feronovak
18.11.09,00:08
Zdravim,

mame na pozemku okalovy dom s obytnou plochou o rozmere 110m2.

Rozmyslam o moznych upravach tohoto domceka bez toho aby som okal odstranil a postavil to nanovo.

Niekolko dolezitych detailov k domu:

1. Na pozemok pod domom je viazana hypoteka, rozmyslali sme ze dom aj zburame a zacneme stavat ale banka aj napriek tomu ze nam prefinancovala len pozemok si robi narok aj na dom. Pritom dom nam financovat nechceli lebo nie je povazovany za dom, nema pripojeny odpad pripojku (10m od domu). Takze ak by sme chceli stavat bez povolenia museli by sme zachovat povodne zaklady. Takze to rovno mozem len upravit existujucu stavbu

2. Do domu nam treba priviest odpad, vid bod 1

3. Dom by som chcel pouzit na podnikanie, vyuzit priestor ako offfice a maly sklad, pred domom je velke parkovacie miesto pre zakaznikov

Chcel by som sa teda spytat akym sposobom by ste rekonstruovali/opravili/vylepsili okalovu stavbu. Je mozne na okal dat nejake zateplenie ktorym sa okal zakryje, pripadne ho zakryt inym materialom ktory vylepsi tepelnu izolaciu a vylepsi vzhlad tejto stavby?

Dokazete odhadnut naklady na m2 pri zakryti okalu nejakym materialom? Ide mi o to ci dokaze by rekonstrukcia/uprava cenovo zlomkova oproti zburaniu okalovych stien a vystavaniu murovanych stien + komplet nova strecha.

Robil niekto podobne upravy?

Dakujem za kazdu radu.

Fero
220870
18.11.09,05:01
Takto vám asi ťažko niekto poradí.Pri takejto požiadavke by bola nutná obhliadka priamo na mieste.
ciners
18.11.09,18:06
svagrovi rodicia okal normalne zateplili s zrekonstruovali, da sa to