zuzkadzugi
19.11.09,15:35
Prosím Vás, spoločnosť predala v októbri auto /zaradené v majetku/ fyzickej osobe nepodnikateľovi. Dňom prevzatia auta fyzickou osobou som auto odhlásila z DÚ a vyradila z majetku. Teraz mi konateľ povedal, že to auto stále neprepísali na fyzickú osobu....
Keďže som auto vyradila z majetku v októbri, t.j. nepoužívala som ho na podnikanie, tak firma od novembra nebude platiť cestnú daň však? Zostáva ale problém, že auto malo byť preradené... Nemýlim sa?
ekopo
19.11.09,14:38
auto je správne vyradené z majetku, od novembra sa daň neplatí, je hlavne v záujme FO, aby si auto prepísala...stačí jej dať splnomocnenie s overeným podpisom, môže ale vyvstať problém z hav. poistením a jeho ukončením ak auto nie je prepísané
Tatikat
19.11.09,14:52
auto je správne vyradené z majetku, od novembra sa daň neplatí, je hlavne v záujme FO, aby si auto prepísala...stačí jej dať splnomocnenie s overeným podpisom, môže ale vyvstať problém z hav. poistením a jeho ukončením ak auto nie je prepísané


Suhlasim, len doplnam, ze rovnako ako s HP bude problem aj s PZP, to znamena ze je vo Vasom zaujme co najskor ho hlavne odhlasit, nakolko poistovna uzna pre zrusenie poistiek len prepisane alebo odhlasene osvedcenie o evidencii vozidla, nie kupnu zmluvu. podotykam, ze ukon "odhlasit - prihlasit" nemusi byt robeny naraz, lebo tu plynie lehota na prihlasenie ci odhlasenie a ked by na to prislo, ide aj o nejake sankcie z toho vyplyvajuce. takze bez ohladu na to, ci auto budete Vy odhlasovat a potom FO prihlasovat alebo to vsetko urobi na zaklade plnej moci FO, potrebujete od nej co naskor dostat kopiu osvedcenia po tejto zmene.
T.
zuzkadzugi
19.11.09,15:30
no toto mi vôbec nenapadlo, ďakujem :-)
vm-stav
19.11.09,15:34
Práve ohľadom tohoto problému som sa informovala na DÚ,pokiaľ sa auto nepoužíva na podnikateľské účely,treba potvrdenie od dotyčnej osoby že auto daným dňom užíva a tým zaniká daňová povinnosť.
zuzkadzugi
19.11.09,15:58
Práve ohľadom tohoto problému som sa informovala na DÚ,pokiaľ sa auto nepoužíva na podnikateľské účely,treba potvrdenie od dotyčnej osoby že auto daným dňom užíva a tým zaniká daňová povinnosť.

Od fyzickej osoby mám podpísaný preberací protokol, to by malo hádam stačiť...