nielly
19.11.09,12:34
Dobry den,

potrebovala by som pomoct ohladom toho ako mam postupovat pri nevyplateni faktury za vykonane prace. Praca bola vykonana este v aprili, ale peniaze som nevidela doteraz. Vzdy som komunikovala len s poverenym zamestnancom danej firmy, ktory mal na starosti tu zakazku a ktory nas pre pracu oslovil. Preto sa pytam ak som uz niekolko nasobne vyzvala povereneho zamestnanca o zaplatenie dlhu prostrednictvom mailu a telefonu a ten mi na to odpovedal, ze platba uz bola zrealizovana, ale doklad mi neposlal a ani peniaze neprisli alebo ine vyhovorky pouzil aby oddialil platenie, mozem tuto komunikaciu povazovat za upomienky alebo mam poslat riadne postou do firmy najprv prve 2 upominky a potom pokus o zmier??? A este jeden dotaz je iny postup pokial ide o firmu v ceskej republike? Zatial sa mi nic podobne nestalo a neviem co mam robit. Prosim poradte mi ak viete. DAKUJEM
veronikasad
19.11.09,12:14
Dobry den,

potrebovala by som pomoct ohladom toho ako mam postupovat pri nevyplateni faktury za vykonane prace. Praca bola vykonana este v aprili, ale peniaze som nevidela doteraz. Vzdy som komunikovala len s poverenym zamestnancom danej firmy, ktory mal na starosti tu zakazku a ktory nas pre pracu oslovil. Preto sa pytam ak som uz niekolko nasobne vyzvala povereneho zamestnanca o zaplatenie dlhu prostrednictvom mailu a telefonu a ten mi na to odpovedal, ze platba uz bola zrealizovana, ale doklad mi neposlal a ani peniaze neprisli alebo ine vyhovorky pouzil aby oddialil platenie, mozem tuto komunikaciu povazovat za upomienky alebo mam poslat riadne postou do firmy najprv prve 2 upominky a potom pokus o zmier??? A este jeden dotaz je iny postup pokial ide o firmu v ceskej republike? Zatial sa mi nic podobne nestalo a neviem co mam robit. Prosim poradte mi ak viete. DAKUJEM
Komunikuj len písomne - I.upomienka, II. upomienka, Pokus o zmier, Návrh na exekúciu.
Vzory nájdeš v dokumentoch na hornej lište PORADy
Lianka
19.11.09,13:08
Este by som medzi tie posledne doplnila: podanie navrhu na vydanie platobneho rozkazu.
nielly
19.11.09,15:57
A pokial ani ta faktura nebola poslana postou ale len mailom? Lebo zalohu na zaklade faktury poslanej cez mail vyplatili, ale mam fakturu za zvysnu pracu oficialne poslat este raz postou s datumom splatnosti aktualnym alebo to prepslat s povodnym datumom? Lebo neviem ako to je ci faktura mailom je platna ked tam nie je peciatka ani overeny elektronicky podpis. Ci v pripade, ze by to slo na sud sa nemozu ohradit ze fakturu ani nikdy nedostali.
Lianka
19.11.09,16:58
Prave, ze sa ohradit mozu, tak musis zabezpecit vsetky dokazy, ze fakturu mali k dospozicii. Fakturu posli postou doporucene na adresu sidla firmy. Nevystavuj dalsiu fakturu, ak si uz jednu vystavila.
nielly
20.11.09,05:32
a mozem tu fakturu poslat spolu s upomienkou ako prilohu? ci mam im preposlat este raz fakturu stanovit v nej novy datum splatnosti a ked nezaplatia tak posielat upomienku?
Lianka
20.11.09,07:42
Datum splatnosti je uvedeny na fakture, udaje na vystavenej fakture nemozes prepisat. Ak uz uplynula dlhsia doba od splatnosti, posli upomienku a fakturu daj ako prilohu.
nielly
20.11.09,09:07
Dakujem velmi pekne za vsetky rady, velmi ste mi pomohli, nie som v tom este velmi zorientovana len zacinam :)
Mgr.Shrek
26.11.09,11:44
Ako bolo povedané, pošli upomienku spolu s pôvodnou faktúrou. Ak sa ti neozvú, alebo nezaplatia v uvedenej lehote, napr. 3 dni, potom im pošli predžalobnú výzvu.
Ak nebudú reagovať, daj návrh na sud na vydanie platobného rozkazu. Musis to podporit dôkazmi, teda zhromažďuj všetku dokumentáciu s objednávateľom, aj komunikáciu. Maily, listy všetko.
Držím palce, riešim podobné problémy :)
Mishok
17.09.14,18:34
To je ako reklama?
nyta
27.02.16,15:16
kde sú tie vzory ? hore vidim iba - Okruhy Porady Zákony Školenia DRAK FOTO Odborníci a Firmy ......