babooa
18.11.09,09:53
Dobrý,
chcela by som pekne poprosit o radu....
Firma predáva a servisuje autá...má v majetku auto, ktore splaca...
Teraz bolo to auto treba dat do servisu a tak si ho dali do vlasneho servisu. Vystavili fakturu sami na seba za servis...Je to správne a ako to mozem zauctovať???

Dakujem
IvoM
18.11.09,14:00
Realizujete vo firme vnútropodnikovú fakturáciu /vnútropodnikové účtovníctvo/ ?
babooa
18.11.09,20:51
nie, nerealizujeme..
IvoM
19.11.09,08:00
Keď nevediete vnútropodnikové účtovníctvo, tak prečo to fakturujete sami sebe? Ja by som len zaúčtoval materiál použitý na opravu vlastného DM na iný účet ako pri účtovaní spotreby materiálu pre zákazníkov, napríklad 501 500 - Nahradné diely alebo Materál na opravu vlastného DM, či ako si ho nazveš.
babooa
23.11.09,11:08
Ono som prave zistila, ze to auto je na leasing a bola to havaria ktora sa bude riasit cez poistovnu a ty chcely fakturu...
c.s.i.
23.11.09,11:14
Tak by mala byť asi fa vystavená na leasingovku.
babooa
23.11.09,14:01
To napadlo aj mna... Prave som volala s veducim a povedal mi, ze auto opravili, spravili fakturu sami na seba, dali ju do poistovne a oni tu fakturu uz aj uhradili...takze na leasingu by to asi nemohlo byt... a to si neviem predstavit ako to asi zauctujem...
Mária.K.
23.11.09,15:30
To napadlo aj mna... Prave som volala s veducim a povedal mi, ze auto opravili, spravili fakturu sami na seba, dali ju do poistovne a oni tu fakturu uz aj uhradili...takze na leasingu by to asi nemohlo byt... a to si neviem predstavit ako to asi zauctujem...
Ja som sa stretla s riešením obdobného prípadu takým spôsobom, že sa poisťovni (na základe dohody s poisťovňou) vyčíslili vlastné náklady na opravu a poisťovňa ich firme uhradila. Je potrebné dohodnúť sa s poisťovňou.
babooa
10.12.09,07:37
Dakujem sa pomoc!
Tiez som to navrhla konatelovi, ale ten mi oznamil ze on to riesit nebude, lebo poistovna to uz uhradila a ze ak niekedy pride danova kontrola on im to vysvetli...no nebudem sa snim hadat....
Len teraz mam problem ako to cele zauctovat:

Bola vystavena faktura (sami na seba), dana do poistovne
VFA 1120,46 (bez DPH)
212,89 (DPH)

Krycí list od poistovne:
Náklady na opravu na základe FA 1120,46
Nepriznané položky 0
Spoluúčasť - 165
Kompenzácia neuhradeného poistenia 0
_________________________________________

Poistné plnenie 955,46

Poradí mi niekto, ako to teraz zaučtovať???

Ďakujem
a_je_to
13.12.09,12:11
Dakujem sa pomoc!
Tiez som to navrhla konatelovi, ale ten mi oznamil ze on to riesit nebude, lebo poistovna to uz uhradila a ze ak niekedy pride danova kontrola on im to vysvetli...no nebudem sa snim hadat....
Len teraz mam problem ako to cele zauctovat:

Bola vystavena faktura (sami na seba), dana do poistovne
VFA 1120,46 (bez DPH)
212,89 (DPH)

Krycí list od poistovne:
Náklady na opravu na základe FA 1120,46
Nepriznané položky 0
Spoluúčasť - 165
Kompenzácia neuhradeného poistenia 0
_________________________________________

Poistné plnenie 955,46

Poradí mi niekto, ako to teraz zaučtovať???

Ďakujem
Skús aj tu....Oprava vlastného auta po havárii a DPH....možno si niečo vyberieš.