staples
18.11.09,11:41
Prosím o radu ako postupovať u zamestnanca ktorý do 6. mesiaca pracoval na plný úväzok a od 1.7 sa mu dohodou o zmene PZ zmenil úväzok na 4 hodiny denne. Dovolenku za polrok si však nevyčerpal. Ako postupovať pri likvidovaní dovolenky?
Prikladám radu odborníka, ako postupovať v takomto prípade (ktorú som dostala od zamestnanca), ale keďže sa mi to nezdá správne a nikde som nenašla odobrenie takéhoto postupu, bola by som rada keby sa mi dostalo odbornej pomoci. Potešila by ma aj konkrétna odvolávka na zákon (ak existuje), ktorý stanovuje ako postupovať v takýchto prípadoch
veronikasad
18.11.09,10:44
Prosím o radu ako postupovať u zamestnanca ktorý do 6. mesiaca pracoval na plný úväzok a od 1.7 sa mu dohodou o zmene PZ zmenil úväzok na 4 hodiny denne. Dovolenku za polrok si však nevyčerpal. Ako postupovať pri likvidovaní dovolenky?
Prikladám radu odborníka, ako postupovať v takomto prípade (ktorú som dostala od zamestnanca), ale keďže sa mi to nezdá správne a nikde som nenašla odobrenie takéhoto postupu, bola by som rada keby sa mi dostalo odbornej pomoci. Potešila by ma aj konkrétna odvolávka na zákon (ak existuje), ktorý stanovuje ako postupovať v takýchto prípadoch
Tá rada odborníka je pre moje oči nečitatelná. Ke´d však trošku pohladáš na PORADE, kde sa táto téma niekolkokrát rozoberala, zistíš, že dovolenku pri zmene úväzku preplácaš pri čerpaní pracovným úväzkom v čase čerpania - neprepočítavaš nárok, ani nič spätne nedoplácaš.
veronikasad
18.11.09,10:53
Ešte doplním, že § 103 Zákonníka práce rieši výmeru dovolenky a § 116, odst. 2 Zákonníka práce náhradu mzdy počas čerpania dovolenky.

Všetko o dovolenke sa dozvieš v §§ 100-117 Zákonníka práce

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#100
Nutricia
18.11.09,11:25
ja som to s prižmúrenými očami prečítala je to z poradcu a podla nich by sme mali takú dovolenku z min.roka prepočítat čiže teta by mala mat namiesto 25 dní dovolenky pri 8 hod prac.čase 50 dní.dovolenky za rok 2008.
veronikasad
18.11.09,11:28
ja som to s prižmúrenými očami prečítala je to z poradcu a podla nich by sme mali takú dovolenku z min.roka prepočítat čiže teta by mala mat namiesto 25 dní dovolenky pri 8 hod prac.čase 50 dní.dovolenky za rok 2008.
a to je teda pekná blbosť, nech mi ukáže v ZP, kto - okrem učitelov - má nárok na 8 kal. týždňov dovolenky.
Pri zmene uväzku treba riešiť aj dovolenku - ak firma ani zamestnanec nechcú škodovať, vyčerpať alikv.časť ročného nároku ...
Nutricia
18.11.09,11:31
je to z publikácie 1000 riešení 3/2002 ale nie je tam žiadna odvolávka na ZP.Podla nich zamestnankyni z roku 2008 zostalo 200 hodín dovolenky.
staples
19.11.09,06:14
Veď práve, alikvótnu časť sme akosi pozabudli nariadiť vyčerpať, teraz riešime problém...... Najhoršie na tom je presvedčenie zamestnanca, že správny postup je podľa "rady odborníka"