weronici
19.11.09,15:48

Dobrý deň,
prosím Vás, môže byť okamžite skončený prac.pomer so zamestnancom, ktorý je od 11.10. PN, pokračovanie PN ku koncu mesiaca nepriniesol,aj keď bol tel.vyzvaný a odvtedy sa s ním nedá skontaktovať? To, že je ešte PN mi potvrdil jeho lekár. dnes mi potvrdil, že práceschopný bude od pondelka, t.j.23.11. ďakujem velmi pekne za rady.
Tweety
19.11.09,15:00

Dobrý deň,
prosím Vás, môže byť okamžite skončený prac.pomer so zamestnancom, ktorý je od 11.10. PN, pokračovanie PN ku koncu mesiaca nepriniesol,aj keď bol tel.vyzvaný a odvtedy sa s ním nedá skontaktovať? To, že je ešte PN mi potvrdil jeho lekár. dnes mi potvrdil, že práceschopný bude od pondelka, t.j.23.11. ďakujem velmi pekne za rady.
Ak nie je v skúšobnej dobe, počas DPN s ním nemôže byť skončený PP. Počas DPN je chránený pred výpoveďou, je v ochrannej dobe.
veronikasad
19.11.09,18:03

Dobrý deň,
prosím Vás, môže byť okamžite skončený prac.pomer so zamestnancom, ktorý je od 11.10. PN, pokračovanie PN ku koncu mesiaca nepriniesol,aj keď bol tel.vyzvaný a odvtedy sa s ním nedá skontaktovať? To, že je ešte PN mi potvrdil jeho lekár. dnes mi potvrdil, že práceschopný bude od pondelka, t.j.23.11. ďakujem velmi pekne za rady.
možno ho odniesol sám do sociálnej poisťovne ...
Mala si ho nahlásiť sociálnej poisťovni - kontrolori SP by sa s ním určite boli skontaktovali.
Nutricia
20.11.09,06:59
aj počas PN môžeš so zamestnancom skončit PP okamžite,tu nejde o výpoved ale o okamžité skončenie PP.§64 pojednáva len o zákaze výpovede nie skončenia PP.Ak sa máte v kolektívnej zmluve prípadne v pracovnom poriadku opriet o definíciu čo sa u Vás považuje za zvlášt hrubé porušenie prac.disciplíny tak OK.Myslím,že by ste mu mali poslat zopár výziev a až potom pristúpit ku skončeniu PP okamžite.
veronikasad
20.11.09,07:03
aj počas PN môžeš so zamestnancom skončit PP okamžite,tu nejde o výpoved ale o okamžité skončenie PP.§64 pojednáva len o zákaze výpovede nie skončenia PP.Ak sa máte v kolektívnej zmluve prípadne v pracovnom poriadku opriet o definíciu čo sa u Vás považuje za zvlášt hrubé porušenie prac.disciplíny tak OK.Myslím,že by ste mu mali poslat zopár výziev a až potom pristúpit ku skončeniu PP okamžite.
To, že zamestnanec počas PN-ky nekomunikuje so zamestnávaelom by sa ťažko dalo na súde obhájiť ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny a dôvod na okamžité skončenie prac.pomeru. (ak kontrolní pracovníci SP nezistili porušenie dodržiavania liečebného režimu)
Nutricia
20.11.09,07:12
ak si to budú vediet obhájit,a dokázat že bol zamestnanec oboznámený s pracovným poriadkom,kde bude jasne definované čo sa považuje za hrubé porušenie prac.disciplíny napr.aj to,že neinformuje zamestnávateľa o tom či je stále PN.Písala som nech pošlú zamestnancovi aspon dve výzvy,aspon budú vediet či si ich prebral a zistit cez SP či si tie prechodky nenosí sám,resp.či je stále PN.