matkod
17.11.09,17:30
Zdravím všetkých!
Chcem Vás poprosiť o radu a či má niekto skusenosťi ako zabezpečiť odpad z pračky ktorá je pod úrovňou kanalizácie.Ďakujem všetkým za rady...
ciners
17.11.09,17:12
lepsia rada sko cerpadlo ma nenapada
matkod
18.11.09,05:17
a vedel by si mi poradit ake cerpadlo a ako by bolo najlepsie to zrealizovat
Chobot
18.11.09,08:16
a vedel by si mi poradit ake cerpadlo a ako by bolo najlepsie to zrealizovat

Naši tiež mali tento problém v pivnici rod. domu. Vyriešilo sa to tak, že priamo v práčovni sa urobila diera v podlahe, kde sa umiestnil cca. 200 l plastový sud, kam odteká voda aj z práčky, aj z drezu aj z odtoku v podlahe. V tom sude je umiestnené ponorné čerpadlo, z ktorého ide klasická plastová hadica, ktorá ústí vyššie do pôvodnej kanalizácie domu, odkiaľ potom odteká do žumpy.

Čerpadlo sa spúšťa ručne vypínačom, podľa naplnenia suda. Dá sa urobiť aj nejaké čidlo, ktoré by automaticky zaplo čerpalo, ak by dosiahla voda určitú hladinu, ale u našich to bolo zbytočne drahé a toto riešenie postačuje. Najťažšie bolo vykopať dostatočne veľkú dieru na uloženie toho sudu.
petmar
18.11.09,18:47
Čerpadlo, ktoré je v práčke, vytlačí vodu dosť vysoko-niekoľko metrov (údaje o výtlaku by mali byť v servisných údajoch) ale ten stĺpec vody by mohol robiť galibu pri niektorých programoch či ich častiach, podľa mňa - možno by vedel servisák poradiť.
Tiež vidím riešenie v tej ďalšej nádobe, ale ak by to bolo iba pre práčku, sud by nemusel byť ani zakopaný.
entonyl
21.11.09,19:50
Ak máte práčku plnenú z boku a dvihnete ju až celkom pod strop nedostanete sa do kanalizácie ani tak??!
matkod
22.11.09,09:16
Zial pracka je plnena zvrchu.jedine riesenie je asi cerpadlo.Nasiel som specialne cerpadla ktore sa pouzivaju aj na vytlak odpadu z WC,umyvadiel,pracok,vani z pivnic ale ceny co som nasiel na nete sa pohybuju okolo cca 700eur