norko69
20.11.09,07:57
ahojte, chcel by som sa opytat ako vyriesit tento problem: napaloval som video z jednej akcie ktore bolo napalene na DVD-R na DVD+R ale nedalo sa. Da sa to jedine na DVD toho isteho typu, teda na DVD-R ? dakujem za radu. Noro
mpca
20.11.09,07:16
Hmm,, vtom by nemal byt problem,,,, ci plus alebo minus...
Alebo neprepaluj priamo ale najprv sprav "image" odvdcka na HDD a potom vypaluj na druhe dvd....
btw: je to dvd video alebo "stream" z kamery?
kero64
20.11.09,08:26
Nechápem tento problém. Jediné, čo ma napadá je, že tvoja mechanika nedokáže tento formát napáliť. Ale s takou mechanikou som sa ešte nestretol. Možno bude dobré, aby si urobil to, čo poradil mpca, urobiť image na HDD a potom skúsiť napáliť.
viktorviktor
20.11.09,09:37
niektoré mechaniky +R nechcú napaľovať, skús to to napáliť cez virtuálny disk img obrazom
norko69
20.11.09,10:42
dakujem velmi pekne za odpoved...napalujem prostrednictvom programu NERO a neviem ako to mam urobit aby som najprv urobil image na HDD a potom napaloval....program Nero urobi obraz a hned si pyta ciste DVD,nie? A neviem ake je to video, to DVD doniesla moja manzelka od kolegyni, bola to skolska akcia, takze myslim si ze je to z kamery
norko69
20.11.09,10:47
dakujem za odpoved velmi pekne...bezne pouzivam DVD+R na napalovanie, nikdy nebol problem....az vcera ked program NERO vypisal pri vkladani DVD+R ze mam vlozit iny druh DVD
norko69
20.11.09,10:49
dakujem za odpoved velmi pekne ....bohuzial nerozumiem tej rade kedze som iba obycajny pocitacovy uzivatel.xi
kero64
20.11.09,10:52
dakujem za odpoved velmi pekne...bezne pouzivam DVD+R na napalovanie, nikdy nebol problem....az vcera ked program NERO vypisal pri vkladani DVD+R ze mam vlozit iny druh DVD
Tak tam môže byť aj iná chyba. Poškodené DVD alebo znečistená mechanika. Neskúšal si vložiť iné DVD?
Chobot
20.11.09,14:41
dakujem za odpoved velmi pekne...bezne pouzivam DVD+R na napalovanie, nikdy nebol problem....az vcera ked program NERO vypisal pri vkladani DVD+R ze mam vlozit iny druh DVD

Ak ti predtým napaľovačka napaľovala aj DVD+R, tak problém nemôže byť v tom, že pôvodný disk, z ktorého sa kopíruje je DVD-R a napaľovaný je DVD+R. Napaľovačka aj softvér napália dáta na akékoľvek podporované médium. Problém môže byť napr.:

- napaľovacie médium nie je prázdne (možno si na to už niečo napálil) - treba skúsiť iný DVD disk z balíka
- napaľovacie médium je chybné od výroby - treba skúsiť iný DVD disk z balíka
- pôvodný disk je dvojvrstvový a dáta na ňom uložené sa nezmestia na jednovrstvové DVD - treba kúpiť dvojvrstvový DVD-R disk

Pre kopírovanie z jedného disku na druhý je dobré mať v PC 2 napaľovačky (ja to mám tak), potom nemusím robiť obraz disku a ten napaľovať na druhé DVD. Napaľujem rovno z disku na disk ako kópiu disku.
norko69
20.11.09,16:10
dakujem ti pekne za odpoved a za cenne rady....skusim to tak ako si napisal...povodne DVD je DVD-R, Verbatim, 4,7 GB...ako zistim ci je dvojvrstvove?
Chobot
20.11.09,16:21
dakujem ti pekne za odpoved a za cenne rady....skusim to tak ako si napisal...povodne DVD je DVD-R, Verbatim, 4,7 GB...ako zistim ci je dvojvrstvove?

Podľa kapacity, ak má 4,7 GB, tak je jednovrstvové. Bežne užívatelia nepoužívajú 2 vrstvové. Niektoré novšie hry sú napálené na 2 vrstvové médiá, ktoré majú kapacitu 9,4 GB. Akurát minulý týždeň som synovi musel kúpiť taký dvojvrstvový disk, lebo tá hra bola cez 6 GB veľká na disku.

Tebe stačí experimentovať len s inými diskami (prípadne inými značkami), dvojvrstvové teda nemusíš riešiť.
bublo24
21.11.09,19:02
ahoj, ja by som sa chcel poradit.... aky je najlepsi program na prehratie filmov s koncovkou avi....???? a hned keby som si chcel aj ten film napalit??? Mam Wistu...a ten wind.media player mi to nechce prehrať... len mi vypise USE WINDOWS MEDIA PLAYER,,, TAK NEVIEMM CO TO MA AKOZE ZNAMENAT?????

alebo mi niekto poradi, aky program si na to stiahnut,ktorý prehrava vsetky filmy...a kde sa da hned aj napalovať?????:rolleyes:
Chobot
23.11.09,01:42
ahoj, ja by som sa chcel poradit.... aky je najlepsi program na prehratie filmov s koncovkou avi....???? a hned keby som si chcel aj ten film napalit??? Mam Wistu...a ten wind.media player mi to nechce prehrať... len mi vypise USE WINDOWS MEDIA PLAYER,,, TAK NEVIEMM CO TO MA AKOZE ZNAMENAT?????

alebo mi niekto poradi, aky program si na to stiahnut,ktorý prehrava vsetky filmy...a kde sa da hned aj napalovať?????:rolleyes:

Programov na prehratie videosúborov (trebárs aj s koncovkou .avi) je nespočetne veľa. Ja napr. používam BSPlayer, ale existujú ešte aj napr. KMPlayer a iné.

Ak ti WMP neprehraje .avi súbor, znamená to, že nemáš aktuálne video kodeky. Stiahni si napr. tento

http://www.free-codecs.com/download/K_lite_codec_pack.htm

a nainštaluj si ho. Je najaktuálnejší a potom by ti ktorýkoľvek prehrávač mal prehrať skoro všetky formy videa.

Napaľovanie je iná vec. Na to potrebuješ napaľovací program, je ich tiež nespočetne veľa. SAmotné dáta napáli na disk ktorýkoľvek z nich. Niektoré sú platené (napr. Nero), no sú aj free softy. Ak máš napaľovačku, tak k nej si pravdepodobne dostal aj nejaký bundle soft. Ak nemáš, daj si cez google vyhľadať "free burning software" a stačí si len vybrať.
ascari
23.11.09,09:47
Pokiaľ dobre viem tak CD-R aj DVD-R sa zapisujú trochu inou metódou ako CD+R a DVD+R. Pri napalovaní CD+R, DVD+R sa vytvoria aj nejaké súbory ktoré sa pri mínuskách nevytvárajú. Malo by to byť kôli rozdielnym prehrávačom v minulosti. Teraz už však všetky DVD prehrávače prehrávajú aj pluská aj mínuská. Takže preto sa plné mínusko nezmestí na plusko.
Stevo5
23.11.09,10:22
Ahoj ascari. Prosím ťa nemýľ tu iných. Kde si videl CD+? formát CD na rozdiel od DVD nepozná CD+, len CD- alebo CD-RW (prepisovateľné).
A nie je ani problém s napálením plného mínuska DVD na plusko (používam tvoju terminológiu, dúfam že mi ostatní prepáčia).
Ak si stiahnem DVD na HDD, nie je problém si jeho veľkosť upraviť napríklad v programe DVD Shrink zvýšením kompresie niektorých súborov o niekoľko percent, tak aby sa to zmestilo. Ale myslím že to pokryje (rozdiel vo veľkosti DVD medzi + a - formátom) ak sa povolí overburn v napaľovacom programe.
Takže kým sem napíšeš, trochu si to over.
misoft
23.11.09,17:52
bublo24
25.11.09,10:52
chobot: stiahol som si tento codek, no aj tak mi to nechce prehrať. neviem prečo. hned pri zapnutí filma za mi zobrazil len uvod a hned naskocila stranka z netu. kde písalo error codec....You had been redirected to this page because windows media player detected that you dont have the proper codec to play the file you are trying to play. Please get the latest codec pack, Click Download Below.... no a klikol som na to download,, tak mi ani tu stranku nechcelo otvoriť.. vraj aplikacia internet nemuze otevrít tuto web.stranku... Tak ja neviem, co je v tom.....

Ten film som si stiahol zo stranky ulozto.sk...
jojom
25.11.09,10:59
chobot: stiahol som si tento codek, no aj tak mi to nechce prehrať. neviem prečo. hned pri zapnutí filma za mi zobrazil len uvod a hned naskocila stranka z netu. kde písalo error codec....You had been redirected to this page because windows media player detected that you dont have the proper codec to play the file you are trying to play. Please get the latest codec pack, Click Download Below.... no a klikol som na to download,, tak mi ani tu stranku nechcelo otvoriť.. vraj aplikacia internet nemuze otevrít tuto web.stranku... Tak ja neviem, co je v tom.....

Ten film som si stiahol zo stranky ulozto.sk...

Skús Gom player: http://www.softmania.sk/Gom-Player.html
Mne prehráva všetko čo mu podhodím, samozrejme po inštalovaní potrebných kodekov.
Chobot
25.11.09,11:07
chobot: stiahol som si tento codek, no aj tak mi to nechce prehrať. neviem prečo. hned pri zapnutí filma za mi zobrazil len uvod a hned naskocila stranka z netu. kde písalo error codec....You had been redirected to this page because windows media player detected that you dont have the proper codec to play the file you are trying to play. Please get the latest codec pack, Click Download Below.... no a klikol som na to download,, tak mi ani tu stranku nechcelo otvoriť.. vraj aplikacia internet nemuze otevrít tuto web.stranku... Tak ja neviem, co je v tom.....

Ten film som si stiahol zo stranky ulozto.sk...

Tak skús ešte nainštalovať tento kodek:

http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Mega_Codec_Pack.htm

alebo ako napísal jojom, vykúšaj iný prehrávač. Na nete je ich neúrekom, ktoré sú free. (ja mám dobrú skúsenosť s BSPlayerom).
Stevo5
25.11.09,11:19
2 bublo24
Alebo si stiahni KMPlayer, na 99% videí nebudeš potrebovať sťahovať žiadne kodeky. KMPlayer ich má v inštalácii obsiahnuté.
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/kmplayer/?g[hledano]=kmplayer&g[oz]=2.9.4.1436&g[up]=Beta

Klik pravým niekam na plochu prehrávača a je tam mnoho nastavení. V Language je aj Čeština (Slovenčina neviem, možno v novšej verzii).
Gapo
25.11.09,11:43
chobot: stiahol som si tento codek, no aj tak mi to nechce prehrať. neviem prečo. hned pri zapnutí filma za mi zobrazil len uvod a hned naskocila stranka z netu. kde písalo error codec....You had been redirected to this page because windows media player detected that you dont have the proper codec to play the file you are trying to play. Please get the latest codec pack, Click Download Below.... no a klikol som na to download,, tak mi ani tu stranku nechcelo otvoriť.. vraj aplikacia internet nemuze otevrít tuto web.stranku... Tak ja neviem, co je v tom.....

Ten film som si stiahol zo stranky ulozto.sk...
Ja to robím tak, že mám nainštalovaný "ConvertXtoDVD a tým ho prekonvertujem a zároveň dám napáliť na DVD, ktoré mi prehraje v akom koľvek prehrávači, nielen v PC.:cool:
duves
25.11.09,13:30
Ja to robím tak, že mám nainštalovaný "ConvertXtoDVD a tým ho prekonvertujem a zároveň dám napáliť na DVD, ktoré mi prehraje v akom koľvek prehrávači, nielen v PC.:cool:
To poznam, no je to otravne.
Až poklesnu ceny tychto multimedialnych ext.diskov, tak to bude ina parada:
http://www.alza.sk/emtec-movie-cube-q800-750gb-d101611.htm
bublo24
25.11.09,15:01
stevo, jojom velmi pekne dakujem, stiahol som si všettko...a už to aj ide...

chcel by som sa aj spýtať ak stahujete filmy z netu, poradite mi nejaku dobrú stránku????


pre gapo:

Ja to robím tak, že mám nainštalovaný "ConvertXtoDVD a tým ho prekonvertujem a zároveň dám napáliť na DVD, ktoré mi prehraje v akom koľvek prehrávači, nielen v PC.:cool:

Ak sa smiem spýtať ak convertuješ tie filmy..vačšinou na aku koncovku???aby to prehralo všade....????

ja som už aj napaľoval tak, no nie vždy mi dvd prehravač prehral ten film... neviem ci to bude v cd-čkach alebo v dvd prehravaci...

Asi je to už veľa otázok, co?? :rolleyes:
ale by ma zaujimalo ako by som to mal robiť,, aby sa to dalo pozerať.

Inak ďakujem všetkým... ste superr...;)
misoft
25.11.09,15:53
bublo24
ConvertXto DVD prevádza do tzv. DVD-video (formát pre DVD prehrávače) Po prevode sa na DVD nachádzajú dva adresáre: AUDIO_TS a VIDEO_TS. V tom druhom sú potom umiestnené VŠETKY video súbory, potrebné na prehranie filmu. Majú koncovky *.IFO, *.BUP, *.VOB. Do AUDIO_TS sa niekedy umiestňujú ďalšie zvukové stopy (u originálnych DVD) - ale je to len málokedy.
Poznámka: pokiaľ je DVD napálené ako DVD-video, tak je SAMOSPUSTITEĽNÉ!! - t.z. DVD prehrávač automaticky po vložení spustí prehrávanie (prípadne skok na Menu DVD), PC automaticky ponúka prehratie v multimediálnom prehrávači (ak je asociovaný, tak automaticky spustí tento prehrávač).


Ty pri konvertovaní nemusíš upresňovať žiadne koncovky, program to urobí sám!
bublo24
25.11.09,22:44
...takže stiaho som si film, ktorý vyzera takto..jeho nazov.. saw 6-2009-cz-tit-xvid....s koncovkou avi..

ak si ho chcem napaliť na dvd... mam ho convertovať alebo to nechať tak??? a ake si mam kupiť dvd-čka?? aby mi to potom prehralo všade....????
prosim ešte to.. aby mi niekto napisal postup... bol by som vďačný...:) nechem zase napaľovať a minať na cd-čka peniaze.. a potom ich len tak vyhodim...
dakujemm
duves
26.11.09,04:45
Bublo24: misoft ti to už vysvetlil. Nie je to nič zložite, no ak to nepostačuje, tak toto už musíš naozaj pochopiť:
http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2006120804
Co sa tyka medii, v podstate je to asi jedno, až na uplne stare prehravace spred asi 8-9 rokov*, by to mali prehrať všetky.

*pozn.: prve DVD prehravače vedeli prehravať iba originalne nosice DVD-ROM. No existuju napalovacky, ktore vedia medium DVD+R uzatvoriť na DVD-ROM. Hovori sa tomu zmena na iny book type pomocou bit setting:
http://www.signvideo.com/btst-d.htm
http://www.k-probe.com/bitsetting-booktype-faq.php
http://www.dvdplusrw.org/Article.asp?mid=0&sid=2&aid=42
Gapo
26.11.09,16:35
...takže stiaho som si film, ktorý vyzera takto..jeho nazov.. saw 6-2009-cz-tit-xvid....s koncovkou avi..

ak si ho chcem napaliť na dvd... mam ho convertovať alebo to nechať tak??? a ake si mam kupiť dvd-čka?? aby mi to potom prehralo všade....????
prosim ešte to.. aby mi niekto napisal postup... bol by som vďačný...:) nechem zase napaľovať a minať na cd-čka peniaze.. a potom ich len tak vyhodim...
dakujemm

Ako som napísal, avi prekonvertuješ tým programom a zároveň budeš požiadaný o DVD-čko, takže ti ho aj napáli. Skrátka nič nerobíš len počkáš, žiadne nastavovanie a žiadne koncovky či čo. Nezamotávaj sa zbytočne.:)
bublo24
26.11.09,16:51
Ako som napísal, avi prekonvertuješ tým programom a zároveň budeš požiadaný o DVD-čko, takže ti ho aj napáli. Skrátka nič nerobíš len počkáš, žiadne nastavovanie a žiadne koncovky či čo. Nezamotávaj sa zbytočne.:)

...to som chcel počuť...:)

no ešte by ma zaujimalo na ake dvd-čka napaľuješ????:rolleyes:
Gapo
26.11.09,18:07
Ako som napísal, avi prekonvertuješ tým programom a zároveň budeš požiadaný o DVD-čko, takže ti ho aj napáli. Skrátka nič nerobíš len počkáš, žiadne nastavovanie a žiadne koncovky či čo. Nezamotávaj sa zbytočne.:)

...to som chcel počuť...:)

no ešte by ma zaujimalo na ake dvd-čka napaľuješ????:rolleyes:
:cool:To predsa záleží od tvojej napaľovačky, aké zvláda resp. s akými je ochotná spolupracovať. Moja funguje na + aj -:cool: a ešte aj to je niekedy problém či je to ten a či ten výrobca. Ja používam Verbatim a Sony.
Inak Duves ti to dokonale predviedol.
misoft
26.11.09,21:36
bublo24
Začínaš z toho už robiť pomaly kozmickú vedu!
Takže: 1) ak tvoj DVD prehrávač (ten, čo máš vedľa televízora) podporuje prehrávanie formátov avi, (DivX, Xvid, mpeg - pozri do návodu tohoto DVD prehrávača!!!!!), tak to rovno napáľ ako to je, teda *.avi. Ušetríš miesto, na DVD môžeš napáliť za sebou viacej filmov (na konci nezabudni na "Uzavrieť disk"). Môžeš tiež ten jeden film napáliť len na CD - obvykle na CD sa zmestí 1 film *.avi (= 600-700MB. DVD má 4,5GB a dvojvrstvové 8,5GB).
2) ak nepodporuje prehrávanie *.avi súborov (to zistíš opäť z návodu), tak vtedy použiješ ConvertXtoDVD a necháš to napáliť ako DVD-video, a toto by už DVD prehrávač musel zožrať.

Suma sumárum: DVD prehrávač podporuje - napáľ, ako to je; DVD prehrávač nepodporuje - konvertuj a napáľ. Jednoduché ako facka. Ak máš v PC kvalitnú napaľovačku, tej je to jedno, aké médium jej tam strčíš, veď ona napaľuje na len samé jedničky a nuly, ktoré jej tam posúva PC.
mpca
26.11.09,22:29
To poznam, no je to otravne.
Až poklesnu ceny tychto multimedialnych ext.diskov, tak to bude ina parada:
http://www.alza.sk/emtec-movie-cube-q800-750gb-d101611.htm

Zaujimava vecicka ale ak ide "len" o prehravanie mam dobre skusenosti s WD TV HD Player.... "Zhltne" všetky ext.media (ext HDD, USB kluce, cit.pam kariet, USB HUBy, aj mobil (N6120)..
A osobne mam a pouzivam k nemu 4ext HDD,,, a doteraz mal len dva problemy nevie prehravat videa z mojho fotaku (Olympus SP510UZ) a s koncovkou FLV.... inak za tu cenu dobra muzika :) :rolleyes::o:---:cool:
bublo24
26.11.09,23:01
gapo, misoft.. veľmi pekne vam dakujem za vysvetlenie....

no nehcem z toho robiť žiadnu vedu, ale nie každý sa vyzná v pc........tak sorry ak som niekoho otravoval....
Gapo
27.11.09,06:42
Nechápem tento problém. Jediné, čo ma napadá je, že tvoja mechanika nedokáže tento formát napáliť. Ale s takou mechanikou som sa ešte nestretol. Možno bude dobré, aby si urobil to, čo poradil mpca, urobiť image na HDD a potom skúsiť napáliť.
Napríklad "Toshiba ODD-DVD SD-R5272", tak tej vôbec nechutia plusky a tiež niektoré značky, napr. Memorex.:D
misoft
27.11.09,17:07
Je to chyba tej vypaľovačky, pozri : http://www.cdr.cz/a/10660/2
Gapo
28.11.09,08:51
Je to chyba tej vypaľovačky, pozri : http://www.cdr.cz/a/10660/2
Jasné, ale s tým neurobím nič, je to tak od nova, jednoducho ak vložím plusku, napíše vložte zapisovateľný disk.
misoft
28.11.09,22:46
Tak potom je tu jedna rada - vymeň DVD napaľovačku za inú. Použi Google, nájdi - je ich tam celé hafo
Gapo
29.11.09,06:42
Tak potom je tu jedna rada - vymeň DVD napaľovačku za inú. Použi Google, nájdi - je ich tam celé hafo

:D s tým ja problém nemám, keďže o jej "schopnostiach" viem, jednoducho idem na noťas.
To som iba uviedol pre "kero 64" keď že sa údajne s takou ešte nestretol.
Aj tak ďakujem:)
esenc
02.12.09,10:03
... nejaky dobrý program na napaľovanie filmov????
duves
02.12.09,10:33
No trebars nero. Vie DVD video a ostatne videa, napr. s koncovkou avi a pod. samosebou tiež.
Chobot
02.12.09,10:33
... nejaky dobrý program na napaľovanie filmov????

... NERO.
misoft
02.12.09,19:37
Ashampoo Burning Studio 6 FREE
CDBurnerXP
esenc
04.12.09,14:04
Takže: 1) ak tvoj DVD prehrávač (ten, čo máš vedľa televízora) podporuje prehrávanie formátov avi, (DivX, Xvid, mpeg - pozri do návodu tohoto DVD prehrávača!!!!!), tak to rovno napáľ ako to je, teda *.avi. Ušetríš miesto, na DVD môžeš napáliť za sebou viacej filmov (na konci nezabudni na "Uzavrieť disk"). Môžeš tiež ten jeden film napáliť len na CD - obvykle na CD sa zmestí 1 film *.avi (= 600-700MB. DVD má 4,5GB a dvojvrstvové 8,5GB).

2) ak nepodporuje prehrávanie *.avi súborov (to zistíš opäť z návodu), tak vtedy použiješ ConvertXtoDVD a necháš to napáliť ako DVD-video, a toto by už DVD prehrávač musel zožrať.

..pri tom convertovaní ake cd-čko/dvd-čko použiť...:confused:/myslim s akou veľkosťou/???
misoft
04.12.09,17:58
Teda ľudia, ja sa Vám čudujem! Viete čítať? Na každom DVD je napísaná rýchlosť napaľovania (max.), kapacita má´édia (v GB) a doba (v minútach)!!!

Teda keď bude nútený prekonvertovať do DVD-video, tak asi zistí akú minutáž má daný film a podľa toho zvolí potrebné médium.
Pre informáciu
(pre tých, ktorí nevedia čítať): DVD-L , DVD+L majú kapacitu 4,5GB (120 minút), DVD-DL má 8,5GB a 215 minút a DVD+DL má kapacitu 8,5 GB a 240 minút.
(DVD-L, DVD+L = jednovrstvové, DVD-DL, DVD+DL = dvojvrstvové)
Je na tom niečo nepochopiteľné :confused:.

Okrem toho: každý napaľovací program si "osiaha" médium a určí, akú má kapacitu. Pri pridávaní filmov alebo súborov tento program vypočítava, koľko miesta je obsadeného a koľko ho zostáva do udanej kapacity média a farebne to označí. To by už musel zbadať aj slepý!

A na CD video súbor vo formáte DVD-video nedáš! Veď CD má kapacitu maximálne 700MB (preto som písal, že sa tam zmestí max. 5 filmov vo formáte *.avi - napaľované ako DATA - potom sa to počíta ako kapacita, nie ako čas)
duves
04.12.09,18:21
(pre tých, ktorí nevedia čítať): DVD-L , DVD+L majú kapacitu 4,5GB (120 minút), DVD-DL má 8,5GB a 215 minút a DVD+DL má kapacitu 8,5 GB a 240 minút.
(DVD-L, DVD+L = jednovrstvové, DVD-DL, DVD+DL = dvojvrstvové)
Je na tom niečo nepochopiteľné :confused:.

Misoft, inak mas celkom presne informacie, ale format či media DVD-L a DVD+L NIE JE/NIE SU.
Zaiste si myslel jednorazove zapisovacie media DVD-R a DVD+R.
misoft
04.12.09,18:28
Sorry za preklep :D, ale ty si to pochopil, čo som naznačoval.
esenc
12.12.09,13:39
Chcel by som poradiť,,, stiahol som si program CDBurner XP, vybral filmy ktoré chcem napaliť,,, všetko ide.. uz sa to napaluje... a v polovici mi pc oznami , že vraj cd nieje kompatibilne s.... /uz nepametam presne co tam pisalo/.. asi s napalovackou sa to myslelo, neviem.... takže ked som tam mal dvd-čko typu DVD-R, mal by som si kúpiť DVD+ R, alebo čo mam vlastne spraviť, v čom je to chyba...

Tiež som skušal napalovať filmy cez Nero, všetko v pohode bolo/sa to napalovalo/.. no dám to do dvd-prehravaca a nejde to.. ako keby bolo prazdne dvd... a tiez ked som to daval naspet do pc... tak tiez mi vyskocila tabulka, ako keby to bolo prazdne dvd... a ja som tam uz nieco napaloval....Tak nechapem tomu...
sondaw
12.12.09,14:20
Vypaluji většinou na DVD+R a vypaluji v Nero Burning ROM
Pokud vypaluji avi soubory, vypaluji jako datové DVD, v několika málo případech se mi stalo, že mi přehrávač avi soubor nepřehrál, i když v PC to fungovalo.
Ovšem Avi není video formát, jen "kontejner" pro video soubory, které mohou být zpracované různým kódováním a přehrávač všechny tyto soubory nemusí umět přehrát.
V takovém případě mi vždycky stačí, když převedu film na klasické DVD-Video, se kterým přehrávač už problém nemá.
Soubory Avi na DVD-Video převede např. Nero Vision (je součástí Nera), VSO Convert X to DVD...
duves
12.12.09,15:25
Chcel by som poradiť,,, stiahol som si program CDBurner XP, vybral filmy ktoré chcem napaliť,,, všetko ide.. uz sa to napaluje... a v polovici mi pc oznami , že vraj cd nieje kompatibilne s.... /uz nepametam presne co tam pisalo/.. asi s napalovackou sa to myslelo, neviem.... takže ked som tam mal dvd-čko typu DVD-R, mal by som si kúpiť DVD+ R, alebo čo mam vlastne spraviť, v čom je to chyba...

Tiež som skušal napalovať filmy cez Nero, všetko v pohode bolo/sa to napalovalo/.. no dám to do dvd-prehravaca a nejde to.. ako keby bolo prazdne dvd... a tiez ked som to daval naspet do pc... tak tiez mi vyskocila tabulka, ako keby to bolo prazdne dvd... a ja som tam uz nieco napaloval....Tak nechapem tomu...
Nepoznam CDBurner XP, takže k tomu sa neviem vyjadriť o aku chybu počas vypalovanie ide.

Napalovanie filmov na DVD:
1. film na DVD môžete vypaliť ako datove udaje. Mysli sa tym často subor s priponou avi, mpg, mpeg, alebo dat (no zaiste som nespomenul všetky). Tieto filmy, ak su prehratelne v PC a neprehrate ich v DVD prehravači pri telke je sposobene bud, že DVD prehravač nepozna:
A) zapisovacie medium (DVD-R, DVD+R), alebo prepisovatelne medium (DVD-RW, DVD+RW).
B) ak pracuje s mediami podla A), tak nemusi poznat kodek. Napr. sú často take prehravace, ktore poznaju kodek DivX ale nepoznaju Xvid kodek (moj pripad).

2. film na DVD môžete vypaliť ako DVD video, a to bud na DVD-R, DVD+R, NA DVD-RW, alebo na DVD+RW medium. A opäť platí, že ak su prehratelne v PC a neprehrate ich v DVD prehravači pri telke je to sposobene bud (tu už je iba jeden problem), že DVD prehravač nepozna:
zapisovacie medium (DVD-R, DVD+R), alebo prepisovatelne medium (DVD-RW, DVD+RW).
misoft
12.12.09,15:30
že DVD prehravač nepozna:
zapisovacie medium (DVD-R, DVD+R), alebo prepisovatelne medium (DVD-RW, DVD+RW). , alebo DVD nebolo uzavreté. Vtedy to neprehrá ŽIADNY prehrávač!
duves
12.12.09,15:40
Jaj, no ano. Len to sa mi zda straasne amaterske. Neuzavrieť medium.
misoft
12.12.09,15:53
Ale stáva sa to! Stačí si nevšimnúť nezaškrtnutie "DVD bude uzatvorené" a hneď je galiba na svete, DVD prehrávač tvrdohlavo mlčí, hlási, že tam nič nie je. Ale náprava je jednoduchá, stačí v napaľovacom programe dať načítať to DVD a uzatvoriť ho.
duves
12.12.09,16:33
No nebudes veriť, este sa mi to nestalo. Preto to považujem za echt školacku chybu. Skoro za takuto
http://3.bp.blogspot.com/_i7cOOVL2EpE/Rq8Z7G-NKnI/AAAAAAAAB9w/XGSIQje5P3A/s400/11116640.jpg
Chobot
12.12.09,21:05
, alebo DVD nebolo uzavreté. Vtedy to neprehrá ŽIADNY prehrávač!

... alebo mohol simulovať napaľovanie. Neviem, či je to aj v CDBurner XP, ale v Neru taká možnosť je. Vtedy nenapaľuje na médium, len "simuluje" napaľovanie.
maurer2
13.12.09,05:37
stiahni si KM PLAYER je to FREE a prehrava uplne vsetko potrebne Codeky su uz priamo zabudovane v prehravaci podporuje mnozstvo jazykov a ma nepreberne mnozstvo funkcii Vela zdaru
esenc
13.12.09,15:10
.. ako zistim, ake dvd-čka su kompatibilne s mojou napaľovačkou???

maurer, tie programy uz mam...ja chcem napaliť a pustiť to v dvdprehravači....

dvd, som uzavrelll... no mozno ma chobot pravdu ze to ,,simulovalo,, a podla coho to ma clovek vediet,,, ci to napaluje alebo simuluje...????

ja som uz z toho mimooo...:(((
misoft
13.12.09,18:08
Pri navolení simulovaného zápisu je zápis na médium dlhší (simuluje zápis akože "na médium" na HDD a následne na médium, mimochodom - ak si v napaľovacom programe dáš zobraziť priebeh - log - tak on ti sám vypisuje, čo robí.) Ak je fyzický zápis (na médium) ukončený, tak väčšina (aspoň u mňa a to mám tri napaľovacie programy) týchto programov vysunie (otvorí) mechaniku.
Chobot
13.12.09,18:08
.. ako zistim, ake dvd-čka su kompatibilne s mojou napaľovačkou???

maurer, tie programy uz mam...ja chcem napaliť a pustiť to v dvdprehravači....

dvd, som uzavrelll... no mozno ma chobot pravdu ze to ,,simulovalo,, a podla coho to ma clovek vediet,,, ci to napaluje alebo simuluje...????

ja som uz z toho mimooo...:(((

V NERO to je evidentné pri napaľovaní - pozri obrázok. Vtedy je dokonca nefunkčné tlačidlo "Skontrolovať údaje na disku po zápise". Neviem síce, na čo je simulovanie dobré, možno kontroluje konzistenciu napaľovaných súborov.
duves
13.12.09,18:47
No pani, ja mam teraz problemik. Kupil som si pack s 3 DVD+RW zn.Verbatim a DVD Identifier ich identifikuje takto:
--------------------------------------------------------------
Unique Disc Identifier : [DVD+RW:MKM-A02-000]
--------------------------------------------------------------
Disc & Book Type : [DVD+RW] - [Not Available]
Manufacturer Name : [Mitsubishi Kagaku Media]
Manufacturer ID : [MKM]
Media Type ID : [A02]
Product Revision : [Not Specified]
Blank Disc Capacity : [2,295,104 Sectors = 4.70 GB (4.38 GiB)]
Recording Speeds : [1x-2.4x , 1.6x-4x]
-------------------------------------------------------------
No a moj problem. Isiel som tam vypalit DVD data a neviem prečo, vypisalo to na uvod nejake formatovanie v Nero BR 6.6.1.15c a potom nasledovalo vypalovanie udajov. Data po zapise nie su čitatatelne. Skusil som aj druhe medium a este aj iny program Ashampo Burning Studio 9 a znovu zacalo formatovaním media pred napalovanim. Ak nenajdeme pričinu, skusim ešte cdr.cz forum, lebo toto fakt nechapem.

p.s. no pojdem to reklamovat, tu píšu chlapci, že maju tie iste skusenosti: http://www.cdr.cz/a/hardware/media/dvd/91
misoft
13.12.09,21:21
Panstvo! Nemáte náhodou toto: http://pc.sk/modules.php?name=quick_news&what=read&id=2173 alebo niečo podobné?
duves
14.12.09,04:48
Panstvo! Nemáte náhodou toto: http://pc.sk/modules.php?name=quick_news&what=read&id=2173 alebo niečo podobné?
Nie, ale ak šifrovať, tak potom treba rovno kupiť napalovačku s takou podporou.


Moje medium je toto:
http://www.cdr.cz/picture_/9077/large
Stevo5
14.12.09,06:54
Používam médiá Verbatim už dlhú dobu, pretože sú (ale ako vidím len boli) určitou zárukou kvality. Niekde som čítal že ich výroba sa presúva do "lacnejších" končín sveta. Predpoladám že (aj) toto je výsledok. Na kredite značky to nepridá.
duves
14.12.09,07:15
Používam médiá Verbatim už dlhú dobu, pretože sú (ale ako vidím len boli) určitou zárukou kvality. Niekde som čítal že ich výroba sa presúva do "lacnejších" končín sveta. Predpoladám že (aj) toto je výsledok. Na kredite značky to nepridá.
To už dávno neplatí. Obchodna značka nie je výrobca.
napr.:
http://www.cdr.cz/a/hardware/media/dvd/seznam?typ=DVD%2BR
duves
17.12.09,18:47
Takže dnes som si kupil 2 imation DVD+RW,
http://lh6.ggpht.com/_ALL3m3zAVZQ/SyqIqCSP8nI/AAAAAAAAG0o/dQizR9sGF_Y/Imation.jpg
vypalovanie zacalo opäť formatovanim (nechapem), no napalane udaje su vidno. Nieco sa zmenilo v technologiach? Asi napíšem velkemu guru Martinovi Bartoňovi z cdr.cz
Chobot
17.12.09,22:36
Takže dnes som si kupil 2 imation DVD+RW,
http://lh6.ggpht.com/_ALL3m3zAVZQ/SyqIqCSP8nI/AAAAAAAAG0o/dQizR9sGF_Y/Imation.jpg
vypalovanie zacalo opäť formatovanim (nechapem), no napalane udaje su vidno. Nieco sa zmenilo v technologiach? Asi napíšem velkemu guru Martinovi Bartoňovi z cdr.cz

Ja som dnes napaľoval na CD-RW a tiež napaľovanie začalo formátovaním. Asi tieto typy médií (RW)je potrebné pred zapisovaním formátovať, ak sú nové alebo pri predchádzajúcom napaľovaní boli uzatvorené.
misoft
18.12.09,16:24
Ja som dnes napaľoval na CD-RW a tiež napaľovanie začalo formátovaním. Asi tieto typy médií (RW)je potrebné pred zapisovaním formátovať, ak sú nové alebo pri predchádzajúcom napaľovaní boli uzatvorené.

Media RW asi niektoré napaľovacie programy pred zápisom dát takto pripravujú - pristupujú k nim ako k surovému produktu, naformátujú a potom začne ukladanie dát. Je to dosť zvláštne, pretože pokiaľ RW médium je prázdne, tak by sa malo napaľovať rovno, pokiaľ by bolo zaplnené, malo by ponúknuť možnosť výmazu, alebo formátovania.
duves
18.12.09,17:36
Je to dosť zvláštne, pretože pokiaľ RW médium je prázdne, tak by sa malo napaľovať rovno, pokiaľ by bolo zaplnené, malo by ponúknuť možnosť výmazu, alebo formátovania.
Ved prave. Ja mam knihu od Martina Bartoňa, o napalovaní (http://www.sirion.sk/kniha/vypalovani-cd-hardware-technologie-a-trendy-martin-barton-38995.html ). Formatovanie CD-RW, alebo DVD-RW/DVD+RW je vylučne zaležitosť paketoveho zapisu. Napr. v programe INCD od Ahead. Vtedy funguje take medium ako disketa. Iba presuvate subory cez prieskumnika.
Laco-monter
15.02.10,15:41
ahojte, chcel by som sa opytat ako vyriesit tento problem: napaloval som video z jednej akcie ktore bolo napalene na DVD-R na DVD+R ale nedalo sa. Da sa to jedine na DVD toho isteho typu, teda na DVD-R ? dakujem za radu. Noro

Tak to nie je žiadná novota a myslím si,že ani podstatný problém:o

ja ani iné dvd ako DVD-R ani nekupujem.:D
misoft
20.02.10,22:11
Takže aj na mňa sa dnes "usmialo šťastie" :mad::mad:. Pri napaľovaní počujem ako sa napaľovačka (SONY DVD RW-Q28A) odrazu rozbehne ako divá a za chvíľu mi v Nere vyhodí "chyba kalibrácie napájania". Skúsim druhý program (Ashampoo Burning Studio 2010) , vyhodí pri napaľovaní, skúsim tretí (CDBurnerXP), vyhodí opäť chybu pri napaľovaní.

Mám tušáka - napaľovačka odchádza. Zaujímavé je, že ak zapnem PC a začnem napaľovať, tak sa mi podarí napáliť 2-3 DVD a potom už koniec - len samé chyby. Nepomáha ani zmena rýchlosti napaľovania, ani zmena média.

(WinXP Home, zdroj 500W, RAM 2GB, CPU 3GHz)

Aký je názor poraďákov?
Vlado40
21.02.10,00:09
Ak je po záruke , otvor a trošku vyčisti optiku.
duves
21.02.10,06:52
Takže aj na mňa sa dnes "usmialo šťastie" :mad::mad:. Pri napaľovaní počujem ako sa napaľovačka (SONY DVD RW-Q28A) odrazu rozbehne ako divá a za chvíľu mi v Nere vyhodí "chyba kalibrácie napájania". Skúsim druhý program (Ashampoo Burning Studio 2010) , vyhodí pri napaľovaní, skúsim tretí (CDBurnerXP), vyhodí opäť chybu pri napaľovaní.

Mám tušáka - napaľovačka odchádza. Zaujímavé je, že ak zapnem PC a začnem napaľovať, tak sa mi podarí napáliť 2-3 DVD a potom už koniec - len samé chyby. Nepomáha ani zmena rýchlosti napaľovania, ani zmena média.

(WinXP Home, zdroj 500W, RAM 2GB, CPU 3GHz)

Aký je názor poraďákov?
To bude nejaky problem v rovine elektroniky, nie nečistoty mechaniky.
Ešte by som ju ostestoval, či je schopna urobiť upgrade firmware, a ak máš aj najnovšie fw, tak to použiť ako opätovný reflash.
http://www.diit.cz/databaze-rekorderu/dvd/sony/dru800a.html
To je bývala stranka www.cdr.cz (http://www.cdr.cz)
Potom napíš, ako si dopadol.
misoft
21.02.10,20:12
Skúsim, napíšem :D.
misoft
22.02.10,17:49
Výsledok:
Nájdený "nový" firmware", aktualizovaný firmware DVD napaľovačky, problém zostáva. Prechádzam na plán B (Vlado40-autor :D). Ak plán B bude neúspešný, tak plán K- kúpa novej. :---
Vlado40
22.02.10,19:34
Raz som mal problém s DVD mechanikou.Nepamätám si čo presne stvárala , ale teraz som si na to spomenul a bolo to v Windows XP.Problém bol v IDE radiči.Takže ešte taký malý pokus by som urobil.

1.Správca zariadení a odinštalovať túto DVD mechaniku,reštart a skúška napáliť.


Ak to nepôjde :

2.Sú tam IDE radiče ATA/ATAPI.Napaľovačka je napojená na jedným z nich.Odinštaloval by som tieto radiče , alebo aspoň ten na ktorom je DVD mechanika reštart , skúška.Ak to nepomôže zmenil by som , nazýva sa to mód . Vo windows XP sú na výber dva.Najlepšie je myslím to DMA , ak to nepôjde tak by som skúsil mód PIO.Prípadne aj na druhom PC , či náhodou to nerobí nejaký ovládač .dll.

Možno trepem , ale ja by som to urobil.
misoft
23.02.10,10:57
Plán B taktiež nevyšiel, použijem plán C (opäť tvoj Vlado40 :D), no ani keď ten bude neúspešný, tak fakt zostáva plán K :D. No túto starú si potom nechám len na čítanie - zatiaľ to zvláda. Možno to bude aj vekom - najlepšie už má za sebou.
Otázka pre Poraďákov IT založených: ktorá DVD napaľovacia mechanika je naj..., najlepšia (výkonovo!)? Hoďte sem typy!
duves
23.02.10,11:35
Plán B taktiež nevyšiel, použijem plán C (opäť tvoj Vlado40 :D), no ani keď ten bude neúspešný, tak fakt zostáva plán K :D. No túto starú si potom nechám len na čítanie - zatiaľ to zvláda. Možno to bude aj vekom - najlepšie už má za sebou.
Otázka pre Poraďákov IT založených: ktorá DVD napaľovacia mechanika je naj..., najlepšia (výkonovo!)? Hoďte sem typy!
s MediaTek čipsetom. Tušim samsungy a LiteOn-y ho majú. Popozeraj testy a pod.
Toto je už 2 roky starý článok, ale niečo to napovie.
http://cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2008031107
Vieš, problemom je, že napalovačky DVD už nie sú stredom záujmu.
Vlado40
23.02.10,13:09
Aká to má byť PATA alebo SATA.Ja teraz zvyknem brať ASUS kvôli záruke 36 mesiacov.A dodám , že majú dobrú mechaniku.

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=dc7s6zv1SZNdsjkJ
duves
23.02.10,13:21
Asus je fajn.
jojom
23.02.10,14:25
Asus a LG. Boli testy ( nepamätám si kde ) a tieto dve vyšli v napálení chybných sektorov a čítanie poškodených médií najlepšie.
Ja požívam najviac LG.
misoft
23.02.10,16:26
Tak je to potvrdené - mechanika skolabovala. Aj po nainštalovaní do iného PC vypálila max. 3 DVD a potom už koniec. Asi po napaľovaní stúpla teplota v nej natoľko, že elektronika odmieta spolupracovať (silnejší laser - viacej tepla). Zostane už len na čítanie (aspoň niečo :)). Nepomáhal ani plán C. Takže pristúpim k plánu K. Vďaka všetkým za vaše typy a rady, poobzerám sa, preštudujem recenzie a porovnám (je to PATA).
duves
23.02.10,17:02
Tak hlavne, aby si mal šťastnú ruku. Alza.sk to istí, dokonca na prvých 5.poradiach možno vidieť najkupovanejšie modely.
http://www.alza.sk/cd-a-dvd/dvd-vypalovacky/pata-ide-rozhrani/18850236.htm
Ten asus!
Vlado40
23.02.10,17:27
Pozrel som si ten odkaz.Zaujímavé , že ASUS ponúka záruku 36 mesiacov a obchodníci , zrejme podľa zákona 24 mesiacov.To isté je aj pri notebookoch DELL.Na niektoré typy je záruka 36 mesiacov , ale obchod klasika 24 mesiacov.
lenkak
24.02.10,20:26
s asus a lg mám dobré skúsenosti.
duves
25.02.10,04:53
Pozrel som si ten odkaz.Zaujímavé , že ASUS ponúka záruku 36 mesiacov a obchodníci , zrejme podľa zákona 24 mesiacov.To isté je aj pri notebookoch DELL.Na niektoré typy je záruka 36 mesiacov , ale obchod klasika 24 mesiacov.
To bude asi tym, že plati lagislatíva danej krajiny, nie výrobcu. Napr. v amerike je zaruka na elektroniku daleko kratsia ako u nas. Napr. taka zrkadlovka.
Ak chce výrobca komunikovať a garantovať dlhsiu zaruku, napr. ako automobilka KIA, tak to musi verejne deklarovať. No myslim si, že slovensko je velmi maly trh, aby sa Asus do toho vmontoval a požadoval pre jeho mechaniky zaruku až 36 mesiacov. Napokon, ona asi bude 24+12. Tych poslednych 12 mesiacov to treba reklamovať na vlastne naklady cez firmu Asus. No myslim si, že pri dnešnych cenach mechanik vyjde poštovne viac ako cena novej mechaniky.
Vlado40
25.02.10,13:33
To bude asi tym, že plati lagislatíva danej krajiny, nie výrobcu. Napr. v amerike je zaruka na elektroniku daleko kratsia ako u nas. Napr. taka zrkadlovka.
Ak chce výrobca komunikovať a garantovať dlhsiu zaruku, napr. ako automobilka KIA, tak to musi verejne deklarovať. No myslim si, že slovensko je velmi maly trh, aby sa Asus do toho vmontoval a požadoval pre jeho mechaniky zaruku až 36 mesiacov. Napokon, ona asi bude 24+12. Tych poslednych 12 mesiacov to treba reklamovať na vlastne naklady cez firmu Asus. No myslim si, že pri dnešnych cenach mechanik vyjde poštovne viac ako cena novej mechaniky.


Myslel som to ináč.Ak veľkoobchod predáva tieto komponenty so zárukou 36 mesiacov , prečo to nerobí aj maloobchod.Zákazník reklamuje v maloobchode -maloobchod vo veľkoobchode-veľkoobchod u výrobcu.Všetka ťarcha , tak je stále na výrobcovi.Toto nie je len o legislatíve , ale aj o prístupu k zákaznikovi.
duves
25.02.10,17:36
Malopredajca na tom vlastne získa a spotrebitel nemôže namietať, lebo dodržuje zakonnu lehotu.
salvosko
25.02.10,18:43
Tiez ked predavam HW koncovemu zakaznikovi tak mozem dat 2 roky podla zakona alebo to co dava moj dodavatel. Kedze mi ide o dobre meno tak kopirujem zarucnu dobu dodavatela. Vcera som dodaval Corsair pamatove moduly - dozivotna zaruka.
kergulaan
25.02.10,18:51
Tiez ked predavam HW koncovemu zakaznikovi tak mozem dat 2 roky podla zakona alebo to co dava moj dodavatel. Kedze mi ide o dobre meno tak kopirujem zarucnu dobu dodavatela. Vcera som dodaval Corsair pamatove moduly - dozivotna zaruka.

Ja len na upresnenie, prepac, ale co znamen dozivotna zaruka - ako ze do konca zivota, koho, mojho zivota alebo tych modulov. Co ked zomriem za 2 tyzdne, to moja manzelka nepa pravo na reklamaciu?
A ked tie moduly odidu, t.j. pokazia sa po napr. 2 mesiacoch, tak sa povie ze skoncila ich zivotnost alebo ako.
Fakt tieto reklamne slogany nechapem.
duves
25.02.10,19:53
Presne tú otázku som mu chcel dať.
V istom čísle Velo to je krasne vysvetlene.
salvosko
26.02.10,11:54
Ja len na upresnenie, prepac, ale co znamen dozivotna zaruka - ako ze do konca zivota, koho, mojho zivota alebo tych modulov. Co ked zomriem za 2 tyzdne, to moja manzelka nepa pravo na reklamaciu?
A ked tie moduly odidu, t.j. pokazia sa po napr. 2 mesiacoch, tak sa povie ze skoncila ich zivotnost alebo ako.
Fakt tieto reklamne slogany nechapem.
To znamena ze kedykolvek sa ti to pokazi tak ti to vymenia za nove, alebo adekvatnu nahradu alebo vratia peniaze. Nie je to obmedzene casovo. Ak zomries tak uz ti to bude jedno.
V reale je to tak ze uz ti to aj tak bude jedno lebo to bude nepouzitelny HW, mam takto fasacku 3Com sietovu kartu s dozivotnou zarukou ale kedze uz na nu nie su a ani nebudu ovladace na Windows 7 tak ju akurat mam v supliku.
Ta karta ma asi 10 rokov.
duves
26.02.10,12:32
To znamena ze kedykolvek sa ti to pokazi tak ti to vymenia za nove, alebo adekvatnu nahradu alebo vratia peniaze. Nie je to obmedzene casovo. Ak zomries tak uz ti to bude jedno.
V reale je to tak ze uz ti to aj tak bude jedno lebo to bude nepouzitelny HW, mam takto fasacku 3Com sietovu kartu s dozivotnou zarukou ale kedze uz na nu nie su a ani nebudu ovladace na Windows 7 tak ju akurat mam v supliku.
Ta karta ma asi 10 rokov.
Platí legislatíva danej krajiny a pótom termínovaná záruka nad ten rámec - napr. 3 roky, 5 rokov, ak existuje tovar, ktory taku záruku vyžaduje, napr. HDD.
Napr. ak je doživotná záruka na bicykel, tak je na rám, nie je na veci, ktore sa opotrebujú - plášť, brzdové gumy, sedlo...reťaz, ozubene prevody a pod.
Ak prdne rám po 24 mesiacoch, tak smola. Povedia "rám dožil" , tak to je tá doživotná záruka. Ak si to niekto vysvetluje inak, jeho vec.
Majo3
26.02.10,18:47
Ja mam nasledovny problem: Chcem napalit klasicke DVD subory (IFO, VOB a BUP) cez Nera cez Nero expres ako DVD-Video files. Ked dam burn vyhlasi: Video files rellocation failed. O co ide? Je tam nejaky subor zly????
Vlado40
26.02.10,18:53
Ja mam nasledovny problem: Chcem napalit klasicke DVD subory (IFO, VOB a BUP) cez Nera cez Nero expres ako DVD-Video files. Ked dam burn vyhlasi: Video files rellocation failed. O co ide? Je tam nejaky subor zly????


Napáliť iba nejaké súbory na DVD sa napaľuje cez dátove DVD .
DVD film sa tak nenapaľuje.V programe NERO môžeš DVD z disku napáliť cez Nero Recode.
Majo3
26.02.10,19:00
Pozor, ked si pozres original DVD-cko, su tam iba subory typu IFO, VOB a BUP. Cize tieto ked napalujem ako DVD-Video files nebal by NERO nic protestovat. Inak uz som napalil nejedno taketo DVD. Tak neviem.
misoft
26.02.10,19:03
Pokiaľ chce napáliť "video súbory" *.IFO, *.BUP, *.VOB, musí vybrať voľbu v hlavnom menu Foto a Video a v tomto potom vybrať Zápis DVD-video Súborov. Následne sa rozbalí prázdny "list", kde sú už prednastavené podadresáre AUDIO_TS a VIDEO_TS (ten má ikonku zložky červenú). Kliknúť na ikonku zložky a otvoriť (opäť prázdny zoznam) a vedľa je Pridať. Kliknúť naň, násť adresár, kde sú tie video-súbory uložené, kliknúť na prvý, podržať Shift, kliknúť na posledný (teda vyberie všetky), kliknúť Pridať (pridá tie súbory pre napaľovanie do podadresára VIDEO_TS v Nere, Dokončiť (zavrie sa zoznam zdroja) a potom už len dole Pokračovať, otvorí sa nová ponuka, kde si môže nastaviť menovku disku, rýchlosť napaľovania - teda parametre a potom už len Zápis a už to frčí :D:D.
Vlado40
26.02.10,19:08
Pozor, ked si pozres original DVD-cko, su tam iba subory typu IFO, VOB a BUP. Cize tieto ked napalujem ako DVD-Video files nebal by NERO nic protestovat. Inak uz som napalil nejedno taketo DVD. Tak neviem.


Ja tak DVD nenapaľujem.V Nero Recode , ak je problém v niektorom z týchto súborov, tak vyhodí chybu pri načítaní týchto súborov z disku.Tak viem ,že po napálení týchto súborov,DVD nemusí byť funkčné.

Daj si tieto súbory , ak ich máš na disku skontrolovať v programe Shrink.
Vlado40
26.02.10,19:29
Pokiaľ chce napáliť "video súbory" *.IFO, *.BUP, *.VOB, musí vybrať voľbu v hlavnom menu Foto a Video a v tomto potom vybrať Zápis DVD-video Súborov. Následne sa rozbalí prázdny "list", kde sú už prednastavené podadresáre AUDIO_TS a VIDEO_TS (ten má ikonku zložky červenú). Kliknúť na ikonku zložky a otvoriť (opäť prázdny zoznam) a vedľa je Pridať. Kliknúť naň, násť adresár, kde sú tie video-súbory uložené, kliknúť na prvý, podržať Shift, kliknúť na posledný (teda vyberie všetky), kliknúť Pridať (pridá tie súbory pre napaľovanie do podadresára VIDEO_TS v Nere, Dokončiť (zavrie sa zoznam zdroja) a potom už len dole Pokračovať, otvorí sa nová ponuka, kde si môže nastaviť menovku disku, rýchlosť napaľovania - teda parametre a potom už len Zápis a už to frčí :D:D.


Tak som to ešte nerobil.Dobre vedieť.
Majo3
26.02.10,21:18
Presne to tak robim ako napisal misoft. Ono tu chybu vyhodi az v okamihu ako stlacim burn=napalit. Inak uz som to obisiel. Nedal som napalit jeden subor, na ktory Nero odkazal chybu. A zatial to slape aj v DVD playeri.
duves
27.02.10,06:12
Ja mam nasledovny problem: Chcem napalit klasicke DVD subory (IFO, VOB a BUP) cez Nera cez Nero expres ako DVD-Video files. Ked dam burn vyhlasi: Video files rellocation failed. O co ide? Je tam nejaky subor zly????
Zdroj z čoho? stiahnuty z netu?
Podla mna je struktura toho DVD videa nespravna, niečo tam chyba.
Vlado40
27.02.10,11:42
Zdroj z čoho? stiahnuty z netu?
Podla mna je struktura toho DVD videa nespravna, niečo tam chyba.

Kvôli tomu si súbory DVD , ktoré mám na disku otvorím v programe Shrink a zapnem analýzu.
salvosko
27.02.10,12:33
Bezne DVD vypalim aj ked to da tu chybu a zatial mi vsetky prehralo.
misoft
28.02.10,10:14
Video files rellocation failed
Mám skôr podozrenie, že Nero pri napaľovaní nepresunie tieto súbory do buffera a preto napaľovanie zlyháva.
Aj samotné hlásenie tomu nasvedčuje Video files rellocation failed - Premiestňovanie video súborov zlyhalo.