roman100
17.11.09,21:54
Ahojte hľadám investora pre e-shop za týchto podmienok:jedná sa o veľký e-shop s výpočtovou technikou a elektronikou.Vklad investora bude 10000 €, samozrejme na zmluvu s tým, že z každého predaja bude pre neho provízia 5% a zmluva sa uzatvorí na 10 rokov s tým, že potom dôjde k prehodnoteniu spolupráce.Odhadujeme obrat 100000-200000 eur ročne.Samozrejme celý vklad sa použije iba na chod e-shopu.Píšte iba seriózni záujemcovia,ďakujem.
MatoB
21.11.09,17:50
Ahojte hľadám investora pre e-shop za týchto podmienok:jedná sa o veľký e-shop s výpočtovou technikou a elektronikou.Vklad investora bude 10000 €, samozrejme na zmluvu s tým, že z každého predaja bude pre neho provízia 5% a zmluva sa uzatvorí na 10 rokov s tým, že potom dôjde k prehodnoteniu spolupráce.Odhadujeme obrat 100000-200000 eur ročne.Samozrejme celý vklad sa použije iba na chod e-shopu.Píšte iba seriózni záujemcovia,ďakujem.
:D:D:D
Tak toto som sa zasmial. Ked sa ti to podari zrealizovat, tak ten investor bude povazovany za fakt super investora. Hovoris, ze "z každého predaja bude pre neho provízia 5%" hmmmmmmm podla najnakup.sk, pricemania.sk a dalsich porovnavacov cien ma NAJDRAHSI predajca VT a elektroniky zisk priemerne 3 - 5% z VOC tovaru. Kamosko ty si najprv over ake su velkoobchodne ceny vypoctovej techniky a elektroniky. Keby som 2x dobrosrdecnejsi poslem ti velkoobchodny cennik (zlavneny pre trvaleho partnera - cize partnera ktory urobil nejaky ten obrat za nejaky ten cas) jedneho mojho najlacnejsieho dodavatela elektroniky, vypoctovej techniky a prislusenstva. Asi by si rychlo zmenil nazor.
Nehnevaj sa ale fakt dobry vtip.

Neviem kedy uz konecne ludia prestanu rozmyslat nad vetou: dnes zacnem podnikat a buduci tyzden budem milionar!!!
ludo_centrum
21.11.09,18:07
je pravda, že nezainteresovaný človek má o tom predstavu trochu dosť skreslenú.
Sú odvetvia s niekoľko tisíc percentnou maržou a sú odvetvia ledva s doslovne pár percentami... Elektronika tá, ktorú píšeš patrí k tým s pár percentami, čest výnimkám.

Možno by bolo lepšie, keby si sa skutočne poobzeral okolo seba a zistil si niečo viac o podnikaní atď... Nie je to také jednoduché, ale ani nijako zložité. Hlavne treba mať odvahu, rozum a možno aj trošku peňazí.

Taký e-shop môžeš začať sám, bez investora. Na začiatok ti stačí skutočne pár sto Eur (a možno ani nie). Najdôležitejšie je dať do placu e-shop aplikáciu a hosting a doménu. To všetko je spojené s reklamou na internete, čiže stále treba každý deň obnovovať zdarma inzerciu, prípadne aj trochu platenej....

A a je to. Neviem načo potrebuješ investora.
Uvažuj, premýšľaj čo môžeš sám, aké máš možnosti a vychádzaj z toho.
A ak položíš takú otázku o tom investorovi, že kto požičia atď... tak si predstav, ako by si chcel počuť tú ponuku aby si tomu niekomu uveril a požičal/dal požadovanú sumu?

V každom prípade držím palce.
MatoB
24.11.09,17:17
Jaj, prepac. Zabudol som, ze vo svete IT su aj vynimky. Co keby sa opytas tvojej konkurencie, ze aka je momentalne situacia na trhu? Mozes sa to opytat vsetkych dnes uz vyse 5000 prevadzkovatelov e-shopu s IT. Lebo napisal si ze "Odhadujeme obrat 100000-200000 eur ročne." pri internetovom predaji IT a elektroniky mozes o tom len snivat a myslim, ze mi da za pravdu kazdy kto ma e-shop s IT a elektronikou. A uz celkovo nechapem ako ta mohlo napadnut investor pre e-shop! Ledva sa najde investor pre narodnu spolocnost ne to pre e-shop.

A príspevok si zlezaradil!