie chrupu nakoľko vypadávanie môže spôsobiť aj skrytý zápal chrupu a ku gynekológovi sa ešte len chystám.Po týchto vyšetreniach ak budú v poriadku moja dr určí ďalší postup, ale čítala som že dermatológ takisto z rozboru krvi dokáže určiť príčinu vypadávania vlasov, odporúča sa zinok a žihľavový šampón. A prvá otázka mojej dr bola či som neprekonala stresové obdobie, stres-ďalšia možná príčina.
Lion Topoľčany
22.01.08,18:16
Ozaj, čo si dievčatá myslíte o farbení vlasov počas tehotenstva, hlavne, keď sa jedná o blonďatý odtieň. Počula som, že peroxid cez pokožku /za tú 1/2 hod.farbenia/ môže preniknúť do krv.obehu a následne k bábätku. Ak je to pravda ako to urobiť, aby budúca mamička nevyzerala s odrastenými korienkami ako strašidlo ?
Zuzana Boháčová
24.01.08,07:10
a co voda v bazéne? :D

no naštastie ostala priezračná;)
žiadne hnedkasté odtiene sa za mnou neplavili:D

len o mesiac si chcem dať zmývateľnú farbu,tak sa obávam,ako to bude vyzerať.. snáď nenápadne;)
evka.ba
24.01.08,07:22
Dobrý spôsob, ale musí byť vykonávaný dlhšie obdobie je, po umytí vlasov (mám skúsenosti dobré s Timotejom pre jemné vlasy , alebo ten čo je pre korienky mastné a končeky súché..(to neviem aká značka).. a po zmytí šampónom posledné opláchnutie vykonanať s vodou s citrónovou šťavou ale studenšou vodou, nie teplou, sušenie nie fénom. Dobré je oplachovanie aj žihľavovým odvarom, alebo inými odvarmi z byliniek.
Ja len doplním :
Toto je naozaj dobrý a vyskúšaný spôsob. Ešte pomáha po umytí opláchnuť vlasy vlažnou vodou s trochou octu. Vlas budú dokonca lesklejšie - a nie od mazu ;)
Bylinkové odvary na hnedé vlasy napr. : gaštanová kôra, orechové listy, žihľava, silný čierny čaj - nie z vrecúška
Na svetlé napr. lipa, harmanček,biely čaj
...hm len neviem čo zo šedinami :-)))))))))
judita1971
24.03.08,12:46
Má niekto skúsenosti s farbou Safira, kúpila som si ju a teraz chcem použiť pribalený osviežovač farby. Len neviem či ho použiť na mokré alebo suché vlasy a koľko ho nechať pôsobiť, ďakujem vopred.