majo17k
18.11.09,14:58
Ahojte. Prosím Vás, aké listiny a povolenia potrebuje obec, aby sa rozšírili hranice intravilánu z dôvodu IBV. Kto toto všetko povoľuje? A čoho všetkého sa budú týkať náklady obce s týmto spojené? Ďakujem.
pepa78
18.11.09,17:53
Hranicu intravilánu určuje územný plán obce. Územný plán obce určujú poslanci miestneho zastupiteľstva, teda dávajú uznesením vypracovať územno-plánovaciu štúdiu, k tejto štúdii sa môžete vyjadriť. Pokiaľ neprebieha práve tento proces, tak máte možnosť požiadať obec o zapracovanie vašej lokality do územného plánu obce, ale vtedy bude ťarcha zaplatenia za štúdiu na vašich pleciach. To nehovorím o tom, že budete musieť aj lobovať za to, aby to poslanci schválili. Lepšie by bolo aby toto celé riešilo zastupiteľstvo so "svojej" iniciatívy, ako to dosiahnete je len na vás...
tetrisss
18.11.09,18:05
Na doplnenie, je to velmi zlozity proces, na zaklade schvalenia obecným zastupitelstvom certifikovany odbornik zmenu vypracuje a nasleduje proces, v ktorom sa k tejto zmene vyslovuje okolo 25 roznych institucii a casovo to trva aj viac rokov.
olybaba
18.11.09,19:18
treba rozlisovat :
- intravilan
- zastavane uzemie obce
majo17k
19.11.09,07:36
treba rozlisovat :
- intravilan
- zastavane uzemie obce
Neviem ako si to myslel, ale viem že pod pojmom intravilán a rozumie zastavaná časť územia obce a plochy určené k zastavaniu. K ďalšiemu. Takže to rozšírenie nie je také jednoduché ako si to niektorí predstavujú. No neviem, ale obec asi ešte nemá vypracovaný územný plán. Viem len o PHSR obce.
margy
19.11.09,14:50
Hranicu intravilánu, čiže zmena územného plánu je možná raz za 4 roky, pokiaľ je teda obec ochotná sa tým zapodievať. Ja som mál taký istý problém, resp. mám, že chcem stavať v extraviláne obce.
Dá sa to až na to, že je to trošku komplikovanejšie a samozrejme aj nákladnejšie.("príspevok do pôdneho fondu za každý m2 zastavanej plochy /záleží od bonity pôdy/, IS, prístupová cesta atď. ...)
Kriszto
09.01.14,13:54
Intravilan a zastavane uzemie obce je uplne to iste. Uzemnym planom nic nezmenite, to je nezmysel. Katastralny zakon jasne hovori, ze na zmenu hranice zastavaneho uzemia obce sa vyhotovuje geometricky plan. Uz vsak neriesi to, k akej listine je tento GP prilohou a ci teda staci pri zapise GP do KN dolozit ku GP prislusnu cast uzemneho planu, alebo inu listinu. V tom neporadim. Kataster vsak eviduje pri kazdej parcele kod umiestnenia pozemku, kde "1" je intravilan a "2" je extravilan. Uzemnym planom toto nezmenite, kedze ten moze sekat mnozstvo parciel a jeho mierka a presnost zobrazenia nezodpoveda poziadavkam katastra.
Lucia Čavojská
02.01.15,21:35
prosim ta vies mi poradit? presne tento problem mame my nas pozemok je v extraviláne a potrebuje to dat fdo intravilánu ale vobec neviem kde zacat co riesit a ci je to rentabilne dat za rok do poriadku...d akujem
branislavp
03.01.15,21:20
informuj sa na obecnom, resp. mestskom úrade.
margy
05.02.15,15:59
Ahoj. Prepac, ale az teraz som nasiel mail o komente na moj odkaz... neviem v akom si stadiu, co sa tyka pozemku...ak si moc nepohla, daj info a napisem Ti co vsetko budes potrebovat... Ak mate dobreho starostu a zastupitelstvo, tak to nebude az take hrozne... najhorsie su lehoty na nasich uradoch... :) ale za rok to das urcite dohromady, to sa neboj... teda ak Ti obec nepovie, ze tym smerom neplanuju nove zastavby a bude robit prieky :)
Neyo
29.03.21,14:24
Ahoj margy,


čítam komentáre tohoto príspevku, mám podobný problém, prídeš mi ako skúsený človek z oboru, preto myslím, že by si mi vedel poradiť. Prosím pekne, mám pozemok mimo zastavaného územia obce, pozemok patrí do územného plánu obce, komu mám dať podnet aby posunuli tabulu a môj pozemok bol v zastavanej časti obce. Ďakujem pekne
ivka70
29.03.21,15:48
Ad1 otazky sa tu nekladu do odpovedi - prestuduj etiketu potady, ad2 mergy posledná návšteva 05.02.15 18:00, tazko poradi. Zadaj si vlastnu otazku, ak hladas nejaku odpoved.