slavka21
18.11.09,16:58
Dobry večer...
Poprosila by som o radu. Predala som mladamu typkovy 14 ročne auto cena toho auta zodpovedala jeho stavu(pod 500€ - nie zn. Škoda, športovy voz). Mlady bol vyskušať auto trošku boli problemy so štartovanim previezol sa bol relativne spokojny nepovedal na jeho stav nič, oboznamila som ho s poruchami podpisali sme zmluvy vyplatil peniaze kľuče som mu odovzdala bola odhlasiť vozidlo z DI večer prišiel s kamaratom si ho vyzdvihnuť ani nedali vedieť že si ho prišli zobrať. V podstate kľúče mal aj zaplatil, TP mal taktiež. Obidvaja pôsobili veľmi rozumne a aj po prezreti jeho motora vedeli čo tomu motoru je a jeden druhému hovorili čo je tam za problém, a že vedia si s tým poradiť(malo problem so štartovanim). Ja podotýkam nie som mechanik ani technik žiadne poruchy som nezatajila. Po 7 dnoch vozenia mi vyvolava že nevie auto naštartovať že mu nejde a ešte sa aj pochvalil že tam donho zasahoval(do motorovej časti). Neviem s kym alebo kto do toho babral čo tam všetko porobili a teraz chce nepojazdne auto vratiť a vyhraža sa mi. Kupoval ho s vedomím že tomu autu niečo je že nieje v 100% stave a kupil ho. Ako mam ďalej postupovať? Za radu dakujem.
Generalissimus
18.11.09,16:11
Nič mu nevracaj a ked sa ti bude vyhrazat povedz ze zavolas policajtov.


pre stana: Tych rodicov si nevsimaj, som zle precital ze 14 rocny mladik :) a nie auto
Stanislav 1975
18.11.09,16:14
Nič mu nevracaj a ked sa ti bude vyhrazat zavolaj si jeho rodicov.

A prečo by mala volať jeho rodičom ?,však keď kupoval auto,tak už má 18 rokov, takže je plnoletý a rodičia s tým nič nemajú...:confused:
slavka21
18.11.09,18:26
aa čo mu mam povedať niečo seriozne ....som mala na mysli na nejaky zakon alebo niečo v tom zmysle....

nema 18 rokov ale už 27 :D
s.r.o.
20.11.09,10:05
pokial mas v zmluve ze auto ma ten nejaky problem a on to podpisal a suhlasil s tym ,tym padom mas vyhrate a nic mu nedavaj no pokial by si aj tak nemala a oboznamila ho tak to je uz jeho problem vedel o tom ze auto neni v poriadku tak co vykasli sa nanho a nedavaj mu peniaze
slavka21
20.11.09,15:41
jaaj no mam tam v zmluve že je tam ta chyba ono ešte pred zobratim a pred podpisom zmluvy a pred šetkym haprovalo tažko on bol vedomi čo s tym je ...dakujem :)
samod
07.12.09,20:31
Vážená pani,

pokiaľ sa predáva použitá vec, tak bežné optrebenie sa nepovažuje za vadu veci. Pokazený štartér do tejto kategórie nepatrí. Neviem ako bola zmluva uzatvorená, ale malo by tam uvedené, že si predmet kúpy prezrel a oboznámil sa s technickým stavom.

Pokiaľ to tam nebolo bude otázka prípadnej rejklamácie predmetom znaleckého dokazovania

Samo