buchač
18.11.09,18:59
Šoférujete? Na svete je nová vyhláška, o ktorej by ste mali vedieť

Povinnú výbavu opustia 20. novembra náhradné žiarovky a poistky. V istých prípadoch nebudete musieť mať rezervné koleso. Z čelného skla budete musieť dávať preč nálepky, ktoré už neplatia. Môžete zabudnúť aj na rôzne svetielka do auta pre efekt. A to nie je všetko.

Ministerstvo pripravilo niekoľko materiálov do zbierky zákonov, ktoré upravujú podmienky prevádzky vozidiel na cestách. Medzi nimi je jedna novela existujúcej vyhlášky a jedna úplne nová vyhláška.

Nová vyhláška pri tom upravuje pravidlá, ktoré prestali platiť v rozmedzí rokov 2004 až 2007. Pred piatimi rokmi totiž uviedlo ministerstvo dopravy do života nový zákon o prevádzke vozidiel na pozemných komunikáciách. Lenže s vyhláškami, ktoré mali upravovať detaily zákona, sa akosi neponáhľalo.

Minimálne dva roky mohol hocikto používať oranžové majáky na akomkoľvek vozidle a využívať výhody ich použitia. Na čelnom skle ste mohli mať pokojne tmavé fólie a nikto by nemohol protestovať. A iné. Ministerstvo sa však rozhodlo napraviť stav "bezprávia" a na svete sú nové právne predpisy.

Celé znenie , novinky a komentáre na :
http://natankuj.sme.sk/c/5113796/uplne-znenie-vyhlasky-v-ktorej-je-upravena-prevadzka-vozidiel.html

http://natankuj.sme.sk/c/5113558/soferujete-na-svete-je-nova-vyhlaska-o-ktorej-by-ste-mali-vediet.html
durisovad
20.11.09,14:05
V novej vyhlaske je zmienka o neplatnych dialnicnych nalepkach. Slovensku aj cesku som odlepila velmi lahko, ale rakuska drzi ako zidovska viera a neda sa odstranit ani alkoholom ani odlakovacom. Nemate, prosim vas, niekto skusenost, co spravit a neposkriabat sklo?
Zoltán Kovács
20.11.09,14:07
V novej vyhlaske je zmienka o neplatnych dialnicnych nalepkach. Slovensku aj cesku som odlepila velmi lahko, ale rakuska drzi ako zidovska viera a neda sa odstranit ani alkoholom ani odlakovacom. Nemate, prosim vas, niekto skusenost, co spravit a neposkriabat sklo?

Fénom na vlasy nahriať, potom to zleze dole :D.

A rada do budúcna: Pred prilepením DN sa oplatí troškou krému na ruky natrieť nálepku. Na okne drží, a odstránenie je bez problémov.
calawen
20.11.09,14:08
To prirovnanie sa mi páči... drží ako židovská viera :D
durisovad
20.11.09,14:09
Dakujem, zajtra zrealizujem a dam vediet, ako som dopadla.
Zoltán Kovács
20.11.09,14:10
Len ešte dodám, že ten fén neaplikovať, keď je okno zamrznuté. Môže prasknúť.
durisovad
20.11.09,14:49
Len ešte dodám, že ten fén neaplikovať, keď je okno zamrznuté. Môže prasknúť.
Jaj, drahy priatelu, aj ked som stara osoba, tolko si este pamatam, ze na zamrznute sklo nemozem ist horucim vzduchom, ale aj tak dakujem za upozornenie, mozno sa niekomu mladsiemu zide.
Bionda
20.11.09,14:55
mne sa tiež osvedčilo dávať dole nálepky, keď bolo okno rozohriate - ako na neho slnko svietilo- aj rumunské sú hnusné a tiež ťažko idú dole.
DOporučujem pri nalepovaní prilepiť len rožky z každej strany a potom to ide vždy dobre dole, strach z odpodnutia mať nemusíte:D
durisovad
20.11.09,14:59
Nabuduce iste pouzijem rady tu udelene, tuto rakusku som mala prvy raz.
durisovad
26.11.09,11:10
Dnes mi na auto zasvietilo slniecko, tak som sa odvazila na tu rakusku nalepku s fenom, ale velky uspech som nemala. Odlepit sa nedala. Zoskrabala som ako sa dalo. Mam sice na okne bielu machulu, ale snad ma za to pokutovat nebudu. Ze to bola nalepka, sa identifikovat da len tazko.