pyton
02.09.05,12:28
Valika
02.09.05,11:00
Dakujem za dobrý tip, prajem vydarený slnečný víkend všetkým.:)
taťko
02.09.05,15:19
Vyskúšal niekto?
http://webmail.stuba.sk/~tibor.stujber/lubovnik.htmVo všetkom súhlasíms výrobou aj na čo všetko sa olej z ľubobníka inak Jánsky olej používa. Iba to, že je možno zberať ľubovník počas celého leta, aj keď už nemá takú silu ako keď sa zbiera na Jána. Ja ho na masáže miešam s kostihojovým olejom. Váš taťko ahoj.
alternativa
03.09.05,15:03
Pripajam moje potvrdenie o zazracnej sile trezalkoveho oleja. Z knih viem, ze ako jediny z olejov pouzivanych na masaze penetruje hlbsie, az k medzistavcovym priestorom chrbtice, cize k platnickam. Mam odskusane, ze masaz chrbta s tymto olejom aspon v mojom pripade /roztrhnuta platnicka/ je vyrazne ucinnejsia, nosim si ho na masaz. Da sa aj kupit, ciste rastlinne produkty ma firma Karl Hadek.
Dootka
17.08.07,07:36
Kde je mozne zakupit na Slovensku produkty od firmy Karl Hadek?
Takisto mam dost velke problemy s chrbticou a platnickami, vyskusala som uz vela veci, ale lubovnikovy olej este nie.
Psycholog
17.08.07,11:45
Kde se dá koupit olej z ľubovníka od rakouské firmy Karl Hadek nevím, v ČR se to šířilo multilevlovým prodejem. Zde v SR má olejíčky z bylin skladem ing.Karabinošová za 130,- Sk - viz web: http://www.evawellness.sk/index.php?page=shop.browse&category_id=11&option=com_virtuemart&Itemid=31 . Podotýkám že bolesti páteře mají svůj původ v onemocnění některého vnitřního orgánu - viz www.porada.sk/t57262-bolesti-chrbtice-masazne-kupele.html, chtělo by to vyšetření EAV a stanovení léčby. Ne jen odstranění důsledků - bolesti. V případě potřeby řešte soukr.správou. Petr
Sarah
20.08.07,08:30
nemohli by ste niekto pripojiť obrázok pravého ľubovníka podkovaného? vraj je viac druhov, ja som teraz v nedeľu nejaký nazbierala, ale nie som si istá či je to on. Ďakujem
heja3
20.08.07,08:44
camelfly
20.08.07,08:45
nemohli by ste niekto pripojiť obrázok pravého ľubovníka podkovaného? vraj je viac druhov, ja som teraz v nedeľu nejaký nazbierala, ale nie som si istá či je to on. Ďakujem

na tejto stránke je celkom pekne odfotený:
ľubovník bodkovaný (http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=70894&poradie=9)

a musím povedať, že aj zaujímava stránka o liečivých rastlinách čo hore pridala Heja3, však kuk ;)
heja3
20.08.07,08:50
Bolo ich tam viac nakreslených, ale tento bol najväčší a najkrajší z kreslených.
Ale tvojej fotke sa nevyrovná.;) kuk camelfly
Sarah
20.08.07,09:04
ďakujem moc, zbierala som dobre. :)
pikulik
24.08.07,19:58
Ja už niekoľko rokov robím olej z ľubovníka,Vždy si urobím dva deci ale akurát za rok všetko miniem.Ale ja rozkvitnuté kvety zalievam olivovým olejom ktorý kúpim v lekárni. Na popáleniny však užívam ľanový olej. Robím podľa receptu Trebenovej.Sušený ľubovník užívam najmä pri nespavosti, mne to výborne pomáha.Syn si porezal ruku, zapálila sa mu,tak som mu natrela olejom z ľubovníka a priložila skorocelove listie-rozmliaždene,aby vyšla šťava a za tri dni mal to zahojené.V mojej rodine úrazy liečim bylinkami.Zatial sa to osvedčilo.
kankai
28.11.07,20:06
Firma KArl Hadek sidli v Ba na Saratovskej ulici.