ludmila23
19.11.09,16:08
Ahojte, chcela by som sa spýtať,či sa už niekto stretol s tým, že zubár si "vymyslel" diagnózu..dnes som jedného navštívila a našiel mi 10 kazov. Pred pár mesiacmi som bola u iného a ten mi hovoril,že mám len 2,ostatné zuby boli v poriadku.Ten dnešný mi bol trošku podozrivý aj preto, že pacientovi predo mnou hodinu a pol vŕtal zuby....:Dprosím poraďte,nechcem mať zuby ako ementál..
Lianka
19.11.09,15:13
Hmm... Robil ti aj rontgen (RTG)? Na rontgene je mozne vidiet viac kazov ako len volnym okom.
ludmila23
19.11.09,15:16
nie nerobil,nejak rychlo mi vsetky zuby presiel ale nezda sa mi to, kazdopadne skusim ist aj k inemu a ak mi povie zas nieco ine tak si vyberiem asi lepsiu verziu..
Bionda
19.11.09,15:29
preto je najlepšie ak si nájdeš zubára/rku ,ku ktorému budeš mať dôveru. Ja našťastie takú mám a už roky ku nej chodím ako aj naša celá rodina.
S rozdielnym názorom som sa stretla aj v postoji k zubom mojej staršej dcéry! Synovec ju potiahol na preliezačke a vybila si 60% z každej jednotky!!! sestrina zubárka povedala, že až o mesiac sa môže s nimi niečo robiť a naša zubárka, ku ktorej som išla na druhý deň - povedala , že okamžite! Kým zuby žijú.... klop klop musím povedať, že je to 6 rokov a dcéra má zuby stále živé - aj keď polovica fotokompozit, ale vôbec to nevidno a musím povedať, že mnohí obdivujú ako dobre to spravila. No keby sme to riešili až po mesiaci možno by mala v 11 tich rokoch totálne náhrady !!!
Takže nie je zubár ako zubár!!!! Určite ak sa ti nezdá, tak to rieš a nájdi niekoho aj na odporučenie.
ludmila23
19.11.09,15:42
ďakujem za radu,hneď sa aj beriem od neho preč,okrem iného vyzeral tak na 25 takže asi veľa skúseností nemá...
pasuliatko
19.11.09,19:29
Hmm... Robil ti aj rontgen (RTG)? Na rontgene je mozne vidiet viac kazov ako len volnym okom.

ešte som teda nepočula aby lekár robil RTG snímok kvôli kazom:confused:
Ivana Š
19.11.09,19:55
ešte som teda nepočula aby lekár robil RTG snímok kvôli kazom:confused:

A kvôli čomu inému sa RTG snímok zubov robí, ak nie kvôli kazom ??? :confused:

Nemyslím, že je kaz v zube len vtedy, ak už je viditeľný na sklovine a treba ho vyvŕtať a zaplombovať, ale kaz je aj vtedy, keď je napríklad hnisavé ložisko pod zubom, ktoré to RTG odhalí
wegamizi
20.11.09,08:16
ďakujem za radu,hneď sa aj beriem od neho preč,okrem iného vyzeral tak na 25 takže asi veľa skúseností nemá...
U nas je zubarka, ktora ma 65 rokov a tiez je totalne nanic. Robi draho a zle, ale pritom ma kopec pacientov. Je prehnane mila, falosna a to niektorym ludom staci. Takze nezalezi na veku, z toho tvojho " umelca" asi nikdy nic nebude. Preto utekaj prec, kym je cas.
krater
27.11.09,06:44
Prosim vas vie mi niektor odporucit dobreho zubara v Senci?
Budem vam velmi vdacna!
emilly1
27.11.09,07:18
Ja by som len na adresu zubárov povedala len toľko:Netreba posudzovať zubára podľa veku, pretože mladý zubár aspoň si myslím, je nabitý vedemosťami a modernými technológiami, snaží sa byť aktívny viac ako tí starší zubári a záleží ešte aj na tom, že pokiaľ starší zubár nesleduje vývoj v oblasti stomatológie, nezúčastňuje sa školení a seminárov tak jeho vedomosti stárnu s ním a sú nanič.
účtovník 007
27.11.09,08:58
Ja si myslím, že RTG zubov by malo byť súčasťou každej preventívnej prehliadky, aj za cenu úhrady. Mne stále tvrdila lekárka, že mám zuby v poriadku, až som si po nekonečných zápaloch mandlí a moč.m. natvrdo vyžiadala RTG zubov a ajhľa-pod zubom ložisko. Lenže to som už mala za sebou 6x vybraté ATB.
Zub mi rozvŕtala....liečila a liečila a po pol roku mi ho konečne zatvorila bielou blombou. Celé to stálo nemalé peniaze. Do dvoch týždňov som nemohla pohnúť sánkou pre neskutočnú bolesť. Už ma to naštvalo, zašla som za inou lekárkou, tá pozrela a skoro odpadla. "Pani" doktorka mi zabudla dať koreňovú výplň a zub mi zatvorila. Tak som oželela bielu blombu a už 2,5 mesiaca si liečim gangrénu pod zubom. Ale hlavne, že sme inak zdraví:):):)