olga88
02.09.05,14:57
Prezrela som o leasingu vsetko, ale predsa mam pochybnosti. Prosim Vas skuseni poradaci poradte. Auto obstarane 2.9.2005 na leasing. Uctovna jednotka uctuje v JU, nie je platitelom DPH. Moze si uplatnit z platby istiny/akontacie/ DPH priamo do VOZD?
Vopred vsetkym dakujem za odpoved.
STRELEC
02.09.05,14:04
Neplatca DPH neúčtuje o DPH. Mimo .... pozri rovno nasledujúci príspevok.

P.S.: "Akontácia" (resp. prvá zvýšená splátka) nerovná sa "istina". Istina je niečo celkom iné. To "skúsení poraďáci" ma skoro odradilo (tu som čerstvo), ale takmer 50-tka posmelila.:) ... možno ani nemala.
andrej_rv
02.09.05,15:06
Neplatca DPH neúčtuje o DPH. Ani pri leasingu. Takže ani priamo, ani nepriamo, ale "vcelku podľa počtu mesiacov" atď.

P.S.: "Akontácia" (resp. prvá zvýšená splátka) nerovná sa "istina". Istina je niečo celkom iné. To "skúsení poraďáci" ma skoro odradilo (tu som čerstvo), ale takmer 50-tka posmelila.:) Nie celkom tak. Od 1.1.2005 je v platnosti § 25 ods. 6 zákona o dani z príjmov: "Pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny nie je daň z pridanej hodnoty". V prípade, ak ide o neplatcu DPH, DPH z riadnej i mimoriadnej splátky je v JÚ výdavkom ovplyvňujúcim základ dane v zaplatenej výške a v čase úhrady. Postup Olgy88 v prvom príspevku je podľa mňa správny.