habib
17.11.09,14:04
Dobry den,mám vysavač ETA,asi 3roky starý takže záruka už padla,tak by som potreboval zistil či je možné otvorit ho a vyčistiť.Asi 2-3krát sa totiž stalo že ten papierový sáčok praskol a tá špina sa dostala aj ďalej ako mala ,myslím cez ten ,,vatový,, filter.Tak by ma zaujímalo či by to pomohlo,otvorit ,dostat sa k motoru a nejak vyčistit,alebo aspon takto otvorený pustit a tá špina by mala kam vyletiet.Alebo či to musím nechat na nejakú firmu a tá s tým niečo dokáže.
Vysávač funguje v pohode,len proste je cítit že cez ten zadný vývod,aj ked je tam další ten penový filter už nepreletuje len čistý vzduch.Dakujem

ps: obrázok vysavača http://www.elektro-kuchyne.cz/podlahovy-vysavac-eta-1458-90030
misoft
17.11.09,13:17
Ak sa v tom vyznáš, tak prečo nie? Po otvorení môžeš zároveň skontrolovať uhlíky elektromotora, vyčistiť konektory, prípadne premazať ložiská a vysávač sa ti "odvďačí" kvalitnejším a tichším chodom. Odstrániť prach a nečistoty zo všetkých miest a sací výkon sa okamžite zvýši. Odporúčam, záruka je fuč, žiadne obavy z otvorenia.
habib
17.11.09,15:00
,,vysávač sa ti "odvďačí" kvalitnejším a tichším chodom,, no práve toto by som potreboval dosiahnut,ale pravda je že sa v tom nevyznám.Skor som myslel že by som odobral kryt motora,vybral ten papierovy sáčok a jeden aj druhý filter čo sú pred a za motorom a proste by som to niekde na balkone nechal len tak naprázdno pustené aspon 10-15min nech to naťahá čistý vzduch a samo sa to poriadne prefiltruje ......to premazanie a skortrolovanie by som skor videl na firmu,aj ked fakt neviem kde by som ju hladal.
veronikasad
17.11.09,15:18
,,vysávač sa ti "odvďačí" kvalitnejším a tichším chodom,, no práve toto by som potreboval dosiahnut,ale pravda je že sa v tom nevyznám.Skor som myslel že by som odobral kryt motora,vybral ten papierovy sáčok a jeden aj druhý filter čo sú pred a za motorom a proste by som to niekde na balkone nechal len tak naprázdno pustené aspon 10-15min nech to naťahá čistý vzduch a samo sa to poriadne prefiltruje ......to premazanie a skortrolovanie by som skor videl na firmu,aj ked fakt neviem kde by som ju hladal.
odkial si ? pogooglime ...
Stefan2005
17.11.09,15:21
...Asi 2-3krát sa totiž stalo že ten papierový sáčok praskol...

zaujímavé :rolleyes:, za 30 rokov sme vymenili zopár vysávačov, ale zatiaľ u žiadneho nepraskol ani jeden sáčok....
Chobot
17.11.09,22:21
Dobry den,mám vysavač ETA,asi 3roky starý takže záruka už padla,tak by som potreboval zistil či je možné otvorit ho a vyčistiť.Asi 2-3krát sa totiž stalo že ten papierový sáčok praskol a tá špina sa dostala aj ďalej ako mala ,myslím cez ten ,,vatový,, filter.Tak by ma zaujímalo či by to pomohlo,otvorit ,dostat sa k motoru a nejak vyčistit,alebo aspon takto otvorený pustit a tá špina by mala kam vyletiet.Alebo či to musím nechat na nejakú firmu a tá s tým niečo dokáže.
Vysávač funguje v pohode,len proste je cítit že cez ten zadný vývod,aj ked je tam další ten penový filter už nepreletuje len čistý vzduch.Dakujem

ps: obrázok vysavača http://www.elektro-kuchyne.cz/podlahovy-vysavac-eta-1458-90030

ETAcke vysávače nie je ťažké rozobrať a vnútro je veľmi jednoduché. Ale ak sa v tom nevyznáš, nedoporučujem veľmi, môžeš ulomiť niektorú úchytku niektorej plastovej časti. Najmä nie rozobrať a pustiť ho v rozobratom stave - riskuješ zásah el. prúdom.

Vysávače majú okrem sáčku ešte sady filtrov, jeden je hneď za sáčkom a jeden je aj pri ústí vzduchu. Vymeň aj tieto filtre a nič by sa nemalo stať.
habib
18.11.09,10:35
......no práve ten filter je problém,nestačí len vymenit,ono ked praskol ten papierový sáčok(a opravím sa ja viem napr. že to bolo 1krát,ale je možné že sa to stalo aj predtým) tak ten obsah samozrejme vystrelil do toho priestoru a ten prvý filter to nepobral,bol uplne zničený takže tá špína sa dostala až k motoru.Ten druhy penový filter teraz síce zabranuje aby z vysavača vyletovala špína,ale je cítit že sa tam niečo dostalo.Možno skúsil vybrat len ten druhý filter,a nechám ho pustený na tom balkone ako som plánoval,možno sa to prečistí aj takto.....