31Jankal
18.11.09,11:30
Dostávam peniaze na ruku nie na účet, ale chcela by som si založiť účet aby som nemusela chodiť na poštu. Aký mi odporučíte? Každý mesiac by som tam vložila 300€ a bolo by z tadiaľ približne 5 trvalých príkazov, nechcem platiť veľké poplatky tak preto si to zisťujem kto má aké skúsenosti. Dakujem
Marea
18.11.09,11:39
dobrý deň. Ak je zamestnávateľ ochotný zasielať výplatu na účet, jednoznačne odporúčam mBanku - mKonto a eMax Plus. Žiadne poplatky nie sú, ročne sa dá ušetriť oproti iným bankám okolo 100€. Mám veľmi dobré osobné skúsensoti, preto odporúčam.
31Jankal
18.11.09,11:46
Nie zamestnávateľ neuvažuje posielať peniaze na účet.
ilom
18.11.09,12:18
Doporučujem mBank, ale peniaze z ruky dostaneš na akýkoľvek účet len návštevou pošty alebo banky, o vkladomatoch som síce čítal, ale ešte nevidel. Prípadne peniaze dáš známemu a on ti pošle daný obnos zo svojho účtu.
31Jankal
18.11.09,12:19
Takže zatial víťazí mbanka, má niekto aj iné skúsenosti?
janaGT
18.11.09,12:28
akým spôsobom vlastne táto m-ban funguje?
Mária27
18.11.09,14:49
Všetko je zadarmo, aj výbery z hociktorého bankomatu, aj v cudzine - výbery aj platenie v obchode. Máš bežný účet, ktorý nie je úročený a k tomu sporiaci účet s dobrým úrokom. Zo sporiaceho účtu môžeš prevádzať peniaze len na bežný účet (je to okamžite), prijímať naň aj z iných účtov. Prevod zo sporiaceho účtu raz mesačne je bezplatný, ostatné prevody s poplatkom.
Prečítaj si viac:

http://www.mbank.sk/
ottoke28
26.11.09,18:12
ale pozor zadarmo su len 3 vybery ostatne sa platia a pokial viem nemaju ochranu vkladov zo zakona:mad:
Xanti
26.11.09,19:37
Všetko je zadarmo, aj výbery z hociktorého bankomatu, aj v cudzine - výbery aj platenie v obchode. Máš bežný účet, ktorý nie je úročený a k tomu sporiaci účet s dobrým úrokom. Zo sporiaceho účtu môžeš prevádzať peniaze len na bežný účet (je to okamžite), prijímať naň aj z iných účtov. Prevod zo sporiaceho účtu raz mesačne je bezplatný, ostatné prevody s poplatkom.
Prečítaj si viac:

http://www.mbank.sk/Opravím ťa, majú dva sporiace účty,
jeden je eMax a k nemu ak požiada má aj bankomatovú kartu, počet bezplatných prevodov neobmedzene, platba kartou v obchode neobmedzene, úročený je 1,3% p.a.... pozor za výber z bankomatu sa platí.
druhý šporiaci účet je eMax+ a z toho je jeden prevod mesačne zadarmo, a za ostatné sa platí. K tomu účtu nie je bankomatová karta, úročený je 1,6% p.a.
Bežný účet sa volá mKonto, a všetky prevody, platby kartou sú zadarmo, a tri výbery v mesiaci z akéhokoľvek bankomatu na svk sú zadarmo, v zahraničí je neobmedzený počet výberov zadarmo.

Mám tam účet nejaký ten deň a som spokojná. :D
Xanti
26.11.09,19:39
ale pozor zadarmo su len 3 vybery ostatne sa platia a pokial viem nemaju ochranu vkladov zo zakona:mad:
mBank patrí pod polskú ochranu vkladov. Takže sú tam peniaze chránené do výšky 50 000 eur, pri 100% garancii.

Btw. poliaci majú asi plnší fond ochrany vkladov kedže je ich 8 krát viac ako nás Slovákov. :D:D:D:D
Ale pre úplnosť, rokujú so slovenským fondom na ochranu vkladov, aby patrili aj pod neho ( garancia z dvoch strán ).
Mária27
26.11.09,20:08
Na sporiacom účte Max plus mám úrok 3% p.a. Ostatné momentálne neskontrolujem - Práve som si úspešne zablokovala prístup - 3x zle zadané heslo (keď mám toľko účtov!). Zajtra tam zavolám.
Xanti
26.11.09,20:12
Na sporiacom účte Max plus mám úrok 3% p.a. Ostatné momentálne neskontrolujem - Práve som si úspešne zablokovala prístup - 3x zle zadané heslo (keď mám toľko účtov!). Zajtra tam zavolám.
Mária, na eMax+ nemáš určite 3% úrok, toľko máš na ročnom termínovanom vklade :D:D:D:D teda na mVklade.
To je trošku rozdiel.

http://www.mbank.sk/individualni/msporenie/
Xanti
27.11.09,06:38
Na sporiacom účte Max plus mám úrok 3% p.a. Ostatné momentálne neskontrolujem - Práve som si úspešne zablokovala prístup - 3x zle zadané heslo (keď mám toľko účtov!). Zajtra tam zavolám.
Už odblokovaný prístup k internet bankingu? :)
31Jankal
27.11.09,07:04
Opravím ťa, majú dva sporiace účty,
jeden je eMax a k nemu ak požiada má aj bankomatovú kartu, počet bezplatných prevodov neobmedzene, platba kartou v obchode neobmedzene, úročený je 1,3% p.a.... pozor za výber z bankomatu sa platí.
druhý šporiaci účet je eMax+ a z toho je jeden prevod mesačne zadarmo, a za ostatné sa platí. K tomu účtu nie je bankomatová karta, úročený je 1,6% p.a.
Bežný účet sa volá mKonto, a všetky prevody, platby kartou sú zadarmo, a tri výbery v mesiaci z akéhokoľvek bankomatu na svk sú zadarmo, v zahraničí je neobmedzený počet výberov zadarmo.

Mám tam účet nejaký ten deň a som spokojná. :D

A istotne v tých sporiacich účtoch sú aj nejaké minimálne vklady? Lebo ináč by to neklapalo
ilom
27.11.09,07:10
A istotne v tých sporiacich účtoch sú aj nejaké minimálne vklady? Lebo ináč by to neklapalo
Minimálny vklad je 0€
Xanti
27.11.09,07:11
A istotne v tých sporiacich účtoch sú aj nejaké minimálne vklady? Lebo ináč by to neklapalo
Vôbec žiadne,
nie sú limity. Akurát termínovaný vklad mVklad založíš s minimálnym vkladom 200 €.
Bežne presúvam podľa potreby peniaze zo šporiaceho účtu eMAX na bežný účet mKonto ( lebo na šporiacom sa mi úročia, na bežnom je úrok 0) , ak potrebujem vybrať hotovosť. ;)

Ja to zhrniem mala som VUB, mesačne som platila cez 2 eura za vedenie účtu a to čo som potrebovala, tie isté peniaze mám v mBank, a na úrokoch na šporiacom účte mi každý mesiac pripisujú čisté love bajočko 8 eur ( začínam nadávať, že strašne veľkú daň mi strhujú ) a účet využívam v takej miere ako účet vo VUB a doposial som mBank nezaplatila ani cent. :D:D:D
Ice dive
27.11.09,07:15
Na sporiacich účtoch sú nulové minimálne vklady, jediný minimálny vklad je na Mvklade a to je 200 €
31Jankal
27.11.09,07:26
No ja som mala tiež vo VUB a nebola som spokojná, za všetko mi navrch naúčtovavali tak som to zrušila. Poradte či sa mi to vyplatí.
1.Výplata mi tam nebude chodiť iba tam budem vkladať cca 300€ /tie všetky aj odídu v priebehu mesiaca/
2. Budú tam samé trvalé príkazy cca 10x /nájom, poistky, elektrika atd/
3. Prídu tam akurát rodinné prídavky tých 300€ čo tam vložím
Už ma nebaví behať stále po pošte
Kde sú pobočky banky? Ako si ho založiť? Je tam nejaký poplatok za uzatvorenie?
Xanti
27.11.09,07:32
No ja som mala tiež vo VUB a nebola som spokojná, za všetko mi navrch naúčtovavali tak som to zrušila. Poradte či sa mi to vyplatí.
1.Výplata mi tam nebude chodiť iba tam budem vkladať cca 300€ /tie všetky aj odídu v priebehu mesiaca/
2. Budú tam samé trvalé príkazy cca 10x /nájom, poistky, elektrika atd/
3. Prídu tam akurát rodinné prídavky tých 300€ čo tam vložím
Už ma nebaví behať stále po pošte
Kde sú pobočky banky? Ako si ho založiť? Je tam nejaký poplatok za uzatvorenie?
No pobočky banka nemá, je to internetová banka. Na ich stránke
https://form.sk.mbank.eu/forms/mbanksk/index.html?option=mbank
požiadaš o založenie účtu, a bud pôjdeš podpísať zmluvu k nim do kancelárie (v každom väčšom meste a do týždňa prídu karty k účtu, a účet je aktívny do dvoch dní ) alebo príde kurier, a neplatí sa nič.
Sú dosť rýchly, karty k účtom sú zadarmo. Len potrebuješ vyriešiť vkladanie penazí na účet.

Mne chodia tam priamo, takže neriešim ako tam dostať iné peniaze. Možno cez známych ked majú v iných bankách účet, vložia tvoju hotovosť a pošlú Ti cez svoj účet.

Ale zvyčajne sa za vklady v hotovosti na účet v bankách platí. Skús presvedčiť zamestnávateľa aby Ti tie peniaze posielal na účet. Resp. dá sa poslať cez šekovú poukážku cez poštu peniaze na účet.
31Jankal
27.11.09,08:13
Takže je tam hocikoľko trvalých príkazov, žiadne účtovné položky, a čo internet banking? chodia vám aj výpisy domov?
Z čoho tá banka žije?
Xanti
27.11.09,08:17
Takže je tam hocikoľko trvalých príkazov, žiadne účtovné položky, a čo internet banking? chodia vám aj výpisy domov?
Z čoho tá banka žije?
Nič neplatím, výpis chodí elektronicky na mail. Za papierový sa platí. A i-net banking je jednoduchý, treba si zvyknúť. Je to iné ako vo VUB.

Dajú sa na nom nastaviť limity na kartu, ak ukradnú tak sa dá zablokovať hned cez i-net banking.
Neviem z čoho žije, ale som rada že odo mňa neťahá peniaze ako kamenná banka.
Stefan2005
27.11.09,08:19
...Z čoho tá banka žije?

Obracia peniaze, ktoré tam vložili klienti :).
31Jankal
27.11.09,08:57
A ked tam prídu peniaze alebo odídu príde sms alebo email? Lebo teraz čítam že email chodí len raz za den a to ráno o 6.00 a platba musí odísť do ôsmej predošlého dna. Cítam forum na ich stránke
Xanti
27.11.09,08:59
A ked tam prídu peniaze alebo odídu príde sms alebo email? Lebo teraz čítam že email chodí len raz za den a to ráno o 6.00 a platba musí odísť do ôsmej predošlého dna. Cítam forum na ich stránke
Za sms sa platí, viem si nespočetne veľa krát denne pozrieť pohyby na účte, zaberie mi to cca 30 s môjho času.

Peniaze na účet mi chodia oveľa skôr ako do VUB, aj s dvojdňovým predstihom. Neviem kde VUB schovávala tak dlho moje peniaze. Takto ich mám oveľa skôr.
Marea
28.11.09,16:28
... dovoľujem si ešte dodať, že neodporúčam zisťovať zostatok na účte v bankomate platobnou kartou, lebo je tam poplatok 0,33€ ...
peter977
07.12.09,06:24
Milý poraďáci,

mBank nie je jediná a najlepšia banka na trhu! Je ich 29 na trhu a mBank z hľadiska medzinárodných analýz si na tom nestojí veľmi dobre!

Takmer vždy si vyberajte bežnú účet podľa toho, či budete v budúcnosti riešiť bývanie cez hypotekárnych úver.

mBank nie je hypotekárna banka a ani najbližších 5 rokov nebude, pretože nespĺňa základné krytéria na hypotekárnu banku!!!!

Preto odporúčam banku, cez ktorú si budete brať úver.

Momentálne by som zvažoval ČSOB, VÚB a UniCredit Bank.

Tatra Banka a OTP, spolu so SLSP majú najdrahšie poplatkové štruktúry na SR.

Tak isto Poštová banka nie je hypotekárnou bankou. Sú s mBank na rovnako.
Xanti
07.12.09,06:34
Milý poraďáci,

mBank nie je jediná a najlepšia banka na trhu! Je ich 29 na trhu a mBank z hľadiska medzinárodných analýz si na tom nestojí veľmi dobre!

Takmer vždy si vyberajte bežnú účet podľa toho, či budete v budúcnosti riešiť bývanie cez hypotekárnych úver.

mBank nie je hypotekárna banka a ani najbližších 5 rokov nebude, pretože nespĺňa základné krytéria na hypotekárnu banku!!!!

Preto odporúčam banku, cez ktorú si budete brať úver.

Momentálne by som zvažoval ČSOB, VÚB a UniCredit Bank.

Tatra Banka a OTP, spolu so SLSP majú najdrahšie poplatkové štruktúry na SR.

Tak isto Poštová banka nie je hypotekárnou bankou. Sú s mBank na rovnako.No dovolím si nesúhlasiť, nakoľko dnes už hypoteka nie je viazaná na vlastníctvo účtu v banke.

A banka ako VUB, je neskutočne drahá. Lebo nie je normálne aby bežný ludia čo majú hypo cez túto banku a bežne využívali jej služby mali mesačné poplatky na úrovni 10 eur.
Toľko má s.r.o. v TB, a je rozdiel v počte pohybov a operácii.

A čo sa týka tých medzinárodných analýz, tak daj nejaké zdroje či je na tom alebo nie dobre. mBank je v strate a podľa ich vyjadrení, sa z počiatočnej straty, z ktorou rátali dostávajú oveľa rýchlejšie ako mali prognozy.
peter977
07.12.09,06:56
No dovolím si nesúhlasiť, nakoľko dnes už hypoteka nie je viazaná na vlastníctvo účtu v banke.

A banka ako VUB, je neskutočne drahá. Lebo nie je normálne aby bežný ludia čo majú hypo cez túto banku a bežne využívali jej služby mali mesačné poplatky na úrovni 10 eur.
Toľko má s.r.o. v TB, a je rozdiel v počte pohybov a operácii.

A čo sa týka tých medzinárodných analýz, tak daj nejaké zdroje či je na tom alebo nie dobre. mBank je v strate a podľa ich vyjadrení, sa z počiatočnej straty, z ktorou rátali dostávajú oveľa rýchlejšie ako mali prognozy.

Milý poraďák,

koľko hypoték si v živote spravil?

Takže takéto pripomienky sú pre mňa irelevantné. Klient ktorý má dlhodobo účet v banke v ktorej dostane úver má vždy lepšie podmienky ako v konkurenčných bankách (samozrejme pokiaľ si úver nerobí sám), niekde je to až 0,5 %. Takže si najprv over ako to chodí v bankovom svete.
Xanti
07.12.09,07:00
Milý poraďák,

koľko hypoték si v živote spravil?

Takže takéto pripomienky sú pre mňa irelevantné. Klient ktorý má dlhodobo účet v banke v ktorej dostane úver má vždy lepšie podmienky ako v konkurenčných bankách (samozrejme pokiaľ si úver nerobí sám), niekde je to až 0,5 %. Takže si najprv over ako to chodí v bankovom svete.Milý Peter977,
ak už tak som ženská a si prestav, že vo mne si sa sekol. Lebo pár hypoték mám za sebou. Takže trošku tuším o čom píšem.
Ale nakoľko tebe dochádzajú argumenty a nepriložil si tie mnou žiadané linky, tak by som povedala, že si si len chcel na tejto stránke a téme ohriať vlastnú polievočku. :confused:
Chobot
07.12.09,08:11
Milý poraďáci,

mBank nie je jediná a najlepšia banka na trhu! Je ich 29 na trhu a mBank z hľadiska medzinárodných analýz si na tom nestojí veľmi dobre!

Takmer vždy si vyberajte bežnú účet podľa toho, či budete v budúcnosti riešiť bývanie cez hypotekárnych úver.

mBank nie je hypotekárna banka a ani najbližších 5 rokov nebude, pretože nespĺňa základné krytéria na hypotekárnu banku!!!!

Preto odporúčam banku, cez ktorú si budete brať úver.

Momentálne by som zvažoval ČSOB, VÚB a UniCredit Bank.

Tatra Banka a OTP, spolu so SLSP majú najdrahšie poplatkové štruktúry na SR.

Tak isto Poštová banka nie je hypotekárnou bankou. Sú s mBank na rovnako.


Nie je jediná ani najlepšia. Ale pre niekoho, kto nepotrebuje hypotéku (nie každý berie úver), ale potrebuje účet len na bežné platby, tak je najlacnejšia. Na druhej strane banka ponúka služby len cez internet (ak si odmyslím telefónnu mLinku či nejaké to poradenstvo v kiosku), takže kto si potrpí na osobnú obsluhu počas návštevy pobočky, tak to nie je pre neho banka.

A Poštová banka s mBankou teda nie sú na tom rovnako. Poštová banka nie je len internetová banka, ako mBank, má riadne "kamenné" pobočky. Skôr by som vedel prirovnať mBank k ING banke, akurát že ING má len jeden bankový produkt - ING Konto.
Erika686
07.12.09,12:54
Milý poraďáci,

mBank nie je jediná a najlepšia banka na trhu! Je ich 29 na trhu a mBank z hľadiska medzinárodných analýz si na tom nestojí veľmi dobre!

Takmer vždy si vyberajte bežnú účet podľa toho, či budete v budúcnosti riešiť bývanie cez hypotekárnych úver.

mBank nie je hypotekárna banka a ani najbližších 5 rokov nebude, pretože nespĺňa základné krytéria na hypotekárnu banku!!!!

Preto odporúčam banku, cez ktorú si budete brať úver.

Momentálne by som zvažoval ČSOB, VÚB a UniCredit Bank.

Tatra Banka a OTP, spolu so SLSP majú najdrahšie poplatkové štruktúry na SR.

Tak isto Poštová banka nie je hypotekárnou bankou. Sú s mBank na rovnako.
No my mame obidvaja s manzelom ucta v TB (manzel dokonca 2), ked sme sa boli informovat o hypoteku, tak sa velmi neisli potrhat o zvyhodnenu hypoteku, ponukli nam urok 8%! (pretoze je to bez dokladovania prijmu).
Ked som sa bola o uver informovat v CSOB, tak nam ponukli 6,2% (pri bezdokladovania prijmu) a este keby sme si otvorili ucet, tak nam o malinke percenticko zvyhodnia uver.
peter977
08.12.09,13:47
Milá Xanti,

polievočky neohrievam, nemá to zmysel!!!

Ale ak si spravila zopár hypoték ako si ich robila? Externe alebo interne. Ak externe cez ktorú spoločnosť?

Každý externý partner má iné podmienky na úveroch v tej istej banke!

Okrem toho, ľudia si málokedy nechajú poradiť pri úvere od odborníka, takže ak bude riešiť úver, tak to bude robiť najskôr sám a práve preto by si mal na začiatku vybrať banku podľa toho, čo tam plánuje v budúcnosti riešiť.

Áno môžeš nesúhlasiť, ja viem ako to chodí, keď príde nezávislí poradca a spraví lepšie podmienky v banke v ktorej klient nemal nikdy účet ale sprav tam úver ak je klient dlhodobým klientom banky a je v dobrej bonitnej skupine, rozdieľ tam je! Je individuálny ale je!
peter977
08.12.09,13:49
No my mame obidvaja s manzelom ucta v TB (manzel dokonca 2), ked sme sa boli informovat o hypoteku, tak sa velmi neisli potrhat o zvyhodnenu hypoteku, ponukli nam urok 8%! (pretoze je to bez dokladovania prijmu).
Ked som sa bola o uver informovat v CSOB, tak nam ponukli 6,2% (pri bezdokladovania prijmu) a este keby sme si otvorili ucet, tak nam o malinke percenticko zvyhodnia uver.
TB je momentálne jedna z najdrahších bánk, čo sa týka služieb, takže sa nečudujem. Ak by ste si teraz vyberali účet, tak by som Vám TB neporadil, každopádne si pozrite môj prvý príspevok v tejto téme a mám to tam spomenuté!!!

A ak chcete riešiť úver, riešte to cez poradcu, lebo ten Vám vybaví také podmienky ako nedostanete nikdy, keď si to budete riešiť sami.

(samozrejme je veľmi dôležité, či si vyberiete odborníka alebo len človeka, čo sa tak tvári)
Erika686
09.12.09,07:17
No ja fakt neviem, ako to je s poradcami, pretoze aj tych sme skusili, zbierali sme info a nase moznosti.
Tak uvediem priklad s tou CSOB. Povodne sme chceli brat AH, poradkyna nam "vybavila" podmienky, lenze v tom case mal manzel pozastavenu zivnost, tak asi by bol problem.
Za ten cas otec odmietol rucit domom (AH), manzel si obnovil zivnost, tak som si zasla sama do CSOB, ci by sme mohli klasicky HU. Natrafila som na velmi milu a ochotnu pani, ktora mi vsetko vysvetlila a aj podmienky, za ktorych by sme mohli brat uver.
Ked som sa znova ozvala tej poradkyni, ze ci by sa (napr. v tej TB) nedal aspon o 1% znizit urok...a ze ci by sa dalo v CSOB, tak mi poslala mail,ze v CSOB to pojde len cez tu AH...
Tak neviem, nejak stracam doveru v tychto poradcov.
Mne osobne pani v csob poradila a cez poradcu sa to neda....alebo sa jej nechcelo nami zaoberat, kedze by asi nemala z nas velky zarobok, kedze potrebujeme cca 27000 eur.
peter977
09.12.09,07:45
No ja fakt neviem, ako to je s poradcami, pretoze aj tych sme skusili, zbierali sme info a nase moznosti.
Tak uvediem priklad s tou CSOB. Povodne sme chceli brat AH, poradkyna nam "vybavila" podmienky, lenze v tom case mal manzel pozastavenu zivnost, tak asi by bol problem.
Za ten cas otec odmietol rucit domom (AH), manzel si obnovil zivnost, tak som si zasla sama do CSOB, ci by sme mohli klasicky HU. Natrafila som na velmi milu a ochotnu pani, ktora mi vsetko vysvetlila a aj podmienky, za ktorych by sme mohli brat uver.
Ked som sa znova ozvala tej poradkyni, ze ci by sa (napr. v tej TB) nedal aspon o 1% znizit urok...a ze ci by sa dalo v CSOB, tak mi poslala mail,ze v CSOB to pojde len cez tu AH...
Tak neviem, nejak stracam doveru v tychto poradcov.
Mne osobne pani v csob poradila a cez poradcu sa to neda....alebo sa jej nechcelo nami zaoberat, kedze by asi nemala z nas velky zarobok, kedze potrebujeme cca 27000 eur.
Vždy si naprv overte s akými bankami resp. inštitúciami spolurpacuje Váš poradca. TB je momentálne najdrahšia banka na trhu takže toto vie aj ten poradca.

Vždy keď niečo riešite cez poradcu, tak si vyžadujte minimálne 2 - 3 návrhy z rôznych spoločností.

Napríklad ja to robím tak, že dám klientom scoringy z 3 bánk a oni si sami vyberú ktorou cestou sa pôjde, poradca Vám má poradiť, nie za Vás rozhodovať!
ilom
09.12.09,10:31
Milý poraďáci,

mBank nie je jediná a najlepšia banka na trhu! Je ich 29 na trhu a mBank z hľadiska medzinárodných analýz si na tom nestojí veľmi dobre!

Takmer vždy si vyberajte bežnú účet podľa toho, či budete v budúcnosti riešiť bývanie cez hypotekárnych úver.

mBank nie je hypotekárna banka a ani najbližších 5 rokov nebude, pretože nespĺňa základné krytéria na hypotekárnu banku!!!!

Preto odporúčam banku, cez ktorú si budete brať úver.

Momentálne by som zvažoval ČSOB, VÚB a UniCredit Bank.

Tatra Banka a OTP, spolu so SLSP majú najdrahšie poplatkové štruktúry na SR.

Tak isto Poštová banka nie je hypotekárnou bankou. Sú s mBank na rovnako.
Zaujimavé, že mBank už viac ako rok ponúka hypotekárny úver! Len tak námatkovo:
http://peniaze.pravda.sk/tlac.asp?r=sk_phypo&c=A090515_010712_sk_phypo_p45
http://financie.etrend.sk/banky/ako-funguje-hypoteka-od-mbank.html
peter977
12.12.09,22:26
tak mi nájdi zoznam hypotekárnych bánk s licenciou a nájdi tam Mbank
ilom
13.12.09,09:36
tak mi nájdi zoznam hypotekárnych bánk s licenciou a nájdi tam Mbank
Netuším prečo sa mBank v tom zozname nenáchádza, zrejme nespĺňa kritéria "kamennej". Ja v mBank splácam hypotéku!
Chobot
13.12.09,19:33
Netuším prečo sa mBank v tom zozname nenáchádza, zrejme nespĺňa kritéria "kamennej". Ja v mBank splácam hypotéku!

Nie, ty nesplácaš hypotéku, ale splácaš produkt s názvom mHypotéka. To nie je hypotekárny úver, ale spotrebný úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Pozri si v priložených obchodných podmienkach definíciu úveru.

http://www.mbank.sk/pdf-web/obchodne/op_zabezpecene_nehnutelnostou-april.pdf

Licencia pre hypotekárne obchody vyžaduje splniť prísnejšie kritériá, napr. banka, ktorá poskytuje hyp. úvery musí mať ZI min. 1 miliardu SKK, kým ostatné banky len 500 mil. SKK.
ilom
13.12.09,21:32
Vďaka Chobot.