L.ili
19.11.09,09:55
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu.
Zamestnali sme na dohodu pracovníka ktorý je nezamestnaný a dohodu sme uzavreli na prácu vo výške 130€ za úkol ktorý je v tej dohode stanovený a nie je tam časové obmedzenie.
Je potrebné nahlásiť to na sociálku a na zdravotné poistenie a ako sa bude rátať potom platba sociálnych odvodov a ZP?
Dakujem za radu
Zoltán Kovács
19.11.09,09:00
Dobrý deň,
chcela by som vás poprosiť o radu.
Zamestnali sme na dohodu pracovníka ktorý je nezamestnaný a dohodu sme uzavreli na prácu vo výške 130€ za úkol ktorý je v tej dohode stanovený a nie je tam časové obmedzenie.
Je potrebné nahlásiť to na sociálku a na zdravotné poistenie a ako sa bude rátať potom platba sociálnych odvodov a ZP?
Dakujem za radu

Do SP je potrebné prihlásiť dohodára (platí sa úrazové a garančné poistenie). Do ZP nie.
L.ili
19.11.09,09:08
Mohli by ste mi to prosím bližšie špecifikovať pretože v tomto nemám skúsenosť ako mám postupovať :(
RomčaKK
19.11.09,09:28
Dohodár sa musí nahlásiť do SP. V prípade, že nie ste ako firma evidovaný na SP, tak sa tam musíte zaregistrovať. Z dohôd o prac.činnosti, ako aj o vykonaní práce za za dohodára platí gar.poist. vo výške 0,25% a úrazové poistenie vo výške 0,8%. (to platí zamestnávateľ. Dohodárovi sa odmena zdaňuje)Do zdr.poist. sa nenahlasuje.
ewita888
19.11.09,09:37
Dohodár sa musí nahlásiť do SP. V prípade, že nie ste ako firma evidovaný na SP, tak sa tam musíte zaregistrovať. Z dohôd o prac.činnosti, ako aj o vykonaní práce za za dohodára platí gar.poist. vo výške 0,25% a úrazové poistenie vo výške 0,8%. (to platí zamestnávateľ. Dohodárovi sa odmena zdaňuje)Do zdr.poist. sa nenahlasuje.
Ak si uplatní nezdaniteľnú položku, tak nie..
L.ili
19.11.09,09:38
a potom koľko musíme uhrádzať do SP? a tie garančné a úrazové fondy sa ako uskutočnujú?
Stina
19.11.09,10:01
# na úrazové poistenie do 31. decembra 2009 0,8 % z vymeriavacieho základu,
# na garančné poistenie 0,25 % z vymeriavacieho základu,
veronikasad
19.11.09,10:04
a potom koľko musíme uhrádzať do SP? a tie garančné a úrazové fondy sa ako uskutočnujú?
L.ili, prepáč, ale ak nemáš ani šajnu o mzdových predpisoch, zver to do rúk odborníkovi. Financie, ktoré ušetríš na daniach niekolkonásobne preplatíš na pokutách za nesplnenie oznamovacích a iných povinností súvisiacich so mzdami.