Designinka
20.11.09,08:03
Ahojte! Mam kartu s kreditom od O2. Pozicala som telefon kamaratovi ktorý mi zadanim zleho pin kodu, tuto kartu zablokoval a pochopitelne teraz treba PUK kod . Ja po 3 rokoch netusim kde mam od tejto karty papiere a nemam sajnu aky PUK by som mohla mat. Zaujimalo by ma ci sa za dakychto okolnosti da tato karta nejakym posobom odblokovat.:confused:
mpca
20.11.09,07:09
Da,, treba ist na kontaktne miesto O2....
Designinka
20.11.09,07:15
ummm toho som sa bala... karta je kupovana na meno mojho brata. Mozem ist do O2 poziadat o odblokovanie ja? Brata mam 500km daleko takze... ma zaujima ci sa budu ochotni so mnou vobec bavit
abel
20.11.09,07:16
Nie je PUK uvedený na zadnej strane karty?
Designinka
20.11.09,07:46
Nie je PUK uvedený na zadnej strane karty?
no na mojej nie :(
Chobot
20.11.09,13:06
Nie je PUK uvedený na zadnej strane karty?

Tam to určite nebude! To je ako keby si si napísal PIN kód priamo na platobnú kartu...:confused::confused:
Chobot
20.11.09,13:09
ummm toho som sa bala... karta je kupovana na meno mojho brata. Mozem ist do O2 poziadat o odblokovanie ja? Brata mam 500km daleko takze... ma zaujima ci sa budu ochotni so mnou vobec bavit

Tak sa poďakuj kamarátovi. Tebe by podľa správnosti kartu na kontaktnom mieste nemali odblokovať, jedine, že by tam niekto porušil pracovné postupy.

Ku karte bola určite nejaká brožúrka či návod či krabica, tam býva uvedený ten PUK kód. Ja od mojej Easy karty mám odložený taký CD obal s brožúrkou, kde je PUK kód. AK to nemáš, tak skús to kontaktné miesto (či sa nad tebou niekto nezľutuje...), ak nie, tak jedine počkať na brata alebo si kúpiť vlastnú kartu.
Blankake
20.11.09,13:33
Ku karte si musela dostať obálku a v nej PUK kód... alebo ju má brat, keď je to kupované na neho. Odblokovať ju bude musieť asi on, pochybujem, že by ti tak "dôverovali".
mareko
20.11.09,13:50
O2 má PUK kód na takej plastovej kartičke v ktorej je umiestnená SIM karta. Býva to tam ako stierateľný žreb (aj PIN aj PUK kód) priamo na tej plastovej kartičke. To celé bolo nalepené na preloženej papierovej A5 - ke a to celé bolo v obálke.
alla66
20.11.09,13:56
Ahojte! Mam kartu s kreditom od O2. Pozicala som telefon kamaratovi ktorý mi zadanim zleho pin kodu, tuto kartu zablokoval a pochopitelne teraz treba PUK kod . Ja po 3 rokoch netusim kde mam od tejto karty papiere a nemam sajnu aky PUK by som mohla mat. Zaujimalo by ma ci sa za dakychto okolnosti da tato karta nejakym posobom odblokovat.:confused:
SIM kartu si získala z modrej kartičky o veľkosti platobnej karty. Na zadnej strane nájdeš PIN a PUK kód.

na žiadnom papieri napísaný PUK kód od O2 nenájdeš, iba na modrej kartičke:)

edit: Na Zákaznícku linku 949 môžeš zavolať z tvojho O2 mobilného telefónu ako skrátené číslo 949 alebo z iného mobilného telefónu ako dlhé číslo 0949 949 949. Následne si vyberieš, či máš záujem o fakturované služby pod číslom 1, alebo pre služby s dobíjaním kreditu - slačíš číslo 2. Pre spojenie s operátorom stačí stlačiť číslo 9. ak budeš vedieť čo budú chcieť, napr. adresu, rodne čislo, meno, tak by to malo isť.
Designinka
20.11.09,15:12
UFF ... ved ja viem kde by puk mal byt :) len ku karticke uz nemam nic. Bolo to kupovane cca 3 roky dozadu a ja fakt neopatrujem kazdu prkotinu... Nie som taka hlupa aby som si nepamatala pin kod... no o takejto situacii sa mi ani nesnivalo
Designinka
20.11.09,15:16
SIM kartu si získala z modrej kartičky o veľkosti platobnej karty. Na zadnej strane nájdeš PIN a PUK kód.

na žiadnom papieri napísaný PUK kód od O2 nenájdeš, iba na modrej kartičke:)

edit: Na Zákaznícku linku 949 môžeš zavolať z tvojho O2 mobilného telefónu ako skrátené číslo 949 alebo z iného mobilného telefónu ako dlhé číslo 0949 949 949. Následne si vyberieš, či máš záujem o fakturované služby pod číslom 1, alebo pre služby s dobíjaním kreditu - slačíš číslo 2. Pre spojenie s operátorom stačí stlačiť číslo 9. ak budeš vedieť čo budú chcieť, napr. adresu, rodne čislo, meno, tak by to malo isť.


vdaka, vdaka... medzitym som im napisala e-mail...uvidim co povedia a ked toto nezaberie, skusim to podla tvojej rady :cool:
alla66
20.11.09,15:16
zavolaj operátorovi a povie ti overené informácie....ak zavoláš, odpoveď vieš okamžite....na mail môžeš čakať dni / overené /
Blankake
20.11.09,15:43
UFF ... ved ja viem kde by puk mal byt :) len ku karticke uz nemam nic. Bolo to kupovane cca 3 roky dozadu a ja fakt neopatrujem kazdu prkotinu... Nie som taka hlupa aby som si nepamatala pin kod... no o takejto situacii sa mi ani nesnivalo
PUK kód je dobre si odložiť nielen pre prípad chybného zadania PIN, ale aj ak by Ti ukradli mobil a mohla si ho dať zablokovať.
Designinka
20.11.09,16:55
zavolaj operátorovi a povie ti overené informácie....ak zavoláš, odpoveď vieš okamžite....na mail môžeš čakať dni / overené /



dakujem! Pomohlo... chcela som ti dat aj porada bodik, no nejak to nejde...:---
alla66
20.11.09,16:59
Som rada, že som Ti trochu pomohla.

PS: Môžeš napísať, čo ti presne povedali? ... vedela si osobné informácie o bratovi, nadiktovali ti PUK kód?
abel
21.11.09,10:00
Tam to určite nebude! To je ako keby si si napísal PIN kód priamo na platobnú kartu...:confused::confused:
O2 SIM karta - telefónne čísla s predvoľbou 0949

O2 SIM karta nie je ničím zvláštna. Na zadnej strane nájdete po zotretí stieracej plochy PIN a PUK kód, telefónne číslo, a dátum do ktorého je potrebné SIM kartu zaktivovať. Od prvého aktivovania SIM karty je karta a telefónne číslo platné po dobu 14 mesiacov pričom každým dobitím sa platnosť predlžuje o ďalších 14 mesiacov. Ako sa uvádza v sprievodných tlačivách, po expirácii SIM karty bude dané číslo priradené ďalšiemu zákaznikovi.
http://res5ekt.com/comments.php?for=articles&id=32&com=new
alla66
21.11.09,11:03
O2 SIM karta - telefónne čísla s predvoľbou 0949

O2 SIM karta nie je ničím zvláštna. Na zadnej strane nájdete po zotretí stieracej plochy PIN a PUK kód, telefónne číslo, a dátum do ktorého je potrebné SIM kartu zaktivovať. Od prvého aktivovania SIM karty je karta a telefónne číslo platné po dobu 14 mesiacov pričom každým dobitím sa platnosť predlžuje o ďalších 14 mesiacov. Ako sa uvádza v sprievodných tlačivách, po expirácii SIM karty bude dané číslo priradené ďalšiemu zákaznikovi.
http://res5ekt.com/comments.php?for=articles&id=32&com=new


Od 1.4.2008 sa platnosť SIM karty skrátila zo 14 na 13 mesiacov.:)
Designinka
22.11.09,19:26
Som rada, že som Ti trochu pomohla.

PS: Môžeš napísať, čo ti presne povedali? ... vedela si osobné informácie o bratovi, nadiktovali ti PUK kód?


Huh... ale kdeze Alli :---... na zakaznickej linke mi povedali, nech brat skoci do O2 a za poplatok 3 euro mi vygeneruju novy PUK... a ze k tomu nepotrebuju moju kartu takze nevadi ze je brat daleko a kartu mam ja :D :D :D
alla66
23.11.09,10:09
Huh... ale kdeze Alli :---... na zakaznickej linke mi povedali, nech brat skoci do O2 a za poplatok 3 euro mi vygeneruju novy PUK... a ze k tomu nepotrebuju moju kartu takze nevadi ze je brat daleko a kartu mam ja :D :D :D
Designinka:) vďaka tebe viem niečo nové... dík;)