húžva
18.11.09,18:20
Prosím niekoho, kto sa vyzná v mobiloch, aby mi poradil aký mobil si mám kúpiť?:
Potreboval by som niečo "do terénu" ale s priemerným (3,2px ) fotoaparátom. Je mi jedno či je to novinka, alebo starinka, len aby to splnilo účel. Pracujem na stavbe, čiže niečo proti prachu, nárazom a môž byť aj vode, ale nemusí, to je už asi nadštandard...

ďakujem pekne.
Stefan2005
18.11.09,17:26
buchač
18.11.09,18:13
Prosím niekoho, kto sa vyzná v mobiloch, aby mi poradil aký mobil si mám kúpiť?:
Potreboval by som niečo "do terénu" ale s priemerným (3,2px ) fotoaparátom. Je mi jedno či je to novinka, alebo starinka, len aby to splnilo účel. Pracujem na stavbe, čiže niečo proti prachu, nárazom a môž byť aj vode, ale nemusí, to je už asi nadštandard...

ďakujem pekne.

Jeden z mnohých ...pozri aj ostatné , vyberaj .;)

http://www.youtube.com/watch?v=Xx06W6BrcC4
imino
18.11.09,23:52
No, ak ti zalezi na tom fotoaparate, tak jedine Sona Ericsoon C702 ma 3,2 Mpx fotoaparat. Hoci to nie je typicky outdoorovy mobil, ma zvysenu odolnost voci prachu, osplechnutiu a drobnym padom. No je dostatocne pevny, aby beznu terennu pracu zvladol. Nehovorim ale o hadzani o zem, ci ponarani do jazera. :):) Na druhej strane ma velmi dobru funkcnu vybavu, e-mailovy klient na vybornej urovni, podporu 3G aj s HSDPA (rychle data), kvalitny, sonyericssonacky displej (QVGA - 240 x 320 bodov) a velkym plusom je GPS prijimac.

Ak ale pozadujes odolnejsi mobil, s pogumovanym telom, tlacidlami, serioznou odolnostou v ramci certifikatov IP54 alebo IP57, a pritom si ochotny ozeliet nejake tie funkcie, tak za zmienku stoja Samsungy B2100 alebo B2700. Funkcne su dost odlisne, 2100-ka ma "iba" GPRS a EDGE (pomaly internet), slabsi displej a len 1,3 Mpx fotoaparat. Avsak, ma certifikat IP57 (napr. 30 min. vo vode v hlbke 1 m) a vyhovuje vojenskej norme MIL-STD-810F. 2700-ka podporuje UMTS a ma aj prednu kameru na videohovory. Dalej ma 2 Mpx fotoaparat, vybornu funkciu Krokomer a najma Kompas, ktory je naozaj v terene takmer bezchybny. Ma iba IP54-ku, no oba maju velmi dobru pevnost tela. A aby som nezabudol, na vrchu maju silnu LED diodu, sluziacu ako svietidlo.

V prispevkoch vyssie bol spomenuty aj extremne odolny mobilny telefon Sonim. K dispozicii su dva modely, XP1 a XP3. Funkcne su takmer identicke. XP3-ka ma napr. certifikat IP57 (oproti IP54 - XP1), pojme viac kontaktov (1000) a zopar dalsich drobnosti. Podstatne vsak je, ze oproti konkurencii su funkcne velmi chudobne a ovela drahsie. Sonim nema fotoaparat, nepodporuje pamatove karty, MMS ani E-mail a datovo ma najslabsie GPRS. Je na zvazenie, ci za tu cenu stoji ta odolnost na ukor funkcii.

Nokia 3720 classic je vlastne po Nokii 5500 Sport konecne dalsim outdoor mobilom od Finov. Odolnost je pomerne slusna az na sklicko displeja. To je jej najvacsim kamenom urazu. Inak ma IP54, 2 Mpx fotoaparat, GPRS a EDGE a mnoho dalsich veci, znamych uz z ludovej Nokie 6300. Avsak podstatne vylepsenych, kedze ma najnovsiu verziu systemu series 40. A cena je na dobrej urovni.

Nebolo to strucne, ale snad ti to pomoze. Ak by ti to nestacilo, v casopisoch a na internete je kopa clankov o tychto mobiloch, napriklad aj v BCMOBIL & TECHBOX, alebo na Fony.sk (http://www.fony.sk). ;) Staci tam len prenurat.

Vela zdaru pri vyberani. ;)
bendikovie
25.11.09,18:22
mam xp3 enduro a prudko odporucam.
robim na pile , extremne podmienky. vydrzal vsetko. hlasno zvoni, silna vydrz baterky. to ze nema vybavu je mi uplne jedno, potrebujem telefonovat , poslat sms a aby som telefon nenabijal kazdy druhy den.