ewap
02.09.05,08:06
Prosím, aké tlačivo mám vyplniť do SZP ak chcem prihlásiť nového zamestnanca? Ďakujem
Vlasta
02.09.05,06:16
Posielaš prihlášku zamestnávateľa, ak ešte nemal zamestnanca v SPZ a oznámenie o zmenách, kde už prihlásiš samotného zamestnanca. Tlačivá nájdeš na stránke www.szp.sk (http://www.szp.sk).
Zuziana
02.09.05,06:22
Ja som zamesstnanca po dohovore so SZP prihladovala na hromadnom hlásení. Bolo to za 7/05
ewap
02.09.05,06:53
Ďakujem dievčatá za odpovede. Nakoľko ako zamestnávateľ sme už prihlásení, našla som na stránke SZP tlačivo PRIHLÁŠKA POISTENCA VER. ZDR. POISTENIA. Problém je len v tom, že je to vyplnený vzor, a neviem sa dostať k čistému tlačivu.
liba2
02.09.05,06:57
Ďakujem dievčatá za odpovede. Nakoľko ako zamestnávateľ sme už prihlásení, našla som na stránke SZP tlačivo PRIHLÁŠKA POISTENCA VER. ZDR. POISTENIA. Problém je len v tom, že je to vyplnený vzor, a neviem sa dostať k čistému tlačivu.Mám názor, že toto nie je vhodné tlačivo na prihlásenie zamestnanca. Treba pátrať po tlačive "Hromadné hlásenie..."
Maňaska
02.09.05,07:06
Klikni na "Tlačivá SZP platné od 1.1.2005"

a potom

"Hromadné oznámenia o poistencoch verejného zdravotného poistenia" - to je ono.
Zita4
02.09.05,07:10
Ďakujem dievčatá za odpovede. Nakoľko ako zamestnávateľ sme už prihlásení, našla som na stránke SZP tlačivo PRIHLÁŠKA POISTENCA VER. ZDR. POISTENIA. Problém je len v tom, že je to vyplnený vzor, a neviem sa dostať k čistému tlačivu.Prihláška poistenca sa používa na prihlásenie fyzickej osoby do zdravotnej poisťovne, nie na oznámenie platiteľa poistenia. Platiteľ poistenia má používať hromadné oznámenie, tak ako to bolo do 31.12.2004. ;)
SILVIA54
25.05.06,05:29
Ahojte,chcela by som sa opýtať:máme novú zamestnankyňu ktorú som už prihlásila do zdravotnej poisťovne na tlačive hromadné oznámenie o poistencoch(má VŠZP).Dnes mi ale priniesla tlačivo Oznámenie poistenca/platiteľa a povedala mi,že jej to mám potvrdiť lebo sa chce prihlásiť a že toto isté tlačivo posielala aj keď nastupovala do práce z predchádzajúceho pracovného pomeru.Nemala som ešte takýto prípad a neviem prečo by mala posielať ešte aj oznámenie poistenca keď je už prihlásená.Mali ste takýto prípad?
Zita4
25.05.06,05:41
Ahojte,chcela by som sa opýtať:máme novú zamestnankyňu ktorú som už prihlásila do zdravotnej poisťovne na tlačive hromadné oznámenie o poistencoch(má VŠZP).Dnes mi ale priniesla tlačivo Oznámenie poistenca/platiteľa a povedala mi,že jej to mám potvrdiť lebo sa chce prihlásiť a že toto isté tlačivo posielala aj keď nastupovala do práce z predchádzajúceho pracovného pomeru.Nemala som ešte takýto prípad a neviem prečo by mala posielať ešte aj oznámenie poistenca keď je už prihlásená.Mali ste takýto prípad?
To nepotrebuje, veď nemení zdravotnú poisťovňu. ;)
tuta
25.05.06,05:46
Od 01. 04. 2006 sa už nepoužíva tlačivo "hromadné oznámenie", ale oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie. Toto tlačivo nájdeš na stránke www.szp.sk
medzi tlačivami.
SILVIA54
25.05.06,05:47
Ďakujem a tiež si myslím že je to zbytočné.;)
sara-ke
25.05.06,05:55
dobry den,
chcem sa vas opytat, sefovi volali z danoveho uradu, ze mame podat rocny prehlad zo zavislej cinnosti za minuly rok, on si to tak zapamätal, mozete mi povedat co to je, ake tlacivo, nie je to nahodou Prehlad o zrazenych preddavkoch, neviem - a ak to je nahodou to a my smemali len 1 zam-ca, kt. mal minimal. mzdu (takze ziadne preddavky, nema deti-takze ani bonus) bubu na tom tlacive same nuly?

dik
SILVIA54
25.05.06,05:58
Ťo tlačivo myslela pani asi Hlásenie o zamestnancoch a podáva sa aj keď zamestnávate len 1 zamestnanca.
DanielaSL
25.05.06,06:02
Aj VšZP upozorňuje o zmene tlačiva , ale od 1.5.2006. "Hromadné" sa už nepoužíva , ale "Oznámenie zamestnávateľa......."
http://www.vszp.sk/
Paula
25.05.06,06:05
dobry den,
chcem sa vas opytat, sefovi volali z danoveho uradu, ze mame podat rocny prehlad zo zavislej cinnosti za minuly rok, on si to tak zapamätal, mozete mi povedat co to je, ake tlacivo, nie je to nahodou Prehlad o zrazenych preddavkoch, neviem - a ak to je nahodou to a my smemali len 1 zam-ca, kt. mal minimal. mzdu (takze ziadne preddavky, nema deti-takze ani bonus) bubu na tom tlacive same nuly?

dik
Ak to bolo z daňového úradu, potom žiadajú Prehľady o zrazených preddavkoch na daň..... a Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov....Zákon č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov
sara-ke
25.05.06,06:16
ano z dan. uradu to bolo-neviete mi pripojit link, na tie tlaciva, ako vyzeraju, kde ich mozem stiahnut, na stranke dan. uradu som to nenasla
sara-ke
25.05.06,06:18
uz mam tie tlaciva nasla som to
jankasm
25.05.06,06:42
Aj ja som ich už našla, ale do toho na VŠZP sa mi nedá písať. Nemá niekto náhodou editovateľné?
Prosííííííííííím priložte. Ďakujem
bezradná
26.05.06,12:20
Aj ja som ich už našla, ale do toho na VŠZP sa mi nedá písať. Nemá niekto náhodou editovateľné?
Prosííííííííííím priložte. Ďakujem
VšZP sú asi needitovateľné. Aspoň ja si to musím dať vytlačiť a potom dopisovať ručne alebo strojom.
Všimli ste si, že každá poisťovňa má iný termín na používanie nových tlačív Oznámenie zmeny platiteľa na verejné poistenie? Dokonca APOLLO tam má uvedený termín 31.4.2006 (do preklepov s ním!!!)
Som veľmi zvedavá na to elektronické podávanie hlásenia, čo som čítala na VšZP.:confused:
jankasm
26.05.06,12:46
Aj ja som veľmi zvedavá na to elektronické podávanie.
Hromadné oznámenie sa dalo vypisovať v počítači, tak dúfam, že časom sa bude dať aj toto nové tlačivo.