apo
17.11.09,18:31
Milí Poraďáci odpočítali by ste DPH zo slovenskej diaľničnej známky kúpenej v ČR.:D

Nákladné vozidlo sa vracalo z pracovnej cesty v ČR.

Ďakujem.

apo
Mária.K.
17.11.09,18:02
Milí Poraďáci odpočítali by ste DPH zo slovenskej diaľničnej známky kúpenej v ČR.:D

Nákladné vozidlo sa vracalo z pracovnej cesty v ČR.

Ďakujem.

apo
Uvažujem: Miesto dodania služby je v SR. Faktúrou slúžiacou na odpočet DPH je podkladová časť diaľničnej známky. Predpodkladám, že je to diaľničná známka, ktorú vydala Národná diaľničná spoločnosť, a.s., Mlynské Nivy, Bratislava a na podkladovej časti diaľničnej známky je vyčíslená slovenská DPH v eurách. DPH z tejto diaľničnej známky bola (bude) odvedená do slovenského štátneho rozpočtu.... z uvedeného mi vychádza, že by mal vzniknúť nárok na odpočet DPH, bez ohľadu na to, že úhrada bola urobená v ČR a sprostredkovateľ predaja bola česká firma.
optimistka
17.11.09,18:17
presne takto som si to dnes pri účtovaní takéhoto dokladu vysvetlila, dph som odpočítala, lebo doklad o zaplatení, ktorý je z ČR nie je podstatný pre odpočet DPH, dokladom pre dph je podkladová časť DZ
apo
17.11.09,18:41
Súhlasím s Vami. Odpočítam DPH. Dal som do Porady túto tému pre prípad, že niekto bude mať iné záväzné stanovisko. Ale je to dosť čudná situácia.

Pozdravujem a ďakujem.

apo