Ivetta
18.11.09,08:34
Má niekto osobné skúsensti s infrasaunou /na internete mám prejdené rôzne články/, na čo treba pri kúpe najviac prihliadať a poradíte mi , ktoré žiariče sú vyhodnejšie? Ďakujem za tipy.
Lubaba
14.02.11,04:54
posúvam
yoolo
14.02.11,08:27
Moja infrasauna nema uhlikove ziarice, hladal som lacnejsiu, dnes by som si asi kupil trosku drahsiu, nepaci sa mi kabinka z "drevotriesky".
A teraz k funkcnosti : mam 63 rokov, vysoky tlak, trapili ma caste bolesti ucha, pre piskanie v nose som nemohol spavat, atd... a vzhladom na tlak som uz nemohol chodit do klasickej sauny. Pocit prehriatia nie je taky silny, ako v klasickej saune a mne trva aj hodinu, kym sa zacnem poriadne potit. Ale ucinky su citelne, som s nou po malych upravach spokojny. Male upravy spocitavali v odstraneni drevenych latiek, ktore branili ziareniu z prednych ziaricov - latky krytu prednych ziaricov (aj spodneho) su rovnobezne so ziaricmi a tak ich zakryvali, zadne latky chrania ziarice priecne a tak nebrania ziareniu.
http://www.arttec.cz/produkt/parni-lazne-a-infrasauna/infrasauna/infrasauna-2s-eco-9471.htm
Lubaba
03.05.11,18:47
Moja infrasauna nema uhlikove ziarice, hladal som lacnejsiu, dnes by som si asi kupil trosku drahsiu, nepaci sa mi kabinka z "drevotriesky".
A teraz k funkcnosti : mam 63 rokov, vysoky tlak, trapili ma caste bolesti ucha, pre piskanie v nose som nemohol spavat, atd... a vzhladom na tlak som uz nemohol chodit do klasickej sauny. Pocit prehriatia nie je taky silny, ako v klasickej saune a mne trva aj hodinu, kym sa zacnem poriadne potit. Ale ucinky su citelne, som s nou po malych upravach spokojny. Male upravy spocitavali v odstraneni drevenych latiek, ktore branili ziareniu z prednych ziaricov - latky krytu prednych ziaricov (aj spodneho) su rovnobezne so ziaricmi a tak ich zakryvali, zadne latky chrania ziarice priecne a tak nebrania ziareniu.
http://www.arttec.cz/produkt/parni-lazne-a-infrasauna/infrasauna/infrasauna-2s-eco-9471.htm


Zaujímalo by ma aké účinky máš z infrasauny, čo pocituješ, zlepšil sa ti zdravotný stav?, a ako často sa saunuješ, odporúčané je asi dvakrát týždenne, pri teplote 50-60 stupňov. O infrasaune sa píše že je dobrá "na všetko".
osky
01.12.14,17:10
tato tema je stara ale ja by som potrebovala poradit-nejake referencie na ODSKUSANE firmy ktore taketo sauny predavaju.
parametre ktore Sauna musi splnat-aspon 1750 W,maximalna teplota cca 70 a viac-60 stupnov je malo!!!
musi mat 5 ziaricov,idealna by Bola aj svetelna terapia.
objednala som saunu,uz by mi ju boli dovezli a zistila som ze nesplna tieto parametre,na nete väcsinou ponukaju sauny s max.moznou teplotou 60 stupnov a to je malo.aku nechcem.poradite?
vdaka
Paťo45
09.08.15,19:36
No záleží to podľa toho, čo potrebuješ. Redlight žiariče sa ti na požadovanú teplotu zohrejú najrýchlejšie, keramické zožerú najviac energie a karbónové majú napr. dlhšiu životnosť :P Ale to len tak v skratke... pekne to nájdeš popísané tu: http://www.marimex.sk/poradna/sauny-a-infrasauny/druhy-ziaricov-a-ich-rozdiely/
Paťo45
25.09.15,14:19
Za máličko, aj nabudúce :)
Klara1234_
27.11.15,08:32
ja by som chcela vedeit mozno viec aj o vystavbe a celkovej udrzbe? je to nejak narocne ?
Viktoriaa0101
02.01.16,09:20
co sa tyka sauny nebola som pri kupe taky expert. vyberali sme hlavne podla ceny a spotreby. nasa ma karbonove ziarice. velmi si pochvalujem saunu doma.