Anndry
19.11.09,14:54
Ak v MŠ klesne počet detí najmä sa jedná o piatky,kedy si rodičia zoberú deti na obed domov ako treba postupovať,potrebujem poradiť.V piatok mávame v dvoch triedach 28 detí doobeda a spinkať ich ostane 18, pani riaditeľka nám tvrdí,že nemôžeme poobede robiť už dve ako doobeda,ale musíme jedna ostať doma pre málo detí ktoré spia.Musíme si čerpať dovolenku,alebo náhradné voľno.Ako je to u Vás,keď Vám klesne počet detí,napr.aj pre chorobu,ostávate doma?Prosím Vás o radu,či musíme zostávať jedna doma a či nám to môže riaditeľka rozkázať.My si myslíme,že keď klesne počet detí,že to nie je našou vinnou a mali by sme robiť normálne.Ďakujem
Lelinka59
19.11.09,20:41
Máme v ŠKD ten istý problém a riaditeľka ho rieši podobným spôsobom.Musíme si čerpať náhr. voľno. Je to veľmi nespravodlivé, pretože to nie je naša vina. A okrem toho počas prevádzky od 14.oo majú učiteľky záujm. krúžky a berú nám deti z činností a znova platí to isté ako u vás. Existuje na to nejaký predpis? Nájde sa niekto, kto poradí ako máme postupovať.
Ivami
19.11.09,21:07
Momentálne som aj ja na "nechcenej" dovolenke. Kôli chorobe nám klesol počet detí a my musíme čerpať dovolenku. Triedy sa spájajú a deti to veľmi ťažko znášajú. Už len čakám, kedy sa rodiča začnú sťažovať, že sa deti v čase chrípky spájajú. Niekedy nás riaditeľka aj po nástupe na smenu pošle domov, čo sa mi zdá veľmi nefér.
Fany1000
20.11.09,16:04
U nás to robíme tak, že ak má učiteľka veľa dovolenky alebo náhradného voľna, tak si berie D alebo NV. Ak nemá, tak robí nejakú inú prácu v MŠ, napríklad riadi sklad, tvorí nové učebné pomôcky a pod., ale v tento deň už musí byť na pracovisku 7 a 1/2 hodiny. Ale ak už raz na pracovisko prídem, tak, ak s tým nesúhlasím, riaditeľ ma poslať domov nemôže. Alebo nemal by (ale praktiky sú rôzne). Ide o prekážku v práci, ktorá nie je zo strany zamestnanca. Mal by mu dať náhradnú prácu. A zase na 7 a 1/2 hod. Na riaditeľov sú tlaky zo strany zriaďovateľov. Máme 45 dní dovolenky, ktorú neviem ako vy, ale my si naozaj nemáme kedy vybrať. Tak jej niekedy ostáva veľa. A ak ešte k tomu učiteľka je cez prázdniny PN, tak sa jej dovolenka zbiera, k tomu náhradné voľná... A peniaze na preplácanie nie sú ( nie sú ani na iné veci :-)).
jankamm
21.11.09,10:28
Ak bude MŠ fungovať len ako poldenná prevádzka majú deti nárok na celodennú stravu hlavne sa jedená o sociálne deti.