jofty1
19.11.09,13:40
zdravim vas kamarati. mam problem s pripojenim notebooku na siet doma. Vonku som skusal, volne isli bez problemov, vlastne aj doma sa viem pripojit,pekne mam napisane ked idem na ikonu nazov siete, rychlost prpojenia, no pise mi ze som pripojeny s obmedzenim, cize mi to nejde.... neviete cim to moze byt... dakujem za radu.
Fero11
19.11.09,15:09
s akym obmedzenim ??
Mozes konkretizovat, alebo urob nejake screeny
jofty1
20.11.09,17:10
pise mi ze som pripojeny s obmedzenim, alebo vobec. Ked kliknem na pomoc, pise... siet nepridelila adresu pocitacu... ale preco???
Fero11
20.11.09,18:12
skus si nastavit dhcp server
jofty1
21.11.09,16:51
ten mam nastaveny na automat... alebo ma byt nejak inak??
marco2233
21.11.09,18:48
a mas zapnte wifi???
jofty1
22.11.09,12:24
keby som nemal zapnute wifi, nemal by som nazov siete na ktoru som pripojenys OBMEDZENIM...
Andy Kralik
22.11.09,14:25
Zle nadstavena siet v notebooku - zle heslo, nespravny typ kodovania.. bez toho aby si vedel ako je nastaveny wifi-rooter notebook nenastavis.
Fero11
22.11.09,14:53
Napis, ako si tento router konfiguroval.
Alebo skus v NB zadat adresu toho routera, ci sa tam dostanes
Andy Kralik
22.11.09,15:16
Skus sa k routeru pripojit kablom, potom zadat jeho adresu a pozri si nastavenie.
jofty1
22.11.09,17:05
ale ved ja som do tej siete pripojeny...normalne ked idem na liste na ikonu sietovych pripojeni, tak mi pekne napise nazov siete, rychlost pripojenia, stav signalu posledna poznamka je stav a tam mam je pripojene s obmedzenim... ma tam byt pripojene....... dva notebooky mi isli na tu siet normalne napojit, a s tymto mam problem, a robil som presne to iste...
Andy Kralik
22.11.09,17:26
"pripojene s obmedzenim" znamena, ze pocitac siet nasiel, ale znejakych dovodov sa mu nepodarilo korektne pripojit - nedostal pridelenu IP adresu, nieco ho blokuje..

skus sa pripojit kablom ci ide len o problem wifi. obcas pomoze wifi vypnut a opat zapnut. podobna chyba mi niekedy vznika, ak mam vo wifi ulozene viacere profily na viacere siete a z nejakeho dovodu sa wifi utkvelo snazi pripojit na siet ktora prave na danom mieste neexistuje - vtedy pomoze manualne pripojit konkretnu siet. Skontroluj este raz nastavenia siete. Nemal si zapnuty Caps-lock ked si zadaval sietove heslo? Mas spravne nastavene kodovanie? V com sa odlisuju pocitace ktore ti funguju? Aky mas na nich system? Nemas napriklad na routeri nastavene filtrovanie konkretnych mac adries?
jofty1
24.11.09,18:58
dnes som preinstaloval notebook cize v zozname nemam ziadnu inu siet, iba svoju doma, ip adresu som mu dal trvalo, a obmedzenie zmyzlo, no ziadna vyhra... nejde mi net stale... skusil som kablom tak ide. ja tomu nechapem, som pripojeny, no net nejde.......na pocitaci kde ide mam tiez xp...lisi sa len velkostou...
Fero11
25.11.09,04:15
Tak ked si mu dal IP na tvrdo, tak dal si mu aj DNS srvery ???
Najlepsie je sice dostat vsetko z DHCP, ale ak to zadavas rucne ...
SKus mu dat tieto DNS

* 208.67.222.222
* 208.67.220.220

alebo
* 67.138.54.100
* 207.225.209.66

alebo
* 156.154.70.1
* 156.154.71.1
Andy Kralik
25.11.09,06:52
Presne ako povedal Fero11, ak ti nejde ani siet kablom, najpravdepodobnejsie ide o zle nastavene DNS servre. Ak ti to potom pojde, pozri si ake su adresy DNS servrov tvojho providera a tie nastav.

Druha moznost ktora ma napada, je zle nastaveny firewall na pocitaci. Obcas sa to stane. Nepouzivas nahodou softwarovy firewall? Skus ho navrdo vypnut a potom sa pripoj na net. Ak pojde, opat ho zapni, vymaz vsetky nastavenia a opat ho nakonfiguruj.
Fero11
25.11.09,07:39
Andy Kralik
Ja som to z jeho prispevku pochopil, ze kablom mu to ide.
Ale wifi je dalsia sietovka a tam uz DNS moze byt problem
V kazdom pripade nech napise ake nastavil parametre
IP
Masku
Branu
a DNS servery
srska
26.11.09,03:20
a ešte poznámka:
na routeri ak je nastavený filter na MAC a nevieš o tom (napr. máš 1x PC + 1x NB a chceš miláčikovi rodiny ešte zapojiť do siete netbook), tak môžeš zadávať heslo siete koľko chceš ďalší comp nepripojíš ani cez wifi ani cez kábel. Takže hore nad mojím príspevkom je dobrá rada: SKONTROLUJ nastavenie routera. Ak je filtrovaná MAC zariadení, treba ďalšiu pridať do filtra. MAC zistíš takto: v príkazovom riadku daj: cmd , potom daj: ipconfig /all a vidíš všetky MAC adresy. opíšeš si napr. tú čo ma wifi karta a zadáš ju do routera. Potom to bude fachať. možno :-))
stanco007
29.11.09,06:00
Ja som mal presne vcera vecer ten problem :-))) Kupil som si USB Wifi adapter, nainstaloval som ho a presne mi pisalo to co tebe. Tak som ho odinstaloval a zase nainstaloval. A zas to iste. Ukazuje mi viacero wifi sieti a aj intenzitu signalu. Ale problem bol v tom, ze mam zaheslovany pristup na pripojenie, tak preto mi to vypisovalo, ze je pripojeny s obmedzenim alebo vobec. Ked zadas svoj kod do prislusnej kolonky, tak to pojde. Len ja som musel k tomu kodu zvolit polozku ASCII a slape to. Len mam teraz problem, ze mi nejde zvuk ked pozeram napr online film. Ked som bol pripojeny cez kabel, tak mi zvuk siel. Cez kabel myslim book na wifi router. Neviete preco ten zvuk nejde cez wifi usb adapter???