ala12
18.11.09,17:17
Ako postupovat v pripade, ked zamestnavatel neplati odvody do socialnej a zdravotnej poistovne za svojich zamestnancov?
Aku staznost pripadne udanie napisat a na koho ju smerovat?
Dakujem za odp.
veronikasad
18.11.09,16:20
Ako postupovat v pripade, ked zamestnavatel neplati odvody do socialnej a zdravotnej poistovne za svojich zamestnancov?
Aku staznost pripadne udanie napisat a na koho ju smerovat?
Dakujem za odp.
A prečo to trápi teba ?
Neplatenie odvodov je trestný čin, za ktorý môže byť postihovaný zamestnávatel.
Pokial je zamestnanec riadne prihlásený v zdr. a sociálnej poisťovni a zamestnávatel posiela pravidelne mesačné výkazy, nemá to pre neho žiadny dopad.
ala12
18.11.09,16:44
preto ma to trapi, lebo sme maliproblem pri vybavovani uveru zo strany banky, ked sme to chceli riesit, zamestnavatel mi dal kvoli tomu vypoved a nemam doteraz od zamestnavatela vyplatne pasky ...... tz. chcem dat na zamestnavatela podnet na kontrolu na soc. poistovnu, zdravot. poistovnu, inspektorat prace a neviem kto to riesi - inspektorat, policia, sud????
veronikasad
18.11.09,16:50
preto ma to trapi, lebo sme maliproblem pri vybavovani uveru zo strany banky, ked sme to chceli riesit, zamestnavatel mi dal kvoli tomu vypoved a nemam doteraz od zamestnavatela vyplatne pasky ...... tz. chcem dat na zamestnavatela podnet na kontrolu na soc. poistovnu, zdravot. poistovnu, inspektorat prace a neviem kto to riesi - inspektorat, policia, sud????
Dodržiavanie Zákonníka práce kontroluje Inšpekcia práce. V zdr. a sociálnej poisťovni bude pre teba dostačujúce, ak si riadne prihlásená. Ak si zamestnávatel tieto povinnosti nesplnil, treba to nahlásiť na inšpekciu práce.